2019 m. liepos 16 d. 09:06 val., antradienis

Jaunimas rašo Lietuvai

Lietuvių kalbos sąsiuvinis

2019-07-01, 15:22

Ema Baužaitė

Lietuvių kalbos sąsiuvinis nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Šiandien nusprendžiau aprašyti savo lietuvių kalbos sąsiuvinį. Turbūt žmonės klaus, kodėl aš aprašau sąsiuvinį, turiu juos nuvilti – jis man labai svarbus.

Tik pamatę jo aplankalą, galėtumėte pamanyti priešingai, nes jis panašus į vikšro sugraužtą lapelį: visas skylėtas, „nukramtytais“ kraštais. Bet šis savotiškas grožis nublanksta, kai pamatai šio sąsiuvinio viršelį, ant kurio pavaizduotas žirgas, pilkai baltame fone ir baimės kupinu žvilgsniu žiūrintis į keistą, ginklą primenatį objektyvą. Atvertus šio sąsiuvinio pirmąjį puslapį, iškart akys užkliūva už šviežiai paliktos šokolado dėmės, kuri nuskraidina mintimis į nesenus prisiminimus... Skanus buvo šokoladas. Tuomet pamatai vardą ir pavardę, kurie iš tuzino sąsiuvinių padeda atskirti manąjį. Verti šio lietuvių kalbos sąsiuvinio puslapius ir jautiesi lyg meno galerijoje, kurios kiekvienas paveikslas nutapytas beprotiškomis spalvomis: kiekviena taisyklė yra apibraukta akinančiu neoniniu rašikliu, kiekviena raudono siūlo juosta atskirta paraštė yra virtusi pilkų piešinių siena. Imu manyti, kad sąsiuvinis užburtas ir kiekvieną kartą jį atvertus mano ranka nejučia ima gadinti paraštes. Jei žvilgteltumėte į mano sąsiuvinį iš šono, galėtumėte pamanyti, jog žvelgiate į audringą, nerimstančią jūrą, nes nuo pastovaus rašiklio spaudimo ir išsiliejusio rašalo jo lapai susiraukšlėjo ir susibangavo.

Man būtų sunku išsiskirti su šiuo lietuvių kalbos sąsiuviniu, nes su kiekvienu susiraukšlėjusiu lapu, su kiekviena išpaišyta parašte, aš prisimenu savo jausmus ir išgyvenimus, kuriuos jaučiau tai rašydama ar braukydama. Ta netvarka mane įkvepia rašant rašinėlius, diktantus, padeda pasisemti žinių, neklysti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimas rašo Lietuvai

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Neringos bendruomenės nariu tapo Valdas Adamkus nuotrauka, foto

Neringa, Sekmadienį Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai...

Anksčiau grasino baudomis, dabar kviečia skinti nuotrauka, foto

Klaipėda, „Neskink, nes nubaus“, – tokie žodžiai giliai atmintin, ko gero, įsirėžė ne...

Atkutę priekuliškiai verslininkai įžvelgia grėsmę nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Atsiradus Drevernos traukos centrui, pagyvėjo ir Priekulė – paskutinė stotelė iki marių....

Klaipėda, Paskelbta prieš 50 min.

Neringa, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...