2019 m. liepos 22 d. 15:51 val., pirmadienis

Ekonomikos naujienos

Deklaruoti pajamoms - daugiau laiko

(1)

Deklaruoti pajamoms - daugiau laiko nuotrauka, foto

PINIGAI. Paprastai jau kovo pabaigoje pradedama grąžinti permokas tiems, kurie teisingai užpildė deklaracijas, o iki liepos 31 d. - likusiems. Jeigu deklaracija buvo pateikta su klaidomis ar po gegužės 2 d., gali tekti palaukti ilgiau.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Trečiadienį visoje Lietuvoje pradėtas pajamų ir turto deklaravimas. Šiemet yra keletas naujovių, pavyzdžiui, apsidraudusieji gyvybės draudimu ar kaupiantieji papildomą pensiją III pakopos fonduose, galės susigrąžinti ne daugiau kaip 300 eurų.

Šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) 1,8 mln. šalies gyventojų paruošė preliminarias gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijas, iš jų 1,3 mln. yra visiškai užpildytos, tereikia jas pateikti. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse deklaracijos suformuotos 360 tūkst. gyventojų.

Šių metų naujiena - prievolė deklaruoti 2017 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą ir 2017 m. gautas pajamas atsirado visų biudžetinių įstaigų ir jų padalinių vadovams, jų pavaduotojams ir jų šeimų nariams, taip pat viešųjų įstaigų ir akcinių bendrovių, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojams ir jų šeimų nariams, PVM mokėtojais neįregistruotiems (neprivalantiems registruotis) ūkininkams ir jų partneriams.

"Daugumai gyventojų pajamų ir turto deklaravimas už 2017 metus neturėtų sukelti įtampos, nes deklaracijos tvarka ir forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia, o deklaravimo naujovės aktualios palyginti nedidelei daliai žmonių. Deklaravimo pradžia šiemet taip pat skelbiama anksčiau, tad iki deklaracijų teikimo termino pabaigos, gegužės 2 d., bus ir kiek daugiau laiko", - sakė Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Klaipėdos apskrities VMI specialistė atkreipė dėmesį, kad pajamų ir turto deklaravimo laikotarpiu keičiasi darbo laikas - specialistai gyventojus "Vėtrungės" pasaže esančiame VMI aptarnavimo centre priims ir padės pateikti deklaracijas nuo 7.45 val. ryto iki 18 val., penktadieniais - nuo 7.45 val. iki 16.45 val.

Dirbs 23 darbuotojai, yra papildomos 8 vietos norintiems pildyti deklaracijas savarankiškai, prižiūrint specialistams.

Reklama

Didžiausių srautų norinčiųjų pildyti deklaracijas laukiama pirmąją ir paskutinę deklaravimo savaitę. Vis dėlto specialistai ragina neatidėti to paskutinėms dienoms, deklaracijas pildyti savarankiškai namuose, o jeigu nepavyks - kreiptis konsultacijos telefonu 1882.

Tiesa, vakar neapsieita be nesklandumų - nuo ankstyvo ryto dalis norinčiųjų peržiūrėti savo deklaracijas to negalėjo padaryti, mat elektroninė deklaravimo sistema strigo. Manoma, jog taip atsitiko dėl išaugusio lankytojų srauto.

SKAIČIAI

Pernai Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse 142,3 tūkst. gyventojų prašė grąžinti beveik 18,5 mln. eurų permokos. VMI 138,5 tūkst. regiono gyventojų grąžino 17,26 mln. eurų.
Klaipėdos miesto gyventojai pernai pateikė per 77 tūkst. pajamų deklaracijų, susigrąžinti GPM permoką pageidavo beveik 47,5 tūkst. klaipėdiečių. Iš viso Klaipėdos gyventojams pernai buvo grąžinta per 6,2 mln. eurų GPM. Šiemet tikimasi sulaukti panašaus skaičiaus gyventojų, deklaruosiančių pajamas, o turto deklaracijas deklaruojančių skaičius, prognozuojama, šiek tiek išaugs - pernai deklaruojančiųjų turtą buvo apie 5 000.
Pernai 95,5 tūkst. regiono gyventojų paramai skyrė beveik 2,6 mln. eurų, iš jų 129,7 tūkst. eurų - politinėms partijoms. Klaipėdiečių skirta 2 proc. parama sudarė per 1 mln. eurų, daugiausiai lėšų gavo gyvūnų globos įstaigos ir mokyklos. Politinėms partijoms 1 proc. paskyrė kiek daugiau nei 1,7 tūkst. klaipėdiečių - išdalinta beveik 29,5 tūkst. eurų.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2018-03-15   12:08

IP: 41.86.240.115

Sveiki

fdecredito@gmail.com

Jūs ieškote finansavimo, kad atgaivintumėte savo veiklą, kad įgyvendintumėte projektą arba įsigytumėte butą, bet, deja, bankas kelia jums sąlygas, kurių negalite užpildyti. "Cely Alegria" siūlo paskolas nuo 5000 eurų iki 50.000.000 eurų ir daugiau visiems žmonėms, galintiems grąžinti palūkanas nuo 2% iki 5%. Taigi, jei jums reikia paskolos, kad išeitumėte iš aklavietės arba patenkintumėte savo asmeninius poreikius, galite išsiųsti jam el. laišką šiuo adresu: fdecredito@gmail.com, norėdami gauti paskolą per 72 valandas. Pasiūlymas galioja visiems asmenims, rimtiems ir labai geram pobūdžiui.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Eisenoje - elektriniai autobusai, pneumobilis, šokėjos nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto bendruomenė kaip ir kasmet, taip ir šiemet, prisijungia prie didžiosios...

2020-aisiais laukiama rekordiškai daug kruizų laivų nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos uosto kruizų sezonas 2020 metais turėtų viršyti ligšiolinius rekordus, informuoja Klaipėdos valstybinio...

JAV teismas atmetė Neringos Venckienės skundą nuotrauka, foto

Kriminalai, Jungtinių Amerikos Valstijų teismas atmetė buvusios Lietuvos teisėjos ir parlamentarės Neringos...

Palangoje renkasi Lietuvos rinktinės kandidatai nuotrauka, foto

Sportas, Pirmadienį Palangoje į pirmąją treniruočių stovyklą renkasi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai.

Kriminalai, Paskelbta prieš 48 min.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...