2019 m. gegužės 24 d. 02:49 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

1000 eurų paskata - seno automobilio atsisakantiems

(5)

1000 eurų paskata - seno automobilio atsisakantiems nuotrauka, foto

© Fotolia nuotr.

Visuotinio automobilių mokesčio nebus, tačiau tie, kurie nuspręs atsisakyti aplinkai taršaus automobilio, gaus 1000 eurų siekiantį paskatinimą, sako naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

„Reikia padėti žmonėms atsisakyti (taršių automobilių. - ELTA) ir manome, kad tas motyvacinis skaičius turėtų svyruoti apie 1000 eurų“, - „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ ketvirtadienį kalbėjo K. Mažeika.

Jo teigimu, didmiesčiuose lygiagrečiai įvedant specialią priemonę, savivaldybėms būtų sudaryta galimybė atsinaujinti ir plėsti savo viešojo transporto parką.

K. Mažeika pažymėjo, kad taršus automobilis bus nustatytas pagal tam tikrus kriterijus: anglies dvideginio išmetimas, amžius, „Euro“ klasė.

„Įsigyjantiems naujesnį, „Euro 5“ ar „Euro 6“ automobilį, ta suma bus tikrai apčiuopiama, ir tai turėtų būti motyvacija“, - sakė K. Mažeika.

Pasak jo, pradedama nuo maksimalios sumos tam, kad žmonės galėtų įvertinti ir ryžtis tam žingsniui.

Komentuodamas mokesčio įvedimą tam tikroms automobilių markėms, naujasis ministras sakė, kad ateityje bus formuojami žmonių vartojimo įpročiai, bet prieš tai reikia įvertinti šiuo metu numatomų motyvacinių priemonių įvedimo sėkmę.

ELTA primena, kad Vyriausybė pasitarime trečiadienį pritarė Nacionaliniam oro taršos mažinimo planui, kurį parengė Aplinkos ministerija.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasitarime klausė aplinkos ministro, kokios kompensacijos plane numatytos gyventojams, atsisakantiems taršių automobilių.

K. Mažeika atsakė, kad kompensacija per pirmąjį etapą galėtų siekti apie tūkstantį eurų.

„Bendrai numatyta suma visai priemonei yra 30 mln. eurų. Ministerijoje diskutavome ir, manau, kad turėtų būti apie 1 tūkst. eurų (dydžio kompensacija. - ELTA), kad žmones pirmame etape motyvuotume“, - sakė K. Mažeika.

Planas dar bus tvirtinamas Vyriausybės posėdyje.

Taršos mažinimo planas Europos Komisijai turėjo būti pateiktas dar balandžio 1 dieną, dėl vėlavimo prieš Lietuvą gali būti pradėtos teisminės procedūros.

Nacionalinio oro taršos mažinimo plano tikslas - apriboti nacionaliniu mastu iš antropogeninių taršos šaltinių išmetamą į aplinkos orą sieros dioksido, azoto oksidų, amoniako, kietųjų dalelių ir nemetaninių lakiųjų organinių junginių kiekį, siekiant įgyvendinti Lietuvai iškeltus iki 2020 m. ir 2030 m. tikslus, taip pat siekiant valdyti iš antropogeninių taršos šaltinių išmetamų kitų oro teršalų kiekį, kad nebūtų viršijamas 1990 m. išmestas kiekvieno jų kiekis.

Pernai liepą Aplinkos ministerijai pristačius nesuderintą su kitomis institucijomis pirminį Nacionalinį oro taršos mažinimo plano projektą, kilo pasipiktinimas tiek visuomenėje, tiek tarp politikų. Premjeras S. Skvernelis projektą pavadino „visišku oru“. Jis sakė, kad „toks, koks yra dabar, planas tikrai nepasieks Vyriausybės“ ir su ja nėra suderintas. Tuometis aplinkos ministras Kęstutis Navickas pats teigė sutinkantis su S. Skvernelio išsakyta kritika. Pasak K. Navicko, planas turėjo būti geriau suderintas.

Šių metų kovo 1 d. Aplinkos ministerija Vyriausybei svarstyti pateikė atnaujintą Taršos mažinimo plano projektą. Jame kai kuriuos ankstesniame variante numatytus draudimus pakeitė skatinamosios priemonės.

Kai bus patvirtintas, planas turės būti peržiūrimas ne rečiau kaip kas ketverius metus ir gali būti koreguojamas ar pildomas, pagal poreikį įtraukiant papildomų priemonių oro taršai mažinti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Fantazijos

2019-04-14   10:16

IP: 2.244.30.6

veliai Tauta mulkinama graziais zidziais Euras-5 Euras-6 tai dauguma Lietuvaiciu tik pasvajoti ....tikrai zmones nusipirks uzdirbdami 500 ar 600 eur....kada nauja masina kainuoja 15000-30000 eur.lygiai taip pat buvo ir savietu laikais kai masina kainavo apie 7000-12000 rubliu ir daugiau o zmones uzdirbo 120 rubliu tik patiniai vadukai uzdirbdavi ir pasivogdavo daugiau .Toje pacioje Vokietijoje pilna vazinejanciu masinu 20 metu ir 30 metu ......Taip riboje miestu senamiesciuose ar dar kitur bet taio nera ,kad negali vaineti visus kitur ...taip taip daug relamos,o Lietuvos politikai kaip visuomet nori buti pirmi ir zmones paversti bandomaisiais triusiais.Andien Lietuvos ryto laikrastyje skaitau ,kad Lietuvoje minimalus darbo uzmokestis 9 eur....taigi kaip gerai gyvename net aplenkeme tuos pacius Vokiecius nes ju minimalus valandinis atlygis tik 8,84 eur. Kaip sauniai gyvena Tautieciai.

pastebejimui

2019-04-13   19:23

IP: 78.60.135.114

BUVO galima. Šitas traukinys jau nuvažiavo.

pastebejimas

2019-04-13   09:11

IP: 89.116.7.107

I Ukraina galima parduot daug brangiau..))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Dėl nubraižytų automobilių nirštantys klaipėdiečiai norėtų, kad policijos pareigūnai patruliuotų ir baustų...

Braižomi automobiliai - neišsprendžiama problema? nuotrauka, foto

Klaipėdos senovinių automobilių vasaros sezono atidarymas, kuris džiugina klaipėdiečių ir Klaipėdos svečių...

„Seni kibirai" pradeda sezoną nuotrauka, foto

Penktadienio vakarą Palangoje finišavo penktosios Lietuvoje, o drauge ir Baltijos šalyse, elektromobilių...

Elektromobiliu iš Vilniaus į Palangą atvyko be įkrovimo nuotrauka, foto

Visuotinio automobilių mokesčio nebus, tačiau tie, kurie nuspręs atsisakyti aplinkai taršaus...

1000 eurų paskata - seno automobilio atsisakantiems nuotrauka, foto

Sezono geriausiųjų sąraše - klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Birštone vyko Lietuvos vyrų ir moterų rankinio sezono uždarymas. Renginio metu...

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Vasara, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...