Išmaniųjų mobilumo paslaugų teikėja „CityBee“ skelbia, kad nuo šiol beveik kas dešimtame...
ve > Žinios > Ekonomika > Automobiliai
Automobiliai
7 iš 10 vairuotojų nevengia naudotis mobiliuoju telefonu vairuodami
Reklama
Net 7 iš 10 vairuotojų nevengia naudotis mobiliuoju telefonu vairuodami. Nors draudimas naudotis telefonu prie vairo be laisvų rankų įrangos įsigaliojo dar 2002 metais, tačiau naujausia „ERGO Insurance“ Lietuvoje atlikta vairuotojų apklausa atskleidžia milžiniškus šio pažeidimo mastus – kas antras vairuotojas tai daro pažeisdamas Kelių eismo taisykles (KET).
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, kalbėjimas mobiliuoju telefonu vairuojant automobilį – vienas dažniausių KET pažeidimų. Kasmet dėl jo nubaudžiama apie 20 tūkst. vairuotojų. Paradoksalu, tačiau net 75 proc. apklausoje dalyvavusių vairuotojų sutinka, kad KET pažeidžiantys ir avarijas sukeliantys eismo dalyviai už privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą turėtų mokėti brangiau nei drausmingi vairuotojai.
„Tyrimo rezultatai leidžia daryti išvadą, jog didžioji dalis šalies vairuotojų kalbėjimo telefonu prie vairo netraktuoja kaip Kelių eismo taisyklių pažeidimo, todėl draudimo poliso kainos didinimas jiems atrodo logiškas kovos prieš pažeidėjus būdas. Ne paslaptis, kad privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kainą lemia visuma veiksnių, o vairuotojų pelnytos nuobaudos ir sukauptas KET pažeidimų kiekis – vienas iš jų“, – teigia Tomas Nenartavičius, bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Draudimo departamento direktorius.
Pasak T. Nenartavičiaus, saugaus eismo specialistų atlikti tyrimai rodo, kad vairuotojui kalbant telefonu, avarijos rizika išauga iki keturių kartų: „Be jokios abejonės, mobilusis telefonas yra papildomas rizikos veiksnys, galintis nulemti ir skaudžią nelaimę“.
Kaip aiškėja iš atliktos vairuotojų apklausos, tik 29 proc. vairuotojų vairuodami niekada nesinaudoja mobiliuoju telefonu, o kiti tai daro dažniau ar rečiau.
„40 proc. vairuotojų teisinasi, kad mobilųjį telefoną naudoja tik kritiniais atvejais, retai tai darantys pripažįsta 21 proc., o dažnai ir nuolat – 10 proc. Vadinasi, didžioji dalis besinaudojančių telefonu sąmoningai suvokia šio įrenginio daromą žalą vairuojant, tačiau nuolaidžiauja sau priklausomai nuo situacijos“, – sako draudimo ekspertas.
Reklama
Tik kiek mažiau nei pusė visų vairuotojų (46 proc.), kurie naudojasi mobiliuoju važiuodami, tai daro laikydamiesi taisyklių – naudojasi laisvųjų rankų įranga. Kiti vairuotojai prie vairo įsigudrina rašyti trumpąsias žinutes (13 proc.), naršyti internete ir socialiniuose tinkluose (2 proc.). Trys žmonės prisipažino, kad vairuodami sugeba žaisti telefonu vaizdo žaidimus.
Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad vairuotojams, kurie vairavimo metu rankomis naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis, gresia nuo 28 iki 86 eurų bauda. Mobiliuoju telefonu nedraudžiama naudotis tuo atveju, jei transporto priemonė stovi ir jos variklis yra išjungtas.
Nors iš apklausos aiškėja, kad pažeidimo mastai yra milžiniški, tačiau vairuotojai slepia, jog eismo įvykiai įvyksta dėl neatsakingo mobiliosios įrangos naudojimo.
„Prisimenu tik vieną atvejį, kai vairuotojas prisipažino, kad avarija įvyko dėl mobiliojo telefono – esą vairuodamas jis bandė pakelti nukritusį telefoną, atitraukė žvilgsnį nuo kelio ir įvyko nelaimė“, – pasakoja T. Nenartavičius.
Tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti šalies gyventojų vairavimo ypatumus ir nuostatas, buvo atliktas spalio 17–lapkričio 2 dienomis. Tyrimo metu apklausta tūkstantis 18-74 metų šalies gyventojų, kurie vairuoja transporto priemones.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Komentarai
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Automobiliai
Laisvės partijos frakcijai priklausanti parlamentarė Monika Ošmianskienė skeptiškai vertina susisiekimo ministro...
Vyriausybė uždraudė nuosavu automobiliu važiuoti daugiau nei 2 asmenims, išskyrus šeimos narius...
Šią savaitę Kuršių nerijoje vairuotojams nemokamai pradėjus dalyti žvėris esą atbaidančius...
Įvairybės, Paskelbta prieš 24 min.
Nuomonės, Paskelbta prieš 7 val.
Nuomonės, Paskelbta prieš 7 val.
Sportas, Paskelbta prieš 7 val.
Naujienos

"Klaipėdos nafta" toliau mažins smarvę

FNTT sulaikė Kauno termofikacinės elektrinės savininką Rimandą...

Į automobilius vėl svaido akmenis (2)

Klaipėdos karatistai - tarp planetos elito
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Naujovė: virtualus policijos patrulis (6)
- Gediminas Akelaitis: „Aš - gydytojas, ne avinas“ (7)
- Reketą atlaikęs Neringos meras prabilo ir apie... (3)
- Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas (3)
- Nausėda stoja į Toliato pusę: šiandien Lietuvoje... (19)
- Teisutis Matulevičius: Ar tikrai mes esame klumpininkai? (4)
- Nausėda stoja į Toliato pusę: šiandien Lietuvoje... (19)
- Kretingos kapeliono kalba pasklido internete: iškrypėliai bando... (17)
- Klaipėdos pagalba sugniuždytam verslui: gyvybės pliūpsnis ar... (10)
- Jurga Lago: Visada, kai matysit puolamą žmogų... (9)
- Dėl konservatorių išpuolių žada kreiptis į teismą (8)
- Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (7)
ir teisingai
2016-11-18 12:50
IP: 78.58.254.108
KET pažeidėjams draudimas turėtų būti brangesnis
Visiški
2016-11-18 11:21
IP: 86.100.117.150
pezalai. Draudikai apklausas varto kaip nori. Panašu, gresia įmokų didinimas dėl bet kokių KET pažeidimų.