2019 m. birželio 25 d. 05:04 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Autodromas šalia Klaipėdos - vis dar mažai žinoma vieta Vakarų Lietuvos vairuotojams

Įvairios kelio dangos ir aukščiausio lygio įranga, skirta vairavimo įgūdžiams tobulinti, niekuo nenusileidžianti geriausiems Europos vairuotojų mokymo centrams, yra čia pat ir prieinama visiems vairuotojams, norintiems tobulėti.

Ironiška, bet kažkodėl kiekvienais metais žiema ateina netikėtai ir "juodojo" ledo pavojai dažną vairuotoją vėl užklumpa nepasiruošusį. Šlapios ar prastos kelio dangos, neišvengiamos blogos matymo sąlygos, lemiamos tokios orų ir sezonų kaitos, kaip prietema, rūkas, lietus - visa tai vairuotojų kasdienybė.

Todėl tinkamas kelio ir vairavimo sąlygų neįvertinimas, nesugebėjimas pasirinkti saugaus greičio, pašalinė vairuotojo veikla, vairavimo įgūdžių trūkumas ar, priešingai, savo vairavimo gebėjimų pervertinimas - tai pagrindinės skaudžių eismo įvykių priežastys. Dažnas vairuotojas, kelyje netikėtai atsidūręs sudėtingose situacijose, kai sureaguoti reikia ypač greitai ir tiksliai, dėl įgūdžių stokos neretai ir sutrinka.

Ką daryti, kaip neatsidurti toje liūdnoje įvyksiančių avarijų statistikoje? Vienas iš atsakymo punktų būtų - tobulinti vairavimo įgūdžius. Tam Europoje jau seniai statomi vis tobulesni autodromai. Nė kiek jiems nenusileidžiantį turime ir mes, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras.

Klaipėdos autodromas jau penkeri metai yra atvėręs duris vairavimo įgūdžiams tobulinti. Svarbu dar labiau pabrėžti, kad autodromas pritaikytas visiems vairuotojams, kurie, suprasdami saugaus vairavimo svarbą, nori pasitikrinti savo įgūdžius ir siekia juos gerinti. Autodromo dangose dviem specialiais moduliais yra sukuriamos ypač sudėtingos vairavimo sąlygos, imituojančios susidarančias ir realiame kelyje.

Ant autodromo dangų jau praktikuojasi įvairaus lygio vairuotojai: nuo pradedančiųjų, vadinamų "žaliųjų lapų", profesionalių sunkvežimių ar keleivinio transporto iki specialiųjų tarnybų (policijos, gaisrinės, greitosios medicinos pagalbos, kariuomenės, greito reagavimo apsaugos) vairuotojų.

Siekiant kuo plačiau skleisti žinią apie autodromo veiklą rengiami mokymai įvairioms įmonėms ir organizacijoms. Po teorinių užsiėmimų eina praktinės vairavimo pamokos. 3-4 valandos, praleistos autodrome, garantuoja ne tik puikius įspūdžius, bet ir žinias, kurias kiekvienas neabejotinai panaudos praktikoje.

Autodrome vykdomų įvairaus sudėtingumo mokymo programų pasirinkimas leidžia patogiai jaustis ir mažiau patyrusius vairuotojus, taip pat dar kilstelėti jau ir didelę vairavimo patirtį turinčių vairuotojų įgūdžių kartelę.

Lietuvoje autodromai atsirado su realiu, jau kitose šalyse patikrintu tikslu ir rezultatu - atsakingesnis vairuotojas. Tai aukštesnio lygio vairuotojas, jaučiantis atsakomybę už savo veiksmus kelyje ir gebantis tinkamai įvertinti situaciją. Toks vairuotojas visų pirma šimtu procentų žino, kad nepasirinkus saugaus greičio, nepadės nei naujausio automobilio įranga, nei labai geri vairuotojo įgūdžiai.

O dabar mūsų idėja Jums. Yra progų, kai norime savo draugams, bendradarbiams, artimiesiems ar net sau pačiam padovanoti kažką tokio įspūdingo, reikalingo ar nepamirštamo. Kodėl tai negalėtų būti VAIRAVIMO ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMO PAMOKA? Galėtų! Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro autodromas siūlo dovanų kuponus įvairioms programoms, kuriuos galite įsigyti ir internetu.

Daugiau informacijos: infovairuotoju@mokymas.lt.
Autodromas įsikūręs adresu: Klaipėdiškių g. 2, Ketvergių k., Klaipėdos r.

Žymos: autodromas

Nuotraukų galerija

 

© Egidijus JANKAUSKAS

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) laimėjo dar du keleivių pervežimo konkursus. Tęstinių...

„Klaipėdos autobusų parkas“ įsitvirtina vietinėje rinkoje nuotrauka, foto

Lietuvos automobilių kelių direkcija ėmė įgyvendinti anksčiau skelbus planus – birželio...

Paskelbtos naujų vidutinio greičio matuoklių vietos nuotrauka, foto

Šio mėnesio viduryje atidaryta Rusnės estakada tapo džiaugsmu vietos gyventojams, bet jau...

Rusnės estakada: aplinkkeliu - iki kitos savaitės nuotrauka, foto

Įvairios kelio dangos ir aukščiausio lygio įranga, skirta vairavimo įgūdžiams tobulinti, niekuo...

Autodromas šalia Klaipėdos - vis dar mažai žinoma vieta Vakarų Lietuvos vairuotojams nuotrauka, foto

Klaipėdos "Gintaro" plaukikų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Kauno "Girstučio" baseine vykusiose kasmetinėse tarptautinėse varžybose "Kaunas Grand Prix", kuriose dalyvavo...

Žmonės mano, kad gelbėtojai tik vaiko poilsiautojus nuotrauka, foto

Lietuva, Kaip kažkas taikliai pastebėjo, žmonės linkę aklai pasitikėti santechnikais, tačiau nuolat...

Į Neringą - vandens keliais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dreverna, Klaipėda, Šilutė, Ventės rago pusiasalis, Minija ir Uostadvaris -...

Nuo ko reikės saugoti prezidentę? nuotrauka, foto

Lietuva, Kadangi jau liepos 12 d. nutrūksta prezidentės Dalios Grybauskaitės įgaliojimai, o Konstitucinis...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...