2019 m. liepos 17 d. 13:29 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

KET pažeidėjams - didesnės baudos

(4)

KET pažeidėjams - didesnės baudos nuotrauka, foto

Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

© POSŪKIO signalo nerodymas vairuotojui gali kainuoti nebe 100, o 300 litų.

Nuo kovo 1-osios Lietuvoje pažeidinėti Kelių eismo taisykles (KET) tapo brangiau - padidėjo baudos už kai kuriuos nusižengimus, be to, kai kuriems eismo dalyviams atsirado papildoma atsakomybė.

Griežtesnė tapo atsakomybė už kelio ženklų reikalavimų nesilaikymą. Nuo šiol bauda už tai, kad nepaisė sustoti ar stovėti draudžiančių ženklų, taip pat už stovėjimą neįgaliųjų transportui skirtose vietose vairuotojui bus skiriama nebe 40-80 Lt dydžio piniginė bauda, o 100-300 Lt.

Tokia pati bauda bus skiriama iš už važiavimo ar stovėjimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimą.

Analogiška bauda - vietoje buvusios 50-100 Lt baudos - bus taikoma tiems vairuotojams, kurie nepaisė įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos (pvz., nerodė posūkio signalo), tiems, kurie naudojosi mobiliuoju telefonu prie vairo be laisvų rankų įrangos, kurie neperjungė tolimųjų šviesų į artimąsias tamsoje.

Nauja tai, kad numatyta griežtesnė atsakomybė už minėtus pažeidimus, padarytus asmens, vežančio keleivius keleivinėmis transporto priemonėmis vietinio susisiekimo maršrutais. Jam bus skiriama ne 100-300 Lt, o 300-500 Lt bauda, taip pat grės vairuotojo pažymėjimo atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

"Pastaruoju atsakomybės sugriežtinimu siekiama sutramdyti miestų gatvėmis įžūliai važinėjančius mikroautobusų vairuotojus", - "Autosalonui" sakė Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro viršininkas Alvydas Katkauskas.

Tiesa, jis pripažįsta, kad iki šiol kova su tais vairuotojais, kurie nerodė posūkio signalo, buvo nesėkminga.

"Tokius atvejus, kuomet buvo nubausti posūkio nerodę vairuotojai, galima suskaičiuoti ant pirštų. Policininkai to ir nebando daryti, nes įrodyti tokį pažeidimą yra sunku. Tačiau dabar situacija turėtų taisytis - ir sugriežtėja baudos, ir kontrolę stengsimės padidinti. Svarstome, ar skiriamaisiais ženklais nepažymėto mūsų automobilio, iš kurio filmuojami vairuotojų daromi pažeidimai, nevertėtų dažniau naudoti Klaipėdos gatvėse, o ne užmiestyje", - sakė A. Katkauskas.

Mopedu - tik su pažymėjimu

PAŽYMĖJIMAS. Mopedų ir lengvųjų keturračių motociklų vairavimas galimas tik su atitinkamu vairuotojo pažymėjimu. Jei važiuojama be jo, gresia 200-300 Lt dydžio bauda. Tomo GUKAUSKO nuotr.

Nuo kovo 1-osios padidėjo atsakomybė ir mopedų bei lengvųjų keturračių motociklų vairuotojams. Nuo šiol šių kategorijų vairuotojai įtraukti į Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) straipsnį, numatantį atsakomybę už pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių padarytus KET pažeidimus.

Jei jie važiuos nedėvėdami ir (ar) neužsisegę šalmo, nepaisys kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, bus baudžiami 80-140 Lt dydžio bauda. Tokia pati bauda (vietoje buvusios 50-100 Lt) bus skiriama ir pėstiesiems, dviratininkams bei vadeliotojams, jei jie nesilaikys nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų.

Jeigu dėl tokio minėtų asmenų elgesio bus padaryta avarija, grės nebe 100-150 Lt, o 140-200 Lt bauda.

ATPK atsirado ir dar vienas naujas punktas, skirtas mopedų ir lengvųjų keturračių motociklų vairuotojams - už minėtų transporto priemonių vairavimą neturint teisės to daryti bus baudžiama 200-300 Lt dydžio bauda. Iki šiol tokios atsakomybės už pastarąjį pažeidimą nebuvo. Priminsime, kad vairuoti mopedą ar lengvąjį keturratį motociklą galima nuo 15 metų, tačiau prieš tai privaloma gauti AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Kristina

2011-07-05   19:18

IP: 188.69.224.3

Manau kiekvienam baudos yra skaudi tema. Nors dauguma mano, kad pagrindinės baudos yra už minėtus nusikaltimus straipsnyje, bet yra pamirštama ir tokia problema, kaip važiavimas neleistinose vietose ar panaudotų detalių išmetimas gamtoje. Taip nukenčia netik vairuotojas , bet ir miškai, pievos.. Visiems, kas skaito šį mano komantarą patarčiau apsilankyti svetainėje motomanai.lt/uz_gamta/ , ten daug informacijos, kai išvengti tokių baudų ir apsaugoti mūsų gamtą

schraibikas

2011-03-02   03:05

IP: 85.232.143.51

cia baudos didesnes CGR 300 ar ANM 001,tojotoms ar mazdoms,o gal keturraciams be numeriu,o gal tiems kurie nerodo posukio kairio ,sukdami i kaire?as is sios foto jau suskaiciavau baudu uz du tukstanciuius ,o ar galiu savo foto nunesti i sermuksniu gtv. ir uz tai nors 10 procentu gauti ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Susisiekimo ministerija informuoja, kad  atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai...

Ties raudonu signalu neliks žalių rodyklių į dešinę nuotrauka, foto

Neretai einant vidury perėjos tenka neplanuotai sustoti ir užleisti kelią jau įsibėgėjusiam...

Autobusų vairuotojai - įžūliausi eismo dalyviai? nuotrauka, foto

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi klaipėdietis Jonas. Senyvo amžiaus vyras skundėsi, jog...

Stovi jau 3 savaites, o savininko - nė kvapo nuotrauka, foto

Netrukus Klaipėdos rajono keliuose bus galima pastebėti pokyčių – gyventojus pradžiugins dar...

Klaipėdos rajone džiugins daugiau sutvarkytų kelių nuotrauka, foto

LFF sprendimai: geri norai Klaipėdai ar siekis uždėti apynasrį? nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo federacija (LFF) parengė planą, kaip būtų galima į kampą įsprausti...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Trečiadienio pietūs

Vytis Europą Lietuvai tampa vis sunkiau nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Klaipėda, Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...