Lietuvos krepšininkai pralaimėjo draugiškas rungtynes ispanams

Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė ketvirtosiose kontrolinėse rungtynėse šeštadienį Madride (Ispanija) 78:90 (17:26, 25:22, 11:19, 25:23) pralaimėjo Europos čempionams Ispanijos krepšininkams.

Kęstučio Kemzūros treniruojamai Lietuvos rinktinei Kšištofas Lavrinovičius pelnė 12 taškų, Rimantas Kaukėnas - 11, Jonas Valančiūnas - 10, Darius Songaila - 8, Šarūnas Jasikevičius - 7.

Ispanijos komandoje Pau Gasolis surinko 17 taškų, Chuanas Karlosas Navaras (Juan Carlos Navarro) - 13, Markas Gasolis (Marc Gasol) ir Serchė Ibaka (Serge Ibaka) – po 12.

Rungtynių pradžioje lietuviai buvo išsiveržę į priekį 5:2, tačiau ispanai pelnė šešis taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai 8:5. 7-ąja min. aikštės šeimininkų pranašumas padidėjo iki dešimties taškų 19:9, o netrukus skirtumas padidėjo iki 12 taškų 23:11. Po pirmojo ketvirčio mūsų šalies komanda atsiliko 17:26.

Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 7:0 ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 24:26. Ispanijos komanda vėl atitrūko 35:27. Mūzsiškiai vėl ėmė artėti prie varžovų ir netrukus sumažino skirtumą vėl iki dviejų taškų 33:35, o, o likus 2 min. 25 sek. iki ilgosios pertraukos, komandas skyrė vos vieną taškas 36:37. Sėkmingiau sužaista ketvirčio pabaiga leido Europos čempionams susigrąžinti šešių taškų pranašumą 48:42.

Trečiąjį kėlinį ispanai pradėjo pelnydami aštuonis taškus be atsako ir skirtumas padidėjo iki 14 taškų 56:42. Mūsų šalies krepšiinkams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki devynių taškų 47:56, 49:58, 51:60, tačiau prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai atitrūko 67:53.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 2 min., Ispanijos krepšininkų pranašumas padidėjo iki 19 taškų 56:75. Lietuviai sumažino atsilikimą iki 15 taškų 60:75, bet aikštės šeimininkai vėl atitrūko ir, likus žaisti 2 min. 50 sek., jų turima persvara perkopė 20 taškų ribą 87:66, 89:68. Per likusį laiką mūsiškiams pavyko šiek tiek sumažinti atsiliką.

Kitas draugiškas rungtynes lietuviai žais vėl su ispanais rugpjūčio 18 dieną naujojoje Kauno ”Žalgirio” arenoje.