2020 m. birželio 3 d. 05:43 val., trečiadienis

Komentaras

Mokslo metus pradėjo netradiciškai

2019-09-18, 21:01

Audra ODINIENĖ, Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos jaunimo klasių skyriaus vedėja

Mokslo metus pradėjo netradiciškai nuotrauka, foto

AKIMIRKOS iš pirmosios rugsėjo savaitės Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje.

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams. Didžiausias iššūkis - pradėjusiems mokytis naujoje mokykloje, kurioje - nauji veidai.

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams. Didžiausias iššūkis - pradėjusiems mokytis naujoje mokykloje, kurioje - nauji veidai.

Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos bendruomenė ilgai svarstė, kaip sutikti jaunimo klasių moksleivius, kurie nuo rugsėjo peržengs įstaigos slenkstį. Pamąstymų ir idėjų buvo įvairių. Gimnazijos direktorės iniciatyva pasirinkta netradicinė savaitė. Siekta pamatyti ir išgirsti moksleivius.

Moksleiviams ir jų tėveliams buvo pasiūlyta įvairiapusė veikla. Gimnazijos bendruomenei talkino Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai, asmeninis treneris Liutauras Zubė, Jurgis Ašmonas ir brolis Benediktas.

Šventė - tarsi bandymas pradėti kažką nauja, žengti pirmuosius nedrąsius žingsnius savęs pažinimo link, leidžiančius tobulėti ir judėti pirmyn.

Didžiausias iššūkis mūsų mokiniams buvo ne bendravimo stygius, o laiko klausimas. Dažnas jų pradžioje nenorėjo patikėti, kad gimnazijos bendruomenė visą laiką skiria jiems - juos mato, kalbina, teiraujasi, kaip jiems sekasi. Tačiau žingsnis po žingsnio ledai pajudėjo ir sporto renginiuose moksleiviai rungtyniavo su pedagogais, išbandė rankų taiklumą krepšinio aikštelėje.

Ypač daug emocijų buvo ruošiantis išvykai į "Vinetu kaimą". Moksleiviai patys, vadovaujami pedagogės Vijolės Mineikienės, gamino pietus: iškepė vištienos krūtinėlę, duonos riekeles neatsitraukdamas nuo viryklės vartė Lukas, o Vakarės ir Sabrinos iškepti sausainiai sužavėjo visus.

"Vinetu kaime" veiklos užteko visiems: išbandytas "Vilkų takas", kiekvienas prisilietė prie gyvybės medžio, slapta sugalvojęs norą, kuris, pasak indėnų vedlio, - pildosi. O kiek emocijų buvo šokinėjant nuo akmens ant akmens, kada išlieka tik greičiausias. Daug sužinota apie Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimą, jų papročius, gyvenimo subtilybes. Išbandytas ir šaudymas iš lanko bei pusiausvyra einant rąsteliu virš upelio.

Pirmoji rugsėjo savaitė "Mokomės kitaip" leido gimnazijos bendruomenei pamatyti ir suprasti jaunuolius, kurie mokysis, bendraus ir, tikimės, įsilies į gimnazijos bendruomenę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Komentaras

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams....

Mokslo metus pradėjo netradiciškai nuotrauka, foto

Policija prašo pagalbos. Įtariamas merginos pagrobimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien apie 16:00 val., bendruoju pagalbos telefonu sulaukta merginos skambučio, kuriuo ji...

Atsiprašome skaitytojų ir visuomenės nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 m. birželio 2 dienos dienraščio "Vakarų ekspresas" numerio paskutiniame puslapyje per...

Atrask savo kraštą: ilgiausias kabantis tiltas Lietuvoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dienraštis "Vakarų ekspresas" pradeda naują vasarišką rubriką priede "Vakarų Lietuva". Kviesime pažinti...

Klaipėdos karatistams - 16 aukso medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Okinavos" karatistai dalyvavo jau antrose nuotoliniu būdu rengiamose Lietuvos karatė kiokušin...

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...