2019 m. birželio 20 d. 16:46 val., ketvirtadienis

Jaunimas rašo Lietuvai

Lietuvių kalbos sąsiuvinis

2019-06-05, 15:22

Ema Baužaitė

Lietuvių kalbos sąsiuvinis nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Šiandien nusprendžiau aprašyti savo lietuvių kalbos sąsiuvinį. Turbūt žmonės klaus, kodėl aš aprašau sąsiuvinį, turiu juos nuvilti – jis man labai svarbus.

Tik pamatę jo aplankalą, galėtumėte pamanyti priešingai, nes jis panašus į vikšro sugraužtą lapelį: visas skylėtas, „nukramtytais“ kraštais. Bet šis savotiškas grožis nublanksta, kai pamatai šio sąsiuvinio viršelį, ant kurio pavaizduotas žirgas, pilkai baltame fone ir baimės kupinu žvilgsniu žiūrintis į keistą, ginklą primenatį objektyvą. Atvertus šio sąsiuvinio pirmąjį puslapį, iškart akys užkliūva už šviežiai paliktos šokolado dėmės, kuri nuskraidina mintimis į nesenus prisiminimus... Skanus buvo šokoladas. Tuomet pamatai vardą ir pavardę, kurie iš tuzino sąsiuvinių padeda atskirti manąjį. Verti šio lietuvių kalbos sąsiuvinio puslapius ir jautiesi lyg meno galerijoje, kurios kiekvienas paveikslas nutapytas beprotiškomis spalvomis: kiekviena taisyklė yra apibraukta akinančiu neoniniu rašikliu, kiekviena raudono siūlo juosta atskirta paraštė yra virtusi pilkų piešinių siena. Imu manyti, kad sąsiuvinis užburtas ir kiekvieną kartą jį atvertus mano ranka nejučia ima gadinti paraštes. Jei žvilgteltumėte į mano sąsiuvinį iš šono, galėtumėte pamanyti, jog žvelgiate į audringą, nerimstančią jūrą, nes nuo pastovaus rašiklio spaudimo ir išsiliejusio rašalo jo lapai susiraukšlėjo ir susibangavo.

Man būtų sunku išsiskirti su šiuo lietuvių kalbos sąsiuviniu, nes su kiekvienu susiraukšlėjusiu lapu, su kiekviena išpaišyta parašte, aš prisimenu savo jausmus ir išgyvenimus, kuriuos jaučiau tai rašydama ar braukydama. Ta netvarka mane įkvepia rašant rašinėlius, diktantus, padeda pasisemti žinių, neklysti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimas rašo Lietuvai

Sportininkų namuose - meno ir krepšinio parodos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sportininkų namuose (Daukanto g. 24) atidarytos dvi su sportu susijusios parodos....

Darbo partijos byla: nuteisti keturi asmenys nuotrauka, foto

Kriminalai, Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį nuteisė keturis iš devynių kaltinamųjų melagingų liudijimų apie...

Visų laivų statytojų robotai nepakeis nuotrauka, foto

Jūra, Tęsiame rašinių ciklą, pasakojantį apie tai, kas yra už uosto tvoros. Šiandien...

Policija prašo pagalbos. Dingo penkiolikmetė Laura nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-06-19, apie 11:30 val., iš Klaipėdos vaikų ligoninės, Priėmimo skyriaus, išėjo penkiolikmetė...

Sportas, Paskelbta prieš 18 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 29 min.

Jūra, Paskelbta prieš 45 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...