2020 m. spalio 26 d. 12:40 val., pirmadienis

Komentaras

Gyvenimo pamokos

2020-10-10, 16:57

Vaida Jokšienė

Gyvenimo pamokos nuotrauka, foto

Kardeliais nešini mokinukai skubėjo švęsti naujų mokslo metų pradžios. O šiandien jau galima džiaugtis ir net stebėtis, kaip per tokį trumpą laiką tiek daug pavyko nuveikti.

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos klasikinio ugdymo programos dalyviai – šaunūs šeštokai - spėjo kvadrato varžybose susirungti su pačiu Vidu Bareikiu bei išbandyti jėgas Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos surengtose estafetėse.

https://www.ve.lt/uploads/img/banners/srtfondas.gif

Stebėtis tikrai nėra ko, juk klasikinio ugdymo samprata paremtas ugdymas mokomąją medžiagą pateikia ir nagrinėja iš įvairių perspektyvų. Antikos civilizacijos tyrinėjimai pastūmėjo domėtis ne tik mąstymo, bet ir veiksmo, t.y. žaidynių, karybos tradicijomis. Tad dalyvaudami „Lietuvos mokyklų žaidynėse“ šeštokai turėjo galimybę sporto pagalba ugdyti save, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų, įgauti naujų įgūdžių. Deja, dėl visiems gerai žinomų priežasčių, varžytis su bendraamžiai nepavyko, tačiau moksleiviai priėmė Vido Bareikio iššūkį. Po atkaklios, daug fizinių jėgų ir ištvermės pareikalavusios kovos laimėjo draugystė ir pagarba vienas kitam. Ačiū Lietuvos radijo ir televizijos komandai, kuri įamžino žaidynių akimirkas.

Perprasti karybos tradicijas daug lengviau, kai praktiškai gali išbandyti save sviesdamas granatą, šliauždamas po kliūtimis, nešdamas „sužeistą“ draugą. Kiek šiandieninė karyba yra nutolusi nuo Homero „Odisėjoje“ ar „Iliadoje“ aprašytų kovos scenų? Koks požiūris į moterį kovos lauke? Būtent „Atominėmis bombomis“ pasivadinusi merginų komanda ir tapo nugalėtojomis. Pasikalbėti tikrai buvo apie ką. Aptarimo metu būta ir ašarų. Tikrai ne dėl pralaimėjimo kartėlio, bet dėl išmoktų pamokų - juk laimi tas, kuris ištiesia pagalbos ranką silpnesniam, išgirsta savo komandos draugą. Ne veltui sakoma, vienas lauke – ne karys.

P.S. Kviečiame žiūrėti renginio akimirkas per LRT televiziją spalio 11 d. 11.30 val.

Vakar – jau istorija, rytojus – paslaptis, ši diena – tai dovana. Tegu tai, ką kuriame šiandien būna tvaru ir ilgaamžiška.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Komentaras

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams....

Mokslo metus pradėjo netradiciškai nuotrauka, foto

Klaipėdos baseine užfiksuotas Lietuvos rekordas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos 50 m baseine dvi dienas vykusiame "Klaipėda Grand Prix-2020" turnyre, kuriame...

Savaitės reidų rezultatai: pustrečio šimto greičio viršijimo atvejų nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusią savaitę, spalio 19 – 25 dienomis, Klaipėdos kelių policijos pareigūnai priemones eismo...

2020-2024 m. kadencijos Seimas: nauji ir seni vardai nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva per du rinkimų turus išsirinko tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos...

A. Armonaitė: būtų sveika, jei SAM vadovautų vadybininkas nuotrauka, foto

Lietuva, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė mano, kad naujuoju sveikatos apsaugos ministru turėtų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...