2019 m. birželio 19 d. 10:32 val., trečiadienis

Ekonomikos naujienos

Atėjo laikas iššauti

(9)

Atėjo laikas iššauti nuotrauka, foto

Pasak "Investuok Lietuvoje" generalinio direktoriaus Manto Katino, Klaipėdai reikėtų išsikelti tikslą padvigubinti miesto gyventojų skaičių.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Ar galime tikėtis, kad ateityje Klaipėdoje gyvens bent 300 tūkst. gyventojų? Pirmadienį Savivaldybėje apie tai ir ne tik buvo kalbama diskusijoje "Kur tas raudonas kilimas?"

Savo pranešimą apie Lietuvos savivaldybių gerąsias patirtis skaitęs "Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius Mantas Katinas uostamiestyje įžvelgia daug potencialo, tačiau, jo manymu, dabar susiduriama su jo realizavimo problema.

Universitetas - būtinybė

"Klaipėda arba kils, arba smuks. Tam, kad kiltų, utopiškai jai reikėtų per tam tikrą laikotarpį pasiekti 300 tūkstančių žmonių ribą. Kitaip pasaulyje būsime įtraukti kaip musytės į ventiliatorių. Jeigu Stokholmas turi tikslą padidinti gyventojų skaičių nuo 2 iki 5 milijonų, tai nematau nieko neįmanomo Klaipėdoje", - sakė M. Katinas.

Mokyklose kalti inkilėlių jau nebereikia. Reikėtų, kad vaikai žaistų su robotika, su "Lego" sprendimais. Tada tikėtina, kad dalis vaikų nemes matematikos mokslų aštuntoje klasėje ir pasirinks inžinerines studijas.

Mantas KATINAS, "Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius

Pasak jo, Klaipėdai būtina turėti universitetą, nes tai vienintelis raktas į ateitį regioniniu lygmeniu. Tačiau tam diskusijų nepakaks - reikia drąsių intervencinių sprendimų.

Vyro teigimu, ne visi jauni žmonės nori dirbti pramonėje, todėl jis ragina miestą sukurti jaunimui daugiau galimybių. Dėl esamos padėties dalis jo išvyksta gyventi ir dirbti kitur.

"Jauniems žmonėms pasirinkimas yra labai svarbu. Unikalu, kad Klaipėda nusprendė kurti strategiją bendruomenės būdu. Tai labai pažangu. Jeigu sprendimai jau priimti, reikia finansų. Jeigu nori proveržio, investuoji pinigus arba ne. Aš investuočiau, nes dabar Klaipėda yra pačiame pike", - neabejojo "Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius.

Jo manymu, Klaipėdai reikėtų pagalvoti, kaip būtų galima paskatinti gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos mokslus.

"Mokyklose kalti inkilėlių nebereikia. Reikėtų, kad vaikai domėtųsi robotika, loginiais sprendimais. Tada tikėtina, kad dalis vaikų nemes matematikos mokslų aštuntoje klasėje ir pasirinks inžinerines studijas. Specializuotos studijų programos - mechanikos, elektronikos doktorantūros programos ir IT inžinerių parengimas yra pagrindas investicijoms ateiti. Joms reikia ne dešimčių, o šimtų žmonių. Jeigu nėra universitete informacinių technologijų dėstytojų, juos reikia pritraukti", - tikino M. Katinas.

Prieš keletą metų jis ragino valstybę įsteigti talentų agentūrą ar padalinį, kuris galvotų, ką valstybė daro produktyviai ir kaip būtų galima pritraukti lietuvius užsienyje ar užsieniečius.

"Klaipėda yra nuostabaus grožio miestas. Jeigu Lietuva nori stovėti ant dviejų kojų, o ne ant vienos, reikia, kad Klaipėda antrą koją taip pat užsiaugintų. Klaipėda yra raktas į šį regioną. Vienintelis būdas klestėti - iššauti. Klaipėda turi infrastruktūrą ir grožį, gyvenimo kokybę", - uostamiesčio potencialui liaupsių negailėjo "Investuok Lietuvoje" direktorius.

Ekonominis tiltas

Diskusijoje M. Katinas teigė, jog pastarieji metai Lietuvai yra geri. Šiuo metu Centrinė ir Rytų Europa yra pati geriausia vieta pritraukti investicijas pasaulyje.

