2020 m. lapkričio 29 d. 10:24 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Važiuojantiems per Stubrius - jokių pažadų

2014-04-20, 20:44

Vilija BUDRIKIENĖ, silutesnaujienos.lt

Važiuojantiems per Stubrius - jokių pažadų nuotrauka, foto

Tokios duobės kelyje Katyčiai - Stoniškiai žiojėja net kas kelis metrus.

© silutesnaujienos.lt nuotr.

Reklama

Į rajono Saugaus eismo komisijos posėdį atvažiavę du katytiškiai - seniūnės pavaduotojas Viktoras Vaitiekovas ir pagrindinės mokyklos direktorius Algirdas Plaipa siekė išjudinti kelio Katyčiai - Stoniškiai asfaltavimo problemą ir kelio ženklų pastatymo klausimą.

Šis kelias tokios prastos būklės, kad stebina net ir visko mačiusius vairuotojus. Kasmetinis jo duobių palopymas, kurio imasi kelininkai, nė kiek nebegelbsti. Tad važiuojantieji ne tik keiksnoja kelininkus ir priversti nuolat remontuoti savo automobilius, bet ir rizikuoja savo gyvybėmis.

Per duobes važiuoja į darbus ir mokyklas

Katyčių bendruomenės pirmininkas V.Vaitiekovas ir mokyklos vadovas A.Plaipa Saugaus eismo komisijai pasakojo, jog kelio ruožas Katyčiai - Stoniškiai yra seno, istoriškai susiformavusio kelio, jungiančio du krašto kelius (Kaunas - Jurbarkas - Klaipėda ir Šilutė - Žemaičių Naumiestis - Šilalė) dalis.

Dar XVI a. pabaigoje pastačius Katyčiuose bažnyčią ir įsikūrus pirkliams, ėjo kelias iš Tilžės per Katyčius, Naumiestį, Palangą ir Kuršą.

Istorijos bėgyje kelio svarba keitėsi. Dabar kelio ruožas Katyčiai - Stoniškiai jungia dviejų gretimų savivaldybių (Šilutės ir Pagėgių) seniūnijų centrus - Katyčius ir Stoniškius ir tarp jų esantį Stubrių kaimą.

Katyčiuose ir Stubriuose gyvena apie 800 gyventojų, tuo keliu kasdien jie važinėja į darbus ir seniūniją, į mokyklą ir atgal mokykliniu autobusu vežiojami mokiniai.

Reklama

Be to, šiuo keliu važinėja ir maršrutiniai autobusai. Jo reikšmė ypač padidėjo seniūnijoje pradėjus eksploatuoti žvyro karjerą bei geologams vykdant geologinius tyrimus.

Tauragiškiai savo dalį sutvarkė

Sena, visiškai susidėvėjusi asfalto danga, šalia kelio - seni medžiai, senos pralaidos ties melioracijos kanalais, deformuojančios kelio profilį, - visa tai daro kelią ypač nesaugų. Be to, važiuojantiems gaila ir savo automobilių, mat šie gadinami sulig kiekviena kelione.

Pasak katytiškių, Tauragės apskrities kelininkai suprato šio kelio reikšmę ir pernai išasfaltavo jo dalį, esančią Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Todėl Katyčių bendruomenės nariai sukruto kreiptis ir į „Klaipėdos regiono kelius“, kad šie imtųsi savosios dalies, esančios Šilutės rajono teritorijoje

Katytiškiai taip pat mano, kad reikėtų ir Katyčių centre, Stoniškių gatvėje, asfalto lopus pakeisti į akmeninį grindinį, nes tokie lopai darko miestelio vaizdą. O Katyčių senamiestis yra įrašytas į saugotinų urbanistinių objektų sąrašą.

Be to, katytiškiai prašo pastatyti keletą kelio ženklų, informuojančių apie pravažiuojamus Versmininkų ir Antšyšių kaimus. Mat dabar neretai vietiniams gyventojams, išsikvietusiems greitąją pagalbą, tenka patiems skubėti iki plento ir laukti atvažiuojančių medikų, nes šie nežino, kur važiuoti.

Visiems šiems prašymams pritaria ir bendruomenės „Stubriai“ pirmininkė Alytė Stirbienė.

