2019 m. liepos 16 d. 17:42 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

KRATC ėmėsi atlyginimų revizijos

KRATC ėmėsi atlyginimų revizijos nuotrauka, foto

© KRATC nuotr.

Reklama

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pirmasis iš Lietuvos valstybinio atliekų tvarkymo sektoriaus įmonių nusprendė metodiškai pagrįsti bendrovės darbo užmokesčio sąnaudas.

„Profesionalų vertinimu KRATC yra savo srities lyderis, sukūręs ekonomiškiausią ir ekologiškiausią atliekų tvarkymo sistemą šalyje. Tačiau viešojoje erdvėje vis pasigirsta pretenzijų, kad KRATC dirba per daug darbuotojų, kad jų atlyginimai išsišoka bendrame šalies kontekste. Tai kenkia bendrovės reputacijai, todėl abejonės turi būti išsklaidytos. Paprašėme bendrovės valdybos argumentuotai paaiškinti situaciją“, - sakė Judita Simonavičiūtė, KRATC stebėtojų tarybos pirmininko pavaduotoja.

Pagal koncesijos sutartį su Klaipėdos miesto savivaldybe, KRATC privalo vykdyti veiklos auditą ir pateikti ataskaitas akcininkams. Atsižvelgiant į didžiausio akcininko pageidavimus, šiemet papildytas KRATC audito planas prašant nepriklausomų auditorių išanalizuoti ir pateikti išvadas dėl personalo valdymo politikos ir darbo užmokesčio.

Kitas žingsnis skaidrumo link – KRATC viešųjų pirkimų būdu pasamdė bendrovę, kuri atliks bendrovės specialistų kompetencijų ir pareigybių tyrimą pagal europinius standartus, įvertins kiek tokio lygio specialistai kainuoja rinkoje, bei paruoš rekomendacijas, kaip motyvuoti bendrovės darbuotojus naudojant darbo užmokesčio fondą.

„Nors Lietuvoje veikia net 10 regioninių atliekų tvarkymo centrų, jie visi vykdo skirtingas funkcijas. Vieni nerenka rinkliavos, kiti neadministruoja sąvartynų, treti net neturi rūšiavimo įrenginių. Todėl statistinis RATC‘ų darbuotojų skaičiaus ar jų atlyginimų lyginimas, kai neanalizuojamas specialistų profesionalumo kriterijus, yra neobjektyvus“, - aiškino Šarūnas Tamulis, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

KRATC valdyba tikisi iš ekspertų gauti ir pateikti stebėtojų tarybai objektyvius duomenis apie visos Lietuvos atliekų tvarkytojų sektoriuje skirtingiems specialistams mokamus atlyginimus. Taip pat sužinoti ir palyginti administravimo kaštus tiek privataus, tiek valstybinio sektoriaus atliekų tvarkymo įmonėse.

Reklama

„KRATC šiemet jau sumažino darbo užmokesčio fondą 250 000 eurų, iš kurių bus dengiami atliekų tvarkymo kaštai Klaipėdos miesto rinkliavos mokėtojams. Tačiau bet kurios bendrovės tikslas yra ne maži atlyginimai, o geri rezultatai. Mūsų atveju tai neįmanoma be aukštos kvalifikacijos specialistų, todėl reikia neperlenkti lazdos su atlyginimų mažinimu ir žinoti realią situaciją visos šalies atliekų sektoriuje“, - sakė Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.

KRATC apyvarta 2016 m. buvo didžiausia iš visų šalies RATC‘ų ir pasiekė 8,8 mln. eurų. Bendrovė iš su vietine rinkliava nesusijusių komercinių paslaugų 2016 m. uždirbo apie 2,9 mln. eurų, tai yra ženkliai daugiau, nei išleista darbuotojų atlyginimams ir mokesčiams.

Reklama

Žymos: kratc

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Ties raudonu signalu neliks žalių rodyklių į dešinę nuotrauka, foto

Automobiliai, Susisiekimo ministerija informuoja, kad  atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai...

Klaipėdietės Japonijoje pasijuto lyg svajonių pasakoje nuotrauka, foto

Kelionės, "Japonijoje pasijutome lyg aukščiausio lygio žvaigždės. Tokių gerų treniruočių sąlygų, šilto žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 19 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 41 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 45 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...