2021 m. kovo 2 d. 18:32 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Į karštą kėdę pretenduoja 13 kandidatų

Į karštą kėdę pretenduoja 13 kandidatų nuotrauka, foto

BŪDAS. Uosto infrastruktūros direktoriaus pareigoms eiti nėra privaloma skelbti konkursą, jis gali būti skiriamas, tačiau Uosto direkcija pati savo iniciatyva nusprendė organizuoti atranką.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Kovo 1-oji buvo paskutinė diena, kai buvo galima teikti paraiškas dalyvauti konkurse Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktoriaus pareigoms eiti. Paskutinė paraiška pateikta prieš pat vidurnaktį.

Uosto direkcijoje infrastruktūros direktoriaus pareigos, galima sakyti, yra antros pagal svarbą po generalinio direktoriaus. Gal todėl ši kėdė yra tokia karšta.

Ilgametį infrastruktūros direktorių Algirdą Kamarauską iš šių pareigų buvo atleidęs Uosto direkcijai pradėjęs vadovauti Eugenijus Gentvilas. Infrastruktūros direktoriumi jis buvo paskyręs Vidą Karolį. Jų nuomonėms išsiskyrus, V. Karolis 2011 metų birželį išėjo iš direkcijos. Kurį laiką šios pareigos buvo patikėtos statybos inžinierei Romai Mušeckienei, kuri vienu metu laikinai ėjo net generalinio direktoriaus pareigas.

Uostui pradėjus vadovauti Arvydui Vaitkui, o R. Mušeckienei išėjus iš direkcijos, po ketverių metų pertraukos grįžo A. Kamarauskas, konkurse šioms pareigoms eiti nugalėjęs 6 kitus kandidatus.

2015 metų lapkritį A. Kamarauskas išėjo dirbti į AB Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją ("Klasco"), laikinai infrastruktūros direktoriaus pareigas ėjo Gediminas Zumaras, kuris vėliau, 2016-ųjų pradžioje, po 1,5 metų darbo Uosto direkcijoje, buvo paskirtas infrastruktūros direktoriumi. Tačiau pernai birželį iškilus įtarimams dėl kyšio ėmimo buvo atleistas.

Nuo tada iki šiol laikinai Uosto direkcijos infrastruktūros direktoriaus pareigas eina Vidmantas Paukštė. Jis yra ir tarp tų 13 kandidatų, kurie dabar pateikė paraiškas konkursui.

Pasak atrankos komisijos pirmininko, uosto ekonomikos ir finansų direktoriaus-vyriausiojo finansininko Martyno Armonaičio, V. Paukštė yra vienas realiausių kandidatų, turintis ir daug patirties, ir esantis "patikrintas laiko".

Beje, konkurse į šią kėdę V. Paukštė dalyvauja jau antrą kartą, anąkart jį nurungė A. Kamarauskas.

Skelbimas, kad organizuojamas konkursas Uosto direkcijos infrastruktūros direktoriaus pareigoms eiti, pasirodė vasario pradžioje. Prašymus dalyvauti konkurse buvo galima teikti visą mėnesį. Daugelis jų atsiųsti elektroniniu paštu ir paskutinę dieną, t. y. kovo 1 d., tik du buvo atsiuntę anksčiau. Pastarieji kandidatai yra iš Klaipėdos regiono.

Kas dar dalyvauja konkurse, M. Armonaitis komentuoti negalėjo, kadangi direkcija įsipareigojo neatskleisti tų asmenų - jie šiuo metu dirba kitose darbovietėse.

Kandidatų buvo prašyta pateikti veiklos programą, aprašą, kaip įsivaizduoja savo darbą. Komisija atrinks 5, jos nuomone, tinkamiausius asmenis ir su jais kalbėsis. Pasak M. Armonaičio, kalbėtis su visais 13 nėra prasmės, nes kai kurie jų neturi nei tokio išsilavinimo, kuris reikalingas norint eiti šias pareigas, nei patirties.

Su pasirinktais kandidatais bus kalbama įvairiomis temomis, ne tik apie darbą norint susidaryti įspūdį apie žmogų. Tai turėtų būti padaryta per šį mėnesį. Kada jis galės pradėti dirbti, kol kas dar nežinia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos (1)

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Jolanta Blažytė: Stop like‘ų tironijai. Stop Sodomai ir Gomorai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvoje netikėtai ir neregėtai įvyko neplanuotas sprogimas. Tik sprogo ne ...

Baikeris sugrąžintas į lietuvišką belangę nuotrauka, foto

Kriminalai, Su organizuotu nusikalstamumu kovojantys pajūrio teisėsaugininkai rado bendrą kalbą su kolegomis iš...

Mėnulio pilnatis: gal teisi Laisvės partija, legalizuojanti kanapes? nuotrauka, foto

Nuomonės, A.Tapinas ir Laisvės TV pradėjo rinkti parašus „reikalaudami atšaukti 365 440 Lietuvos...

Aptiko vamzdį, nešantį teršalus į tvenkinį Kretingos rajone nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai antradienį popiet aptiko schemose nepažymėtą vamzdį, kuris...

Kriminalai, Paskelbta prieš 18 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 47 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...