Žiūri į eismo intensyvumą

Reklama

Tačiau Šilutės kelių tarnybos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Daugalas pažadų dalinti neskubėjo. Jis sakė, kad Katyčių bėdą jau apžiūrėjo iš Klaipėdos atvykę įmonės vadovai, bet ką jie nuspręs, jis nežino.

Pasak K.Daugalo, panašių kelių rajone daug, be to, kitur ir eismo intensyvumas žymiai didesnis. Štai Katyčių - Stoniškių keliu per parą pravažiuoja vidutiniškiai 261 automobilis, o, pavyzdžiui, keliu Žemaitkiemis - Sakūčiai, kuris yra ne geresnis, - apie 600 automobilių. Remontuojant kelius pirmiausia atsižvelgiama į eismo intensyvumą, o ne į pateiktų prašymų eiliškumą.

Bet katytiškių atstovai V.Vaitiekovas ir A.Plaipa nemano, kad jie turėtų sukti galvą dėl kitų bendruomenių, kurios gal dar nesuskubo ieškoti išeities. Katytiškiams rūpi savos apylinkės bėdos.

Vien tik norų neužtenka

„Mūsų norai geri, bet dažnai esame bejėgiai, nes išasfaltuoti reikia ne tik noro - dar ir kuro bei piniginių išteklių“, - sakė kelininkų atstovas. Anot jo, asfalto danga turi būti 4 cm storio, kelio plotis - apie 4 metrai, dar reikia pažvyruoti kelkraščius, pašalinti šalia augančius medžius, įrengti vandens nutekėjimą į kanalus ir t.t.

Viską sudėjus gaunasi visai apvali sumelė - 1 kilometro kelio sutvarkymas kainuoja apie 350 tūkstančių litų.

„Klaipėdos regiono keliai“ gaunamą finansavimą negali išnaudoti tik mūsų rajone, jis skiriamas viso regiono - Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Šilutės - keliams prižiūrėti.

Reklama

Kaip suspėjo tauragiškiai sutvarkyti savąją kelio dalį, K.Daugalas nežino, bet savo pažadų nedalijo.

Kur kas greičiau įgyvendinamas jam atrodo prašymas dėl kelio ženklų pastatymo - prašomi ženklai tikriausiai atsiras. Gali būti, kad minėtame kelyje bus pastatyti ir ženklai, įspėjantys apie duobėtą kelią ir ribojantys greitį.

Galutinį žodį tars „Klaipėdos regiono kelių“ vadovybė, ji bus supažindinta ir su komisijos nuomone, kuri pritaria katytiškių prašymams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Nors daugumai žmonių yra sunku įsivaizduoti savo dieną be nuosavo automobilio, tačiau...

Kaip tinkamai prižiūrėti automobilį neeksploatuojant jo ilgesnį laiką? nuotrauka, foto

Trečiadienį skelbiamas naujas kvietimas kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą,...

Ekologiško transporto kompensacijoms – naujas kvietimas nuotrauka, foto

Lietuvoje nuo liepos 1 dienos galiojant taršių automobilių mokesčiui, į valstybės biudžetą...

Jau surinkta apie 11 mln. eurų taršių automobilių mokesčio nuotrauka, foto

Nepaisant visų švietėjiškų akcijų bei baudų, vis dar nemažai vairuotojų rizikuoja savo...

Vairuotojai nepaleidžia iš rankų telefonų nuotrauka, foto

Kaimyno spyrio durys neatlaikė nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020-11-28, apie 18:37 val., Klaipėdoje, Rumpiškės g., 1973 m.gim. vyras, būdamas neblaivus (2,60 prom.)...

Rajono savialdybė kviečia puošti lauko erdves ir dalyvauti konkurse nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė ir šiemet kviečia visus aktyvius rajono gyventojus prisijungti...

Ką klaipėdiečiai mano apie skiepus? nuotrauka, foto

SE, Vis daugiau informacijos apie jau išrastą vakciną nuo COVID-19. Teiravomės klaipėdiečių, ar...

Dar 1976 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1976

Kriminalai, Paskelbta prieš 10 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 15 min.

SE, Paskelbta prieš 23 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 54 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...