2021 m. sausio 16 d. 08:43 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Locmanai reikalauja didesnių atlyginimų

(17)

Locmanai reikalauja didesnių atlyginimų nuotrauka, foto

PAVOJINGAS. Be visų kitų dalykų, locmanų darbas yra pavojingas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Nors atrodo, jog Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje atlyginimai yra neblogi, locmanai jau kelerius metus veda derybas su direkcijos vadovybe dėl atlyginimų padidinimo 50 proc., bet kol kas girdi tik pažadus, o realių veiksmų nemato.

Šiuo metu Klaipėdos uoste dirba 23 locmanai. Pernai sklido gandas, esą jie žada streikuoti, nors jų atlyginimas esąs 3 tūkst. eurų. Pasak locmanų, gal koks nors vienas locmanas, dirbęs labai daug viršvalandžių, vedęs daug papildomų didelių laivų, ir yra tiek gavęs, o iš esmės locmanų atlyginimas - iki 2 tūkst. eurų į rankas skaičiuojant ir visus viršvalandžius, ir darbą naktimis, ir kt.

Be abejo, jie lygina savo uždarbį su Europos, pasaulio uostų locmanų atlyginimais. Pasak pokalbininko, kurio pavardės dėl suprantamų priežasčių neviešiname, Klaipėdos uosto locmanai gauna labai mažus atlyginimus, nors dirba kur kas daugiau nei kitų šalių locmanai.

Jis sakė, kad locmanai nepatenkinti tuo, kad kol kas vadovybė tik žada, bet jokių konkrečių veiksmų nesiima. Todėl buvo nuspręsta inicijuoti darbo ginčą. "Pasitikėjimo vadovybe trūksta, nes viena yra sakoma, o kita daroma. Dabar laukiame, kaip išsispręs ginčas", - sakė vyras ir pridūrė, kad locmanai nenori imtis kraštutinių priemonių, tačiau situacija tebėra gana įtempta.

"Locmano, kaip ir jūrininko, profesija yra tarptautinė. Mums reikalinga didelė darbo patirtis, specialus išsilavinimas. Mes susiduriame su rizika, didele atsakomybe, mūsų darbas pavojingas. Ypač žiemą turime sunkumų - vėjai, bangos, apledėję štormtrapai, žmonės krenta, nes būna pavargę. Uostas muša rekordus, darbų daugėja, laivai didėja, skelbiama, kad Klaipėdos uostas yra efektyviausiai dirbantis, o algos nedidėja. Todėl kyla nepasitenkinimas - uostas daug uždirba, o žmonėms moka mažai", - kalbėjo locmanas.

Locmanams atlyginimas buvo didinamas užpernai 8 proc. Atlyginimų didinimo 50 proc. klausimą jie kelia nuo 2015 metų. Aktyvios derybos su vadovybe vyksta nuo praėjusių metų vasaros.

Reklama

Kalbama, kad 10 proc. bus didinami visų Uosto direkcijos darbuotojų atlyginimai. Tarptautinė kompanija atlieka pareigybinių darbo vietų vertinimą ir žiūri, kam daugiau, kam mažiau reikia didinti atlyginimus.

Žadama, kad šis klausimas išaiškės kovo ar balandžio mėnesį, tad locmanai darbo ginčą yra atidėję iki to laiko.

"Diskusija vyksta, planų turime"

Arvydas VAITKUS, Uosto direkcijos generalinis direktorius

Locmanai uždirba gerai, bet nori dar geriau. Šiandieninėje uosto, kuris yra lyderis Baltijos jūroje, bendruomenėje tokių klausimų neturėtų kilti. Atlyginimo klausimas tarp darbdavio ir darbuotojo visada egzistuoja. Didžiausia diskusija liko praeityje. Aš labai džiaugiuosi Klaipėdos locmanais, nes jie - aukščiausio lygio profesionalai. Manau, jų ir vadovybės santykiai dabar yra kur kas geresni nei anksčiau.

Mes patikrinome rinką, dabar patikrinsime ją dar sykį pasitelkdami pagalbą iš išorės. Tada matysime, kaip mes atrodome atlyginimų atžvilgiu. Latvijos Rygos uoste locmanų atlyginimų situacija yra labai panaši. Žinoma, šis klausimas, ko gero, 100 proc. niekada nebus išspręstas. Tačiau diskusija vyksta, mes turime tam tikrų planų, kurie aptarti su locmanais. Ateitis parodys, kokius sprendimus priimsime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-09-28   03:06

IP: 64.88.165.253

Tik arvydelis sau negaili atlyginima kelti.
Dvasios ubagas.Norvegijoje dirbanti valytoja puses etato uzdirba daugiau nei musu locmanai. SUPUVE JUS VADOVAI, KOL NEISDVES VISI TIE ISSIGIMELIAI TOL NIEKAS IR NEPASIKEIS! NAUJ AKARTA TEISINGA TURI ATEITI, JAUNI PROTAI !!!

2018-01-28   19:17

IP: 85.232.140.78

Kodėl niekas neklausia kiek locmanai uždirba uostui? T.y. kiek laivų savininkai sumoka uostui už locmanų paslaugas. O sumos tikrai nemenkos. Per mėnesį apie 30000 eurų nuo vieno locmano. Direkcija nelinkusi dalintis...

R.K

2018-01-27   18:25

IP: 68.5.120.158

Uosto įkainiai, manau, atitinka Europinius, bet atlyginimų Europinių mokėti nenori. Godumas valdo!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos (2)

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

COVID-19 sirgęs ir į parduotuvę be kaukės nuėjęs vyras nubaustas areštu nuotrauka, foto

Lietuva, COVID-19 sergantis vilnietis, be kaukės nuėjęs į parduotuvę, nubaustas areštu, penktadienį pranešė...

Bronius Markauskas: "2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2020-ieji visų atmintyje pirmiausia išliks kaip COVID-19 metai. Mes susidūrėme su problema,...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...