2019 m. liepos 22 d. 23:25 val., pirmadienis

Jaunimas rašo Lietuvai

Lietuvių kalbos sąsiuvinis

2019-07-01, 15:22

Ema Baužaitė

Lietuvių kalbos sąsiuvinis nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Reklama

Šiandien nusprendžiau aprašyti savo lietuvių kalbos sąsiuvinį. Turbūt žmonės klaus, kodėl aš aprašau sąsiuvinį, turiu juos nuvilti – jis man labai svarbus.

Tik pamatę jo aplankalą, galėtumėte pamanyti priešingai, nes jis panašus į vikšro sugraužtą lapelį: visas skylėtas, „nukramtytais“ kraštais. Bet šis savotiškas grožis nublanksta, kai pamatai šio sąsiuvinio viršelį, ant kurio pavaizduotas žirgas, pilkai baltame fone ir baimės kupinu žvilgsniu žiūrintis į keistą, ginklą primenatį objektyvą. Atvertus šio sąsiuvinio pirmąjį puslapį, iškart akys užkliūva už šviežiai paliktos šokolado dėmės, kuri nuskraidina mintimis į nesenus prisiminimus... Skanus buvo šokoladas. Tuomet pamatai vardą ir pavardę, kurie iš tuzino sąsiuvinių padeda atskirti manąjį. Verti šio lietuvių kalbos sąsiuvinio puslapius ir jautiesi lyg meno galerijoje, kurios kiekvienas paveikslas nutapytas beprotiškomis spalvomis: kiekviena taisyklė yra apibraukta akinančiu neoniniu rašikliu, kiekviena raudono siūlo juosta atskirta paraštė yra virtusi pilkų piešinių siena. Imu manyti, kad sąsiuvinis užburtas ir kiekvieną kartą jį atvertus mano ranka nejučia ima gadinti paraštes. Jei žvilgteltumėte į mano sąsiuvinį iš šono, galėtumėte pamanyti, jog žvelgiate į audringą, nerimstančią jūrą, nes nuo pastovaus rašiklio spaudimo ir išsiliejusio rašalo jo lapai susiraukšlėjo ir susibangavo.

Man būtų sunku išsiskirti su šiuo lietuvių kalbos sąsiuviniu, nes su kiekvienu susiraukšlėjusiu lapu, su kiekviena išpaišyta parašte, aš prisimenu savo jausmus ir išgyvenimus, kuriuos jaučiau tai rašydama ar braukydama. Ta netvarka mane įkvepia rašant rašinėlius, diktantus, padeda pasisemti žinių, neklysti.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimas rašo Lietuvai

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...