2019 m. birželio 20 d. 10:16 val., ketvirtadienis

Jaunimas rašo Lietuvai

Suplėšytas raštelis

2019-06-06, 11:02

Saulė Martinkutė

Suplėšytas raštelis nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Prabėgo metai, kai nemačiau Alekso. Sunkūs, ilgi metai. Bet gal dabar net nebūtų smagu su juo žaisti? ,,Tu jau tikra princesė, todėl gaudynių, slėpynių ar raganų užkeikimų nebebus tavo darbotvarkėje,“ - kartą pasakė mama. Man jau septyneri - kuprinė sukrauta Rugsėjo pirmajai jau nuo liepos mėnesio pabaigos. Rytoj keliausiu į pirmąją klasę.

Tai buvo pirmas rytas, kai viskas kvepėjo gėlėmis ir uogomis, riešutais ir obuoliais. Turbūt pasistengė po mano lova gyvenančios fėjos. Maniau, tik jos moka nustebinti rytais vaikus... Prie spintos durų kabėjo tamsiai mėlynas švarkelis, languotas sijonas, balti marškiniai, pilkos kojinės. Skubėjau apsirengti ir nustraksėti į mašiną. Ten manęs laukė tėtis ir mama. Jie nužvelgė mane pasididžiuodami, net tėtis mirktelėjo vieną akį. Mokykla buvo netoli mūsų namų, todėl ją pasiekėme greitai. Išlipusi perskaičiau ryškiomis raidėmis parašytą mokyklos pavadinimą „Kaštonų pradinė“ (rašyti ir skaityti išmokė senoji mokytoja). Įkvėpiau oro ir įžengiau į klasę. Visi nutilo, nužiūrėjo mane nuo galvos iki kojų ir toliau linksmai šurmuliavo. Tik vienas berniukas nenuleido nuo manęs akių. Jis tyliai ištarė mano vardą: ,,Greta, ar čia tu?“ Atsisukau ir riktelėjau iš nuostabos: ,,Aleksas!“ Mano geriausias, puikiausias išdaigų bičiulis Aleksas. Norėjau jį apkabinti, bet mokytoja suskambino varpeliu ir liepė visiems sustoti ratu. Tada ji tarė, kad kiekvienas gali atsisėsti su kuo nori. Tada Aleksas žvilgtelėjo į mane... ,,Deja, visi gali susėsti, kaip nori, išskyrus Aleksą ir Gretą, nes toks yra jų tėvų pageidavimas,“- paaiškino mokytoja. Nuliūdusią mane pačiupo keista mergaitė Kristina, kuriai, pamaniau, reikia išsivalyti dantis, nes ant jų tuoj pat pradės augti grybai (pykau ant viso pasaulio: dabar nekenčiau tėvų, mokytojos, susierzinusi žvairavau į suolo draugę). Sėdėdama suole svarsčiau, kodėl mama ir tėtis susipyko su Alekso tėvais, kodėl jie taip nuskriaudė mane pačią pirmąją dieną mokykloje.

Per ketvirtą pamoką vienas berniukas man atsiuntė Alekso raštelį. Dabar aš jau buvau pelkių ragana Vanda, todėl nupiešiau drakoną ant raštelio, net jo neperskaičiusi suplėšiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimas rašo Lietuvai

Vagys nusitaikė į „VW Touareg“ žibintus nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio vagys nusitaikė į automobilių „VW Touareg“ priekinius žibintus, informuoja policija.

Ilgasis savaitgalis: traumos, erkės, apsinuodijimai nuotrauka, foto

Sveikata, Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų...

Įteikti diplomai 140 absolventų nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar sausakimšame Klaipėdos dramos teatre vyko iškilminga Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos diplomų...

Kviečia drauge sutikti trumpiausią naktį nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šventinį Joninių savaitgalį Klaipėdos rajone švęsti prie liepsnojančių laužų bei ieškoti paparčio...

Kriminalai, Paskelbta prieš 39 min.

Sveikata, Paskelbta prieš 47 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...