2019 m. birželio 24 d. 18:15 val., pirmadienis

Ekonomikos naujienos

Pasienio versliukams bus galas

2015-04-21, 11:27

Respublika.lt

Pasienio versliukams bus galas nuotrauka, foto

Lietuvos ir Baltarusijos sieną kertantiems dažniau nei 3 kartus per mėnesį gali tekti mokėti tam tikrus mokesčius

© EPA-ELTA nuotr.

Nuo gegužės 1-osios be mokesčių parsivežti porą pakelių cigarečių, pilną baką degalų, pigesnių baltarusiškų, rusiškų kojinių ar konservų bus galima tik 3 kartus per mėnesį. Sieną kertantiems dažniau už įsivežamas gėrybes, priklausomai nuo jų kiekio, teks mokėti importo muitų, akcizų ir kitokius mokesčius.

Valdžios deklaruota kova su šešėliu nusitaikė į pasienio gyventojus, kurie vis dar įsigudrina iš kaimynės Baltarusijos bei Rusijos Kaliningrado srities parsivežti ar nešte parsinešti pigių ir miestelių turgavietėse gana paklausių prekių.

Šiuo metu pagal galiojančius teisės aktus atvykstantiems iš trečiųjų šalių keleiviams be muitų ir mokesčių galima įsivežti asmeninio naudojimo prekių ir dovanų už 300 eurų, pasienio zonos gyventojams - už 150 eurų. Ši mokestinė lengvata, iki šiol galiojusi 5 kartus per mėnesį, gegužę bus apribota iki 3 kartų.

Kelionių dažnumo apribojimas netaikomas tiems, kurie reguliariai vyksta per valstybės sieną į darbą ar į mokslo vietą ir pateikia muitinei tai patvirtinančius dokumentus.

Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos tikisi, kad tokios audringos reakcijos ir skundų lavinos, kaip 2011 m. liepą pirmą kartą įvedus apribojimus, nesulauks. Viena vertus, sumažėjus degalų kainoms Lietuvoje, uždarbis iš perparduoto baltarusiško ar rusiško kuro gerokai sumenkęs, kita vertus, įvairių plataus vartojimo prekių kainos kyla ir kaimynėse valstybėse, o vežtis daugumą mėsos ir pieno produktų draudžia sugriežtinti maisto saugos reikalavimai.

Pasak Muitinės departamento Muitinės procedūrų skyriaus viršininko pavaduotojo Rolando Jurgaičio, tvarka dar labiau griežtinama iš esmės dėl pasienio zonos gyventojų šešėlinės veiklos.

„Teisės aktai leidžia suteikti apmokestinimo lengvatą tik asmeninėms, šeimos reikmėms įsivežamoms prekėms, o pasienio gyventojai dažnai tas prekes vežasi komerciniais tikslais, nupila ir parduoda degalus“, - sakė R. Jurgaitis. Pasak jo, iki pirmojo kelionių reguliarumo apribojimo pasitaikydavo piliečių, kurie važiuodavo už sienos ir po 2 kartus per dieną, po 60 kartų per mėnesį.

„Tai buvo jų verslas. Ir dabar mes nedraudžiame važiuoti į Baltarusiją, Rusiją kiek tik nori kartų, ir prekių galima įsivežti, ir degalų, bet ne komercijai, - akcentavo R. Jurgaitis. - Pavyzdžiui, vežasi žmogus 15 porų batų - tegul ir visi skirtingi, bet vien jau prekių kiekis rodo, kad bent dalį jų ketinama parduoti. Tokiais atvejais mokesčius teks mokėti ir vykstant per sieną rečiau nei 3 kartus per mėnesį.“

Latvijoje tokie apribojimai jau galioja, o Estijos Vyriausybė leido lengvatine tvarka prekes ir kurą iš trečiųjų šalių įsivežti tik 1 kartą per mėnesį.

Pasak R.Jurgaičio, įvedus apribojimus, mokesčių surinkimas už įvežamus per sieną degalus nuolat didėjo. Pernai iš viso buvo sumokėta 2,146 mln. litų akcizo ir PVM mokesčių.

„Tai yra net 58 proc. daugiau negu 2013 metais, kai buvo sumokėta 1,036 mln. litų mokesčių. Aišku, didžiąją dalį - apie 80 proc. - šių sumų sudaro mokesčiai už krovininiais, o ne lengvaisiais automobiliais įvežamą kurą“, - teigė R.Jurgaitis.

Fiziniams asmenims kliūtis vežtis degalus iš Baltarusijos jau keletą metų taiko ir šios šalies valdžia.

„Dabar leidžiama tuo pačiu automobiliu išsivežti pilną baką degalų ne dažniau kaip kas 8 dienas. Kaimynai, aišku, gina savo rinką, bet jų apribojimai neblogai pasitarnauja ir mums“, - teigė R.Jurgaitis.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Karys bylinėjasi su kariuomene dėl erkės nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl pratybų metu įkandusios erkės susirgęs karys savanoris bylinėjasi su kariuomene.

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė savaitei, birželio 24-30 dienoms.

Takelis į moterų pliažą - tik jogams nuotrauka, foto

Klaipėda, Gal jau koks dešimtmetis, kai moterys, keliaujančios į Melnragės moterų pliažą, pasmerktos...

Atokesni Palangos paplūdimiai: įspūdžiai skirtingi nuotrauka, foto

Vasara, Gali būti, kad tropinė kaitra birželį pakeis atostogautojų įpročius – jie atvažiuos...

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...