Vis daugiau vairuotojų savo automobilius renkasi paženklinti išskirtiniais numerio ženklais. Ne...
ve > Žinios > Ekonomika > Automobiliai
Automobiliai
Patarimai vairuotojams: prižiūrimas akumuliatorius tarnaus ilgiau
Reklama
Temperatūrai nukritus gerokai žemiau nulio, ne vienas vairuotojas, o ypač važinėjantis senesniu automobiliu, susirūpina savo mašinos akumuliatoriumi. Vieni puola pirkti naujo, kiti stengiasi pakrauti senąjį, treti pastato automobilį ir juo nesinaudoja, kol neatšyla. Šie patarimai skirti tiems, kurie ketina spaudžiant šalčiui važinėti automobiliu ir nori pasirūpinti akumuliatoriumi taip, kad jis kuo ilgiau tarnautų ir nepateiktų nemalonių staigmenų.
Patikimas pardavėjas – kelionė be rūpesčių
Norint, kad automobilio akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau, svarbu ne tik jį tinkamai pasirinkti, bet ir vėliau prižiūrėti. Specialistai pataria, jog renkantis akumuliatorių, reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų – į jo gabaritus ir pagrindines technines charakteristikas: akumuliatoriaus talpumą (Ah) ir startinę srovę (A). Gabaritai svarbūs todėl, kad akumuliatorius gerai prisitvirtintų automobilyje, neslankiotų į šalis. Talpumas svarbus tam, kad jo energijos pakaktų automobilio sistemoms aptarnauti.
Geriausia akumuliatoriaus ieškoti specializuotose parduotuvėse. Perkant akumuliatorių turguje, vienas iš paprasčiausių būdų patikrinti, ar akumuliatorius yra kokybiškas – pamėginti jį pakelti. Jei akumuliatorių techniniai parametrai yra vienodi, jie turi sverti panašiai, nes juos sudaro švinas ir elektrolitas.
Specializuotose prekybos vietose visuomet galėsite pasitikrinti, koks akumuliatorius geriausiai tinka Jūsų automobiliui. Perkant akumuliatorius atsitiktinėje vietoje, užrašais nereikėtų pasitikėti aklai - jei daugumos parduodamų akumuliatorių srovė yra, tarkim, 400 A, o ant perpus pigesnio akumuliatoriaus parašyta 800 A - tokio pirkti nepatartina.
Pasitaiko neatsakingų prekybininkų, kurie labai pigiai parduoda gaminius su nežinomo gamintojo vardu, pažada nerealius garantijos laikus, o kai iškyla problemos, jie paprasčiausiai dingsta. Todėl nerekomenduojama sprendimą priimti tik pagal gaminio kainą – derėtų pasidomėti ir prekės ženklu, akumuliatoriaus garantinio aptarnavimo galimybėmis. Kilus abejonių dėl prekybininko patikimumo, geriau rinktis kitą variantą, kad nebūtumėte apgauti.
Įkrautas neužšąla
Žiemą kartais tenka išgirsti priekaištus, kad akumuliatorius užšalo. Specialistai tvirtina, kad vanduo užšalti gali tik išsikrovusiame akumuliatoriuje. Visiškai įkrauto akumuliatoriaus elektrolitas užšąla prie 65C šalčio, o to Lietuvoje dar nebuvo ir, tikėtina, nebus.
Reklama
Tam, kad akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau, reikėtų laikytis keleto elementarių principų. Pirmiausia reikia nepalikinėti įjungtų automobilio žibintų, išjungus degimą kuo mažiau klausytis radijo, neužvedus automobilio įsijungti kondicionierių ar šildymą. Naujuose moderniuose automobiliuose, kuriuose daug borto kompiuterių, akumuliatorius gali išsikrauti, jei ilgesnį laiką, neužvedus variklio, bus atidarytos durys. Taip pat nerekomenduojama jungti nešiojamą kompiuterį, telefoną ar kitus priedus prie automobilio maitinimo lizdo, kuomet automobilis neužvestas. Galinga automobilyje sumontuota garso aparatūra reikalauja papildomos energijos, tad į tai taip pat turėtų būti atsižvelgta – galbūt reikalingas galingesnis generatorius, kad akumuliatoriaus tarnavimo laikas smarkiai nesutrumpėtų. Aišku, blogai veikiantis ar visai neveikiantis automobilio generatorius taip pat labai greitai iškraus akumuliatorių.
Už seną – nuolaida arba pinigai
Jei jau įsigijote naują akumuliatorių, svarbu dar ir nepamiršti teisingai sutvarkyti senąjį. Jei jį išmesite kur pamiškėje ar į buitinių šiukšlių konteinerį, aplinkosaugininkai gali Jus nubausti bauda, kurios dydis gali siekti net 400 litų. Tad rekomenduotina seną akumuliatorių pristatyti perdirbėjams, kurie, atsižvelgdami į svorį, Jums dar už tai ir sumokės, o gal suteiks nuolaidą įsigyjant kitą akumuliatorių. Pas atliekų tvarkytojus pakliuvusios medžiagos vėl grįžta į rinką ir tarnauja žmonėms kaip nauji produktai. Beveik visos medžiagos, iš kurių pagamintas akumuliatorius, yra perdirbamos ir panaudojamos dar kartą – skalbimo miltelių, trąšų gamybai ir kitiems gaminiams.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Automobiliai
Trečiadienį Vyriausybė priėmė dešimčių tūkstančių žmonių lauktą sprendimą atnaujinti vairavimo mokyklų darbą...
Išmaniųjų mobilumo paslaugų teikėja „CityBee“ skelbia, kad nuo šiol beveik kas dešimtame...
Laisvės partijos frakcijai priklausanti parlamentarė Monika Ošmianskienė skeptiškai vertina susisiekimo ministro...
Sportas, Paskelbta prieš 5 val.
Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.
SE, Paskelbta prieš 7 val.
Sportas, Paskelbta prieš 8 val.
Naujienos

A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo... (7)

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis

Ihoris Žovkva: Ukrainai rusiškos vakcinos - hibridinio... (3)

Pirmojo choleros protrūkio Klaipėdoje 190 metų sukakčiai
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? (3)
- Atlikėjas Romas Dambrauskas: Dabar okupaciją vykdo savi (5)
- Policiją triukšmadariams kvietęs klaipėdietis sulaukė netikėto atkirčio (2)
- Trys Lietuvos loterijos milijonieriai slepiasi - bijo...
- Retieji Mėmelio perliukai dūla užribyje
- Milijonieriaus palikimo drama sukrėtė garsų diplomatą: „Jis...
- Jolanta Blažytė: Stop like‘ų tironijai. Stop Sodomai... (15)
- Subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ krito Prienuose (12)
- Už LGBT kritiką atleistas kapelionas P.Vaineikis mišiose:... (8)
- Klaipėdos „Neptūnas” sutriuškintas Utenoje (7)
- A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo... (7)
- Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų... (6)