2019 m. liepos 21 d. 14:30 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Seimas pritarė įstatymo pataisoms dėl papildomo vairuotojų mokymo

Seimas pritarė įstatymo pataisoms dėl papildomo vairuotojų mokymo nuotrauka, foto

Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Reklama

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, įvertinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos pasiūlymus, pateikė svarstymui patobulintą Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą.

Nutarta pritarti šiam projektui po svarstymo su posėdžio metu priimta Seimo nario Broniaus Paužos pataisa.  Už įstatymo projektą po svarstymo balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 22. Pavesta pagrindiniam – Teisės ir teisėtvarkos komitetui iki priėmimo sutvarkyti šį projektą pagal posėdžio metu priimtas pataisas.

Teisės ir teisėtvarkos komitetas, be kita ko, siūlo Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai parengti teisės aktus, kuriuose būtų numatyta papildomo vairuotojų mokymo tvarka, nustatant pradedančiųjų vairuotojų kategorijas ir skirtingas Kelių eismo taisykles (KET) pažeidusių ir eismo įvykį sukėlusių mokymų modelius, taip pat ir 2 metų stažą turinčių vairuotojų, tačiau sistemingai pažeidinėjusių KET, papildomo mokymo sistemą, apsvarstant galimybę sukurti balų už KET pažeidimų sistemą, taip pat nustatyti papildomų mokymų kainos reguliavimo taisykles.

Taip pat siūloma atsisakyti nuostatos, kad Valstybinę eismo saugumo programą tvirtina Seimas.

B. Pauža siūlė įtvirtinti, kad papildomas vairuotojų mokymas nustatyta tvarka būtų organizuojamas ir vykdomas tik tiems vairuotojams, kurie pažeidė konkrečius Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnius ir kad šis mokymas būtų vykdomas praktinių mokymų centruose, nes, pasak Seimo nario, "nusižengimas yra nelygus nusižengimui“.

Priimta pataisa nustato, kad "papildomas vairuotojų mokymas – mokymas, nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas tik praktinio vairuotojų mokymo centruose pradedantiesiems vairuotojams, pažeidusiems Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 straipsnio 3, 4, 5 ir 6 dalis, 124¹ straipsnio 1, 2, 3 dalis, 124², 125, 126, 127, 128, 130, 130² ir 133 straipsnius arba padariusiems KET pažeidimą, kuris sukėlė eismo įvykį, specialiųjų transporto priemonių vairuotojams, naudojantiems mėlynus ir (ar) raudonus (arba tik mėlynus) žybčiojančius švyturėlius ir (ar) specialiuosius garso signalus, motorinių transporto priemonių vairuotojams, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl  KET pažeidimų.“

Reklama

Projekto iniciatoriai Aplinkos apsaugos ir Susisiekimo ministerijos, siekdamos paskatinti pradedančiuosius vairuotojus nepažeidinėti KET reikalavimų ir saugiai vairuoti, parengtame projekte pasiūlė nustatyti, kad papildomas vairuotojų mokymas privalomas tik pradedantiesiems vairuotojams, pažeidusiems KET reikalavimus daugiau kaip du kartus  arba padariusiems KET pažeidimą, kuris sukėlė eismo įvykį.

Taip pat projekte pasiūlyta nustatyti, kad papildomas vairuotojų mokymas (pagal atskirą programą) privalomas specialiųjų transporto priemonių vairuotojams, naudojantiems mėlynus ir (ar) raudonus (arba tik mėlynus) žybčiojančius švyturėlius ir (ar) specialiuosius garso signalus, siekiant  parengti šiuos vairuotojus  sudėtingoms eismo situacijoms.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Šią savaitę užsiminęs apie ketinimus apmokestinti taršius automobilius, premjeras Saulius Skvernelis sako,...

Šeštadienio popietę Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas grįžo į „Aurum 1006 km...

Baltijos jūrą apvažiavo per 2 paras nuotrauka, foto

Vairuotojo pažymėjimą ir teisę vairuoti automobilį iš pirmo karto gauna tik kas...

„Regitra“ - būsimo vairuotojo košmaras? nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Palangoje – oficialus „Aurum 1006 km lenktynių“ startas. 38 komandų sportiniai...

Aplink Baltijos jūrą - per 2 paras nuotrauka, foto

Taršos mokestis - traktoriams ar automobiliams? nuotrauka, foto

Automobiliai, Šią savaitę užsiminęs apie ketinimus apmokestinti taršius automobilius, premjeras Saulius Skvernelis sako,...

Poilsis Nidoje atsirūgo: policija buvo negailestinga dėl tamsintų langų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko,...

Po sekmadienio laukia lietūs, bet vėl sušils nuotrauka, foto

Vasara, Nors sekmadienį termometro stulpeliai kops iki 30 laipsnių padalos, pirmadienį šią šilumą...

Pamokos nuotrauka, foto

Nuomonės, Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Automobiliai, Paskelbta prieš 40 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vasara, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...