"Tokios šalys kaip JAV, Vokietija, Didžioji Britanija, Kinija žiūri į Centrinę ir Rytų Europą kaip į tiltą tarp ekonomikų. Atvesti dideles investicijas galima turint lokacijos viziją ir investicinį klimatą. Mes ilgai dirbame, kol sukuriame bendruomenę, kuri sugeba pristatyti regioną be jokių klausimų. Jeigu kažkas už savo žodžius neatsako ir padaro vieną klaidą, galbūt tas investuotojas investuos, bet tai darys tik jis vienas", - sakė agentūros generalinis direktorius.

Jo teigimu, tikslingas investicijų pritraukimas reikalauja labai aiškios specializacijos - parduoti ne bet ką, o tik tai, ką supranti geriausiai. Esminiai trys sektoriai: gamyba, technologijos ir verslo paslaugos.

Baltijos jūros regione būtent Lietuva užaugina tūkstančius darbuotojų. M. Katinas patikino, kad Latvija ir Estija dabar į tai žiūri su pavydu.

"Tai reiškia, kad turime kryptingos veiklos rezultatą. Kriziniais laikais mūsų valdžiai pavyko pritraukti keletą didelių įmonių. Šiandien tokių įmonių turime 60 - jos įdarbina 15 tūkstančių žmonių. Jeigu skaičiuoti šeimas, Lietuvoje iš to sektoriaus gyvena 50 tūkstančių žmonių", - skaičius vardijo "Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius.

Pasak jo, Lietuva neretai susiduria su problemomis, kai potencialius investuotojus atbaido radiniai po žeme - šiukšlynai, karo laikų minos ir pan. Visa tai sutvarkyti užtrunka, o šiuo metu aplinką tikrina tik Lietuvos krašto apsaugos ministerijos antiteroristiniai padaliniai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

to Mantas Katinas

2017-12-14   03:25

IP: 86.38.252.252

Jei prdesi krustis kaip katinas ,tai tada tikrai galime tikėtis, kad ateityje Klaipėdoje gyvens bent 300 tūkst. gyventojų!

Girinis

2017-12-13   21:07

IP: 90.135.4.44

Bet ačiu mūsų valdžiai,kad jie tokie stabdžiai ,...Tyliai važiuoji ,toliau būsi.. sako liaudies patarlė. Kas savo gyvenimą paėmė įrankas ir nesitiki i valdžios nieko tam reikia tik vieno TAIKOS ir Sveikatos. Visa kita turint norą,žinias ir triūsiant-užyvenama.

Girinis

2017-12-13   21:02

IP: 90.135.4.44

Naujųjų Vaisiukų koncepcija. ..Stokcholmui tuos du trūkstamus milijonus prigimdys babajai,jų ten (ką tik iš ten) sočiai. Nusipenėję Imamai su talmudu po pažastim vedini savo svitos atrodo,kaip antis išsivedusi savo perus.Kaip babajus taip su mažamečiais vaikais. Su tokiom socialinėm garantijom kaip Švedijoje Klaipedoje sutilptu visa Lietuva ir ne taip jau daug būtų norinčių išvykti padirbėti . Dargi nuo tų pačių Rūkliečių neatsigintume. Nieko daug nereikia . Poros milijardų soc reikmėms ir po dešimties metų Klaipeda būtu ties Kretingale,Gargždais,Palanga su penkiais milijonais gyventojų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Įtariamasis Aivaras Miltenis įklampino Kretingos valdžią nuotrauka, foto

Kriminalai, Po to, kai žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje įtarimai pareikšti ir medikui...

Plungėje savininkas pasigedo neužrakinto VW Golf nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-06-18 savininkas, atvykęs į Plungės m., Palankės gatvėje, esančią stovėjimo aikštelę pastebėjo,...

Sportininkų namuose - nauji eksponatai ir parodos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sportininkų namai pildosi naujais eksponatais - įvairiomis senovinėmis programėlėmis, nuotraukomis, šalikais,...

Po muštynių - prakirsta kakta ir sąmonės netekimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Merginos smūgio užteko prakirsti kaktai

Kriminalai, Paskelbta prieš 28 min.

Sportas, Paskelbta prieš 37 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 43 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...