2019 m. liepos 19 d. 19:24 val., penktadienis

Jaunimas rašo Lietuvai

Pergalė

2019-07-23, 14:02

Saulė Martinkutė

Pergalė nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Reklama

Savaitgalį praleidau namuose. Gulėjau aukštyn iškėlusi kojas - kūriau planą, kaip įveikti pelkių Vandą. Pavyko - tobulas planas! 

Pagaliau išaušo pirmadienio rytas. Kaip žaibas nulėkiau į mokyklą. Pamačiusi Aleksą prislinkau prie jo. Kumštelėjau berniukui į pašonę. Jis permetė mane akimis ir nežymiu galvos mostu parodė į mokytoją, nes jau buvo nuskambėjęs varpelis. Atsisėdusi į suolą iškart išplėšiau lapą iš sąsiuvinio ir štai ką parašiau Aleksui:

Aleksai,

   Sukūriau planą, kaip nugalėti pelkių raganą Vandą... Ar pameni pasaką  apie Jonuką ir Gretutę?  Jie irgi buvo susidūrę su ragana. Gretutė buvo labai gudri ir uždarė raganą krosnyje, kurioje ji ir supleškėjo. Mūsų svajonių pilyje yra saldainių kambarys. Abu žinom, kaip pelkių Vanda dievina saldumynus. Reikia visiems pranešti, kad poryt būsime pilyje. Tikrai ragana lauks mūsų norėdama įvilioti į saldainių kambarį ir atimti burtų lazdelę. 

  Mūsų kaimyninės karalystės drakonas susilaukė mažo drakoniuko. Aš jau susitariau, kad jis mums pagelbės...

                                                                                                                                        Greta

Reklama

  Pamokos tą dieną prabėgo labai greitai. Kai ėjau durų link,  Aleksas man į ranką įgrūdo raštelį. Jame buvo prašyta: „Nekantrauju.“

  Kitą dieną pamokų nebuvo. Rytą mama mane nusivežė į kapines aplankyti prosenelės kapą. Jos nepamenu, bet mama vis kartodavo, kad ji labai džiaugėsi, kai aš gimiau. Kapinėse buvo labai nyku, tamsu. Virš galvos kelis sykius juoda kaip naktis varna sukranksėjo labai garsiai ir nuplasnojo. Nusprendžiau aplink pasižvalgyti, kol mama nuravės kapą. Netoli kapo augo eglės ir aukšti beržai. Po sena egle  tarp šakų pastebėjau apdaužytą akmens luitą. Pribėgau arčiau ir perskaičiau užrašą: „Čia ilsisi pelkių Vanda I.“ Išsigandau, bet nespėjus  man net išsižioti mama čiupo už rankos ir nutempė į mašiną.

  Grįžusi namo užkandau ir nuėjau pažaisti į savo kambarį su lėlėmis. Staiga pamačiau kambaryje Aleksą. Jis mostelėjo burtų lazdele ir po sekundės atsidūrėme savo svajonių  pilyje. Atrakinome duris į saldainių kambarį - viskas atrodė taip gardžiai. Pasigardžiuodami jau šlamštėme šokoladinių sienų papuošimus... Tik kažkas krustelėjo man už nugaros, atsisukau - didelėmis išpūstomis akimis mus stebėjo pelkių ragana Vanda. Mečiau į ją šokolado gabalą, ji tik piktai nusikvatojo.  Ištiesė rankas ir bandė pagriebti Aleksą už plaukų, berniukas tūptelėjo ir netyčia užkliuvo už pelkių Vandos. Ta drimba tik drykt vidury kambario... Viskas - dabar ji atims iš mūsų burtų lazdelę. Tą akimirką tik  šast  drakoniukas, įkvėpė oro ir iš nasrų pūstelėjo  ugnį – vargšė pelkių šmėkla Vanda dar bandė bėgti, tačiau ugnis ją pasivijo ir prarijo.

   Išsisklaidžius burtams žvilgtelėjau per langą – raudona vakaro saulė pamažėle leidosi į jūros bangas... Kambaryje po rašomuoju stalu kietai miegojo katė Murkė, o mažasis neklaužada triušis Benas tupėjo prie pasakų knygos, numestos ant grindų.   

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimas rašo Lietuvai

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (587) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Palangoje klaikiai sumuštas 17-metis nuotrauka, foto

Kriminalai, Patyčios ir santykių aiškinimasis tarp paauglių Palangoje baigėsi smūgiais, po kurių 17-metis...

Kai Klaipėda buvo medinė... nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Artėjant Jūros šventei menininkė Aida Raimonda Pečeliūnienė ruošia dovaną Klaipėdai. Šia proga...

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...