2021 m. sausio 16 d. 05:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Europoje siūloma griežtinti automobilių rinkos priežiūrą

2017-04-07, 11:01

"Autosalono" inf.

Europoje siūloma griežtinti automobilių rinkos priežiūrą nuotrauka, foto

© Stefan Boness/IPON/SIPA nuotr.

Reklama

Europos Komisija (EK) ir Europos Sąjungos (ES) valstybės jau dešimtmetį žinojo, kad gerokai skiriasi laboratorijoje ir kelyje užfiksuotas dyzelinių automobilių išmetamo azoto oksidų kiekis, tačiau to laiku reikiamai neištyrė, o kilus skandalui tinkamai nenubaudė automobilių gamintojų.

Tai sakoma Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje. Joje siūloma griežtinti automobilių sertifikavimą ir šio sektoriaus priežiūrą, taip pat užtikrinti testavimo centrų bei priežiūros institucijų nešališkumą.

Europarlamentarai apgailestavo, kad iki koncerno "Volkswagen" manipuliacijų programine įranga atskleidimo "jokia ES ar valstybės narės valdžios institucija neieškojo įtaisų ar neįrodė neteisėto išderinimo įtaisų naudojimo".

Jie piktinosi, kad net po kilusio skandalo EK nepaprašė atsakingų nacionalinių institucijų imtis papildomų veiksmų ištirti ir ištaisyti padėtį, o ES valstybės neskyrė automobilių gamintojams nei finansinių, nei teisinių sankcijų.

Todėl europarlamentarai paragino nedelsiant priimti ES taisykles, kurios įpareigotų automobilių taršą matuoti realiomis važiavimo sąlygomis ir užtikrintų, kad dalis testavimo metodologijos nebūtų prieinama gamintojams.

Taip pat, anot politikų, svarbu užtikrinti didesnį testavimo centrų bei priežiūros institucijų nepriklausomumą ir nešališkumą, įsitikinę EP nariai. Be to, paraginta automobilių savininkams kompensuoti nuostolius gamintojų lėšomis, be kita ko, numatant kolektyvinio ieškinio galimybę.

Reklama

Ir tai - dar ne visos planuojamos priemonės. Siūloma pakeisti EK struktūrą taip, kad už oro kokybę atsakingas komisaras rūpintųsi ir teršalų išmetimo politika. Pasiūlymui įkurti Europos automobilių rinkos priežiūros agentūrą europarlamentarai nepritarė.

Rezoliuciją parengė EP tyrimo komitetas, siekęs nustatyti automobilių gamintojų manipuliavimo taršos matavimo įranga aplinkybes.

Taip pat europarlamentarai pasiūlė transporto priemonių sertifikavimo taisyklių pataisas. Taip siekiama įpareigoti ES valstybes kasmet tikrinti penktadalį rinkoje esamų automobilių modelių, ar jie atitinka reikalavimus. Be to, Europos Komisijai norima suteikti teisę tvirtinti nacionalines automobilių rinkos priežiūros programas.

Sertifikavimo taisyklių nesilaikantys automobilių gamintojai turi sulaukti veiksmingų, proporcingų ir atgrasančių sankcijų ES valstybėse, įsitikinę europarlamentarai. Jei to nepavyktų užtikrinti, jie siūlo suteikti EK teisę skirti administracinę baudą gamintojams, kuri siektų iki 30 tūkst. eurų už kiekvieną reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę, sistemą, komponentą arba techninį mazgą.

ES taisyklių pataisoms pritarė 585 EP nariai, nepritarė 77, o susilaikė 19. Europarlamentarai atidėjo galutinį balsavimą siekdami suderinti galutinį teisės akto projektą su ES Taryba.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Vyriausybė uždraudė nuosavu automobiliu važiuoti daugiau nei 2 asmenims, išskyrus šeimos narius...

Uždrausta nuosavu automobiliu važiuoti daugiau nei dviem nuotrauka, foto

Šią savaitę Kuršių nerijoje vairuotojams nemokamai pradėjus dalyti žvėris esą atbaidančius...

Švilpukai sukėlė skepsio vėjelį nuotrauka, foto

„Trikojais“ greičio matuokliais šiemet paskirta baudų už daugiau nei 4,7 mln....

Trikojai „prišaudė“ baudų už daugiau nei 4,7 mln. eurų nuotrauka, foto

Vairuotojų laukia staigmena – jau netrukus skirtingose Lietuvos vietose pradės veikti beveik...

Kalėdinė „dovana“ vairuotojams – nauji greičio matuokliai nuotrauka, foto

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...