2020 m. balandžio 4 d. 02:47 val., šeštadienis

Apie literatūrą kitaip

„Sudainuokime Lietuvą!“

2020-03-12, 08:16

Renata Černiauskienė, Aušra Zarambienė

„Sudainuokime Lietuvą!“ nuotrauka, foto

Kovo 10 dieną Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje buvo minima Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ypatinga – 30-toji. Nuskambėjus skambučiui į pirmąją pamoką nei mokiniai, nei mokytojai neskubėjo į kabinetus – sustojo vienas šalia kito ir sugiedojo ,,Tautišką giesmę“. Neįprastai pradėta diena sujungė visų širdis į vieną bendrą meilę Tėvynei.

Pasibaigus pamokoms Progimnazijos bendruomenė sugužėjo į aktų salę, kur vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas koncertas ,,Sudainuokime Lietuvą!”. ,,Dainavo Lietuvą“ visi: mokiniai, mamos ir mokytojos. Nuostabu, kad šių dienų bėgime iniciatyvos mamos ir mokytojos atrado laiko susiburti į ansamblį. Didelėmis ovacijomis buvo sutiktas gausus mokytojų choras. Didžiulio susirinkusiųjų palaikymo sulaukė ir patriotiškai nusiteikusių bei tautiniais rūbais pasipuošusių mamų choras. Visa ugdymo įstaigos bendruomenė dainomis, šokiais, eilėmis siekė parodyti savo meilę Lietuvai.

Tokios šventės simbolizuoja Lietuvos stiprybę ir dvasią, todėl švęsdami Laisvę išreiškiame didžiulį dėkingumą. Gražiausia padėka – mūsų bendrystė, kai stovime vienas šalia kito, lietuvis prie lietuvio, pridėję ranką prie širdies giedame ,,Tautišką giesmę“, susibūrę į bendrą chorą dainuojame visi kartu gražiausias dainas ir tikime Lietuva, tikime Lietuvos ateitimi.

O geriausias įrodymas, kad Lietuvos ateitis – mūsų vaikų rankose, tai 5d klasės mokinio Vytauto Kubiliaus žygdarbis. Po audros, sekmadienį, vedžiodamas šuniuką, šalia Progimnazijos jis rado ant žemės numestą Lietuvos vėliavą ir neliko abejingas, parsinešė vėliavą namo, o kitą dieną atnešė į mokyklą. Progimnazijos direktorė už pilietiškumą ir pagarbą Lietuvos valstybės simboliui padėkojo Vytautui įteikdama Padėkos raštą ir Trispalvę.

Be galo smagu matyti vieningą, draugišką, patriotiškai nusiteikusią ugdymo įstaigos bendruomenę, nuo mažiausio iki vyriausio jos nario, kartu minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Su pasididžiavimu giedant Lietuvos himną. Tokios akimirkos, kai net ore tvyro bendrystė, vienybė ko gero nepalieka nei vieno abejingo.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis bus įprasmintas ir mokinių bei mokytojų žygiu ,,Už Laisvę!“, kuris organizuojamas ketvirtadienį Smiltynėje. Pajūriu nešime Lietuvos Trispalvę ir vėl ,,dainuosime Lietuvą“.

Informaciją paruošė: Liudviko Stulpino progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Renata Černiauskienė ir Liudviko Stulpino progimnazijos tėvų tarybos narė Aušra Zarambienė.

https://www.ve.lt/uploads/img/banners/srtfondas.gif

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Apie literatūrą kitaip

Apie tai, kaip moksleivius paskatinti skaityti knygas, apie rašymo subtilybes kalbėjomės su...

Vytautas Čepas: "Rašyti išