Šiltasis sezonas - be padangų keitimo bumo

Šiltasis sezonas - be padangų keitimo bumo

Šiandien oficialiai prasidėjo šiltasis sezonas. Ir nors balandžio 1-oji vairuotojams praneša apie galimybę ar net būtinybę keisti padangas, servisai dėl šalį sukausčiusio visuotinio karantino klientų antplūdžio nesulaukė.

Balandžio 1-oji vairuotojams praneša ne tik apie padangų keitimo sezoną - prasidėjus šiltajam sezonui galima važiuoti kiek greičiau automagistralėse ir greitkeliuose. Tačiau esant permainingiems orams policija ragina rinktis saugų greitį.

Pasirūpina saugumu

Pasak "Memelio ratų" direktoriaus Ričardo Jonušo, palyginti su praėjusių metų panašiu laikotarpiu, jo įmonei darbo itin sumažėjo.

Tam, R. Jonušo manymu, įtakos turi ir karantinas, ir vis iškrentantis sniegas, mat paprastai vairuotojai padangas pradeda keisti tik esant šiltesniems orams.

"Klientai po truputį registruojasi. Daugiausia sulaukiame fizinių asmenų registracijos, nes dabar dalis įmonių arba nedirba, arba dirba iš namų. Tie, kas važinėja dygliuotomis padangomis, vis tiek jas turės keisti", - sakė R. Jonušas.

Jis patikino, kad klientui gyvai kontaktuoti su darbuotojais nereikia - automobilį pakanka palikti priėmimo vietoje.

"Nereikia net į vidų eiti. Turime visas dezinfekcijos priemones. Saugumu pasirūpiname", - teigė R. Jonušas, pridėjęs, kad bent šiuo metu karantinas paslaugų kainoms įtakos neturės.

Klientų srautas - perpus mažesnis

Ne itin gerus laikus išgyvena ir "Armi servisas". Pasak technikos direktoriaus Gintaro Sendriaus, palyginti su praėjusių metų panašiu laikotarpiu, norinčiųjų pakeisti savo automobilio padangas sumažėjo perpus. Kitų serviso paslaugų poreikis sumažėjo apie keturis kartus.

Jis viliasi, kad situacija bent iš dalies stabilizuosis po mėnesio ar kelių.

"Tie, kurie buvo užsiregistravę iš anksto, perkėlė registraciją į balandžio antrąją pusę. Yra manančiųjų, jog galbūt po kelių savaičių situacija pagerės. Dabar servise prioritetą skiriame tik padangų keitimui ir remontui, nes kitų paslaugų poreikis yra stipriai sumažėjęs.

Privalo būti optimizmo. Galvojame, kad tai yra laikina. Tikimės, kad sugebėsime išgyventi iki geresnių laikų ir neteks užsidaryti. Apie tai dabar nesinori nei kalbėti, nei galvoti. Greičiausiai praeis mėnuo ar du, kai bus galima dirbti bent kažkiek įprastesniu ritmu", - vylėsi G. Sendrius.

Susidarius esamai situacijai "Armi servisas" net ir fiziniams klientams suteikia galimybę atsiskaityti bankiniu pavedimu, tačiau, įmonės technikos direktoriaus teigimu, tokia paslauga pasinaudoja ne visi.

"Kas antras klientas klausia dėl priėmimo tvarkos ir kaip bus saugomasi viruso. Mes viską suderiname telefonu - privažiavus priėmimo vietą automobilis paliekamas. Mūsų klientų automobiliai yra dengiami, dezinfekuojami.

Dabar fiziniams asmenims suteikiame galimybę atsiskaityti ir bankiniu pavedimu, tokį atsiskaitymo būdą skatiname. Tačiau vis dar yra norinčiųjų atsiskaityti kortele vietoje", - sakė G. Sendrius.

Pažeidėjų nesigailės

Šiltojo sezono pradžia paprastai tampa įspėjimu automobilių savininkams, važiuojantiems dygliuotomis padangomis. Jie pakeisti padangas privalo iki balandžio 10 d.

Jeigu po nustatytos datos pareigūnai taisyklių pažeidimą visgi užfiksuos, transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimas užtrauks baudą vairuotojams nuo 30 iki 40 eurų.

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos vado Mindaugo Džermeikos, šįkart pažeidėjams išimtys daromos nebus.

"Bus vykdomi tiksliniai reidai. Jeigu jų metu pareigūnai užfiksuos pažeidimą dėl važiavimo dygliuotomis padangomis, pažeidėjas bus nubaustas. Datos yra žinomos, tad jų reikia laikytis. Manome, kad automobilių servisuose nebus tokio bumo, koks buvo pernai, kai žmonės padangų keitimą atidėjo paskutinei dienai", - teigė M. Džermeika.

Skubančius keisti žiemines padangas vasarinėmis Klaipėdos AVPK Kelių policijos viršininkas ragino įvertinti oro sąlygas ir kelyje pasirinkti saugų greitį, nors leistinas greitis automagistralėje ar greitkelyje ir padidėjo.

"Kaip ir kiekvienais metais, vairuotojams prieš keičiant padangas linkime to paties - atkreipti dėmesį į orų prognozes. Kai ateina laikas, būtina pasikeisti dygliuotas padangas. Kitais atvejais vairuotojai patys renkasi, kada reikia keisti žiemines padangas į vasarines", - pridėjo M. Džermeika.

Beje, žiemą pasitaikė atvejų, kai vairuotojai pažeidė taisykles važiuodami vasarinėmis padangomis. Pasak M. Džermeikos, apmaudžiausia, kai tokie pažeidimai fiksuojami eismo įvykiuose.

"Tai nebuvo masinis reiškinys. Vienas kitas pasitaikė. Nors eismo įvykyje automobilio savininkas nekaltas, tyrėjui nustačius, kad žiemos metu buvo važiuota vasarinėmis padangomis, vairuotojas greičiausiai negaus draudimo kompensacijos", - priminė M. Džermeika.

Informacija

Lengviesiems automobiliams automagistralėse nuo balandžio 1 d. leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/h greičiu, žiemos sezonu čia vairuotojai negalėjo viršyti 110 km/h.
Greitkeliuose leistinas greitis nuo balandžio 1-osios didėja dešimčia kilometrų - nuo 110 iki 120 kilometrų per valandą.
Susisiekimo ministerija primena, kad maksimalus leistinas važiavimo greitis keičiasi tik automagistralėse ir greitkeliuose. Kituose šalies keliuose važiavimo greitis išlieka toks pat ištisus metus: gyvenvietėse - ne didesnis kaip 50 km/h, keliuose su asfalto ar betono danga - 90 km/h, kituose keliuose - 70 km/h, nebent kelio ženklai nurodo kitaip.
Vis dėlto pasirinkdamas važiavimo greitį vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad prireikus galėtų laiku sustabdyti transporto priemonę.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder