2020 m. lapkričio 28 d. 19:25 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Įmonių finansinė būklė pagerėjo, didėja apetitas skolintoms lėšoms

Įmonių finansinė būklė pagerėjo, didėja apetitas skolintoms lėšoms nuotrauka, foto

Asociatyvi nuotr.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Nors šiuo metu įmonėms pakanka nuosavų lėšų verslui plėtoti, ateityje dauguma plėtrą planuojančių įmonių ketina naudotis ir kitais lėšų šaltiniais, rodo naujausia Lietuvos banko užsakymu atlikta įmonių apklausa.

„Apklausos rodo, kad daugelis įmonių yra finansiškai sveikos, ir pamažu atsiranda apetitas skolintoms lėšoms - visų pirma išperkamajai nuomai ir bankų paskoloms", - sako Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento Makroprudencinės analizės skyriaus viršininkas Darius Kulikauskas.

Apklausos duomenimis, 61 proc. plėtrą planuojančių įmonių numato pritraukti išorės finansavimo šaltinių. Tai 7 proc. punktais daugiau nei prieš pusmetį ir 22 proc. punktais daugiau nei prieš metus.

Dažniausiai paminėti naudojami išorės finansavimo šaltiniai buvo išperkamoji nuoma (41 proc.), kredito linijos (33 proc.), prekybos kreditai (28 proc.) ir bankų paskolos (27 proc.).

Apklausa taip pat atskleidė, kad įmonių finansinė būklė toliau gerėjo, nepaisant per praėjusį pusmetį egzistavusių iššūkių, pavyzdžiui, eksporto ribojimo į Rusiją. Dauguma apklaustų verslininkų (60 proc.) taip pat nurodė, jog įvykiai Ukrainoje jų atstovaujamų įmonių finansinės padėties bei galimybių grąžinti paskolas nepaveiks.

Daugiau nei pusės apklausoje dalyvavusių įmonių pajamos didėjo, nemaža dalis įmonių planuoja plėtrą ir ateityje. Dažniausiai didėjo statybų (59 proc.), o rečiausiai - prekybos (48 proc.) veiklą vykdančių įmonių pajamos.

Reklama

Daugiau negu pusė apklausoje dalyvavusių įmonių taip pat nurodė, kad 2014 m. antrąjį pusmetį neturėjo jokių piniginių įsipareigojimų kredito įstaigoms. Be to, pagausėjo įmonių, kurioms pavyko sumažinti įsipareigojimų naštą. 27 proc. respondentų teigė, kad jų įsipareigojimai 2014 m. antrąjį pusmetį sumažėjo. Palyginti su ankstesne apklausa, jų dalis išaugo 7,5 proc. p.

Didžiajai daliai (61 proc.) įmonių, kurios kreipėsi į kredito įstaigas pasiskolinti ar pakeisti esamų įsipareigojimų sąlygas, buvo paskolinta visa prašoma suma. Kita vertus, jau antrą pusmetį iš eilės išlieka reikšminga atmestų prašymų dalis, kuri siekė beveik penktadalį visų prašymų. Daugiau kaip 60 proc. į kredito įstaigas besikreipusių apklausos dalyvių manė, kad skolinimosi galimybės per pusmetį beveik nepasikeitė, o ketvirtadalis - kad jos pagerėjo. Daugiausia respondentų nurodė, kad skolinimosi galimybės buvo palankesnės dėl sumažėjusių palūkanų.

Lietuvos banko inicijuojamos Ne finansų įmonių apklausos tikslas yra įvertinti įmonių paklausą finansiniams ištekliams, skolinimosi iš kredito įstaigų pokyčius ir skolinimo sąlygų kaitą. Taip pat tyrimu siekiama surinkti informaciją apie įmonių finansinę būklę ir veiklos pokyčius. Lietuvos banko užsakymu įmonių apklausą atliko bendrovė „BERENT Research Baltic". Ne finansų įmonės apklaustos 2015 m. vasario-kovo mėn., atsakymai gauti iš 501 Lietuvoje veikiančios įmonės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos (2)

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Naktį keliuose bus slidu, įspėja kelininkai nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio pavakarę šalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.Pietinėje Lietuvos...

5 patarimai, kad Kalėdas sutiktumėte be streso nuotrauka, foto

Patarimai, Tik maždaug 1 iš 10 šalies gyventojų planuoja kalėdinių dovanų pirkimą iš...

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Nuomonės, Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...