2020 m. spalio 31 d. 12:20 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Lietuviški kiaušiniai be lukštų - jau prekyboje

(21)

Lietuviški kiaušiniai be lukštų - jau prekyboje nuotrauka, foto

ĮRANGA. Ylakių paukštyno kiaušinių perdirbimo ceche sumontuota itin moderni italų gamybos įranga. Kiaušiniai mechaniškai atskiriami nuo lukštų, pasterizuojami bei vėliau supilstomi į skirtingo tūrio sterilias pakuotes.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Skuodo rajone įsikūręs UAB "Mažeikių rugelis" Ylakių paukštynas rinkai pasiūlė išskirtinį šalyje produktą - į nedideles, skirtingos talpos sterilias pakuotes supilstytus pasterizuotus lietuviškų kiaušinių baltymus, trynius ir suplaktą kiaušinių masę.

Paukštyno vadovų teigimu, nauja produkcija - kiaušiniai be lukštų - jau sulaukė didelio ne tik kiaušinius maisto produktų gamyboje kasdien naudojančių kepyklėlių, kavinių ar švietimo įstaigų valgyklų vadovų, bet ir sportininkų dėmesio.

Vieninteliai Baltijos šalyse

Įdiegęs naują ir unikalią šalyje technologiją Ylakių paukštynas, priklausomai nuo rinkos poreikių, iš viso planuoja per parą perdirbti nuo vienos iki keturių tonų lietuviškų kiaušinių.

"Kiaušinių perdirbimo ceche sumontuota itin moderni italų gamybos įranga. Kiaušinių baltymai ir tryniai mechaniškai atskiriami nuo lukštų, pasterizuojami bei vėliau supilstomi į skirtingo tūrio sterilias pakuotes, - teigė "Mažeikių rugelio" valdybos pirmininkas Gintautas Šmaižys. - Nors Lietuvoje jau yra paukštynų, gaminančių kiaušinių masę maisto pramonės reikmėms, mes esame vieninteliai Baltijos šalyse, šią produkciją pilstantys į nedideles pakuotes, skirtas mažmeninei rinkai."

Naujame Ylakių paukštyno kiaušinių perdirbimo ceche šiandien jau gaminami trys produktai - pasterizuoti kiaušinių baltymai, tryniai ir suplakta bendra kiaušinių masė. Gaminiai supilstyti į keturių dydžių pakuotes - 0,5 l, 1 l, 5 l ir 10 l.

"Naujajame ceche įdiegta įranga leidžia ateityje gaminti ir kiaušinienių pusgaminius ar panašius produktus", - pridūrė G. Šmaižys.

Reklama

NAUJIENA. Ylakių paukštynas rinkai pasiūlė tris naujus ir šalies rinkoje unikalius produktus - pasterizuotus lietuviškų kiaušinių baltymus, trynius ir jau suplaktą bendrą kiaušinių masę. Gaminiai supilstyti į keturių dydžių pakuotes - 0,5 l, 1 l, 5 l ir 10 l.

Sudomins ir damas

Ylakių paukštyno vadovai pažymi, kad rinkai pasiūlytais naujais kiaušinių produktais itin susidomėjo kepyklėlių, kavinių, mokyklų bei darželių valgyklų vadovai. Mat nuo šiemet įsigaliojus naujoms taisyklėms, kai kiaušinius maisto produktų gamyboje naudojančios įstaigos nebegali paprasčiausiai išmesti kiaušinių lukštų, o privalo juos kaupti bei vėliau pristatyti utilizacijai, pastarosios patiria didžiules papildomas išlaidas.

"O štai, pavyzdžiui, atskirai pardavinėjami kiaušinio baltymai sudomins tiek sportininkus, tiek ir mūsų damas, besirūpinančias savo figūromis", - sakė G. Šmaižys.

Jo teigimu, į sterilias pakuotes supilstytus kiaušinių baltymus, trynius ir suplaktą jų masę galima įsigyti bendrovės firminėse parduotuvėse, viena kurių yra ir Klaipėdoje, Žardės prekybos centre. Planuojama, jog ateityje ši nauja rinkoje produkcija taip pat turėtų atsirasti šalies prekybos centrų lentynose.

"Skysti kiaušiniai kainuos tiek pat, kiek ir vidutiniškai kainuoja tradiciniai kiaušiniai. Tačiau įvertinti reikėtų ir tai, jog apie 13 proc. įprasto kiaušinio sudaro lukštas, kuris paprasčiausiai išmetamas, - pažymėjo "Mažeikių rugelio" valdybos pirmininkas. - Į sterilią pakuotę išpilstytų pasterizuotų kiaušinių galiojimo laikas - dvidešimt parų, o pakuotę jau atidarius - dvi paros."

Dėmesys produkto saugai

Reklama

Pasak G. Šmaižio, derėtų nepamiršti ir to, jog maisto gamyboje naudojant kiaušinius be lukštų užkertamas kelias salmoneliozės užkrato plitimui, mat salmonelės bakterijos dažniausiai aptinkamos būtent ant kiaušinių lukštų. O pasterizacijos proceso metu sunaikinamos bakterijos, kurios neatsparios terminiam apdorojimui.

