2020 m. spalio 30 d. 17:51 val., penktadienis

Jaunimas rašo Lietuvai

Sūpynės

2020-10-13, 14:53

Gediminas Gintalas, “Versmės” progimnazija

Sūpynės nuotrauka, foto

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Yra daug pramogų, kurios žavi ir mažus, ir didelius, tačiau, ko gero, niekas kitas nesulaukia tiek daug puikių pagyrimų ir prisiminimų nei paprastos sūpynės.

Kaip pasakojo mano mama, prieš 40 metų pasisupti sūpynėmis buvo didžiausias vaikų džiaugsmas, bet ne visi jas turėjo. Mano mamos pirmosios sūpynės buvo medinės, susiveriančios iš atskirų dalių ir net nelabai patogios. Jei atsisėsdavai ne per centrą, tuoj nukrisdavai į kurį nors šoną, kartais ir pirštus prižnybdavo medinės detalės. Bet kiek džiaugsmo būdavo, kai tokias sūpynes galėdavai pasikabinti kambaryje, virš durų staktos ir suptis, kiek tik nori. Butai buvo maži, kojos pasiekdavo sieną, ar stalą, o neatlaikiusios sūpynės tiesiog nukrisdavo… Bet vis tiek buvo smagu, ir tai būdavo didžiausia tos dienos pramoga.

https://www.ve.lt/uploads/img/banners/srtfondas.gif

Vaikų darželiuose ant dviejų virvių kabinamų sūpynių iš viso nebuvo. Sūpynės buvo metalinės ir nesaugios vaikams. Įvykdavo daug traumų, todėl jos buvo surakintos grandinėmis ir suptis nebuvo galima. Bet būdavo darželių, kur tokios supynės kažkodėl likdavo nesurakintos. Tuomet vaikai peršokę per tvorą, ar sulindę per joje praplėštą skylę supdavosi… Bet tik tol, kol šaukdamas ateidavo sargas. Tada visi kūliais risdavosi atgal per tvorą… Ne vienas ir drabužius buvo suplėšę. Būdavo ne tik daug juoko, bet ir baimės!

Maždaug prieš 20 metų sūpynės stipriai patobulėjo. Jos jau buvo gaminamos lengvos ir saugios. Mano sesuo jau turėjo iš plastmasės pagamintas sūpynes, kurias tėtis pakabindavo tarp kambarių praėjimo. Su šiomis sūpynėmis namuose supausi ir aš.

Man augant, tėvai sode pastatė net visa sūpynių kompleksą, turėjau ir čiuožyklą. Kartais ir dabar pasisupam besišnekučiuodami su mama. Smagu, kai gali vietoj sūpynės pasikabinti hamaką ir padrybsoti su knyga…

Visais laikais vaikai mėgo suptis. Kur sūpynės – ten vaikų juokas ir krykštavimai. Džiugu, kai parkuose atsiranda vis daugiau ir daugiau sūpynių. Kartais jos labai modernios, o kartais – labai paprastos, bet svarbiausia, jomis galima suptis ir linksmai praleisti laiką.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimas rašo Lietuvai

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (651) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Pasakojimų cikle apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius...

Nuo lapkričio nebeišvysime dar vienos alkoholio pakuotės nuotrauka, foto

Lietuva, Lapkričio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis uždrausta prekiauti alkoholiu „jogurtiniuose“...

Nijolei Pareigytei-Rukaitienei diagnozuotas koronavirusas: „Sužinojusi net prisėdau“ nuotrauka, foto

COVID-19, „Pamačiusi teigiamą rezultatą net prisėdau. Tikrai nesitikėjau“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė atlikėja, renginių...

SAM primena: Kaip pasiekti mobiliuosius punktus nuotrauka, foto

COVID-19, Viešojoje erdvėje prasidėjus diskusijoms, kokiais būdais saugu vykti į mobilius punktus išsitirti...

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 50 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...