Tam, kad jau gamybos metu į kiaušinio gaminius nepatektų žmogaus sveikatai pavojingų įvairių mikroorganizmų, anot Ylakių paukštyno vadovų, laikomasi itin aukštų higienos reikalavimų.

Pavyzdžiui, naujame kiaušinių perdirbimo ceche UAB "Manjana" specialistai sumontavo vieną moderniausių Lietuvoje pusiau automatinę žemo slėgio putų plovimo sistemų.

HIGIENA. Naujajame ceche bendrovės "Manjana" specialistai sumontavo vieną moderniausių Lietuvoje pusiau automatinę žemo slėgio putų plovimo sistemų.

"Tai mūsų atstovaujamos ir pasaulyje gerai žinomos kompanijos "Diversey" plovimo sistema. Pagal įdiegtą technologinę įrangą parinktos ir specialios plovimui skirtos medžiagos bei pati plovimo programa - laikas, temperatūra, valymo medžiagų koncentracija, mechaninis poveikis. Tai pagrindiniai aspektai, leidžiantys pasiekti aukštą higienos lygį. Kokybiška žaliava ir profesionali higiena - du neatskiriami dalykai, norint, kad pirkėją pasiektų gera ir saugi produkcija", - sakė UAB "Manjana" pardavimų projektų vadovė Rasa Radzevičiūtė.

Reklama

"Profesionalius švaros sprendimus ir produktus Lietuvos rinkai siūlome jau du dešimtmečius. Didžiuojamės, kad klientams, tarp kurių yra Ylakių paukštynas, galime pasiūlyti pasaulinius standartus atitinkančią valymo technologiją", - pridūrė R. Radzevičiūtė.

UAB "Mažeikių rugelio" Ylakių paukštynas šiemet jau švenčia 21-ąjį savo veiklos gimtadienį. Šiandien vieninteliame Klaipėdos apskrityje paukštyne auginama apie 150 tūkst. vištų bei per dieną pagaminama iki 8 tonų aukščiausios kokybės kiaušinių. Ylakių paukštyno firminė parduotuvė Klaipėdoje įsikūrusi Žardės prekybos centre (Taikos pr. 119). Daugiau informacijos: www.mazeikiurugelis.lt.

Nuo 1995 m. Lietuvos rinkoje sėkmingai veikianti UAB "Manjana" yra didžiausia tarp šalies įmonių prekiaujančių profesionaliomis plovimo, dezinfekcijos, higienos priemonėmis ir įranga. Bendrovė savo klientams, kurių daugiau nei 1000, siūlo ne tik novatoriškiausius savo partnerių, šios srities pasaulinių lyderių produktus bei sistemas, bet ir platų spektrą konsultacinių paslaugų - nuo higienos audito, plovimo procesų optimizavimo, personalo apmokymų iki patarimų, kaip pasirinkti geriausius sprendimus ir juos efektyviausiai panaudoti. Daugiau informacijos: www.manjana.lt.

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-11-01   14:46

IP: 78.58.77.49

Aš noriu darbo ats

2017-05-26   23:20

IP: 88.119.80.213

Mane sudomino gamyba,perziurejus vaizdo yrasus uzsienyje apie sia gamyba pas mus daud prastesne negu pas juos.Ir pakavimas,ispistymas i taras,ten ispilstoma i specialius celofaninius maiseius,pas mus paprasciausiai tik i plastikinius indus,i buteius pastikinius.Pakavimas prastas yra,negi negalimas pas mus pradet gamint spec ipakavimo maiseiu ar bent jau kolkas is uzsienio nusipirkt.Manau jie ner brangus,netolimoje ateityje greiciausia taip ir bus.Kagi,o dabar ka turim ta ir turim,kitaip dar sakant cem bogaty tem ir rady.Ir gerai buna,dar noreciau paklausti,o ar kada bus si preke ukmerges parduotuvese

ww

2014-11-08   21:17

IP: 86.100.226.20

greiciau keliaukite su sia produkciaj i prekibos centrus....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos (1)

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Egzistuojam ar gyvenam? nuotrauka, foto

SE, Kai gyvenimas teka įprasta vaga, dažnas net nesusimąstome, kad tai, ką šią...

„Maximos“ darbuotojai Palangoje nustatytas koronavirusas nuotrauka, foto

COVID-19, Penktadienį, spalio 30 dieną, nustatyti 3 nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija...

Naujų COVID-19 atvejų skaičius perkopė 1000 nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą ...

Mirusio milijonieriaus R.Karpavičiaus įmonėse tvyro baimė: bandoma tyliai parduoti turtą nuotrauka, foto

Kriminalai, „Gaila, kad parduodama tai, į ką įdėta daug širdies“, – kalbėjo buvę...

SE, Paskelbta prieš 19 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 50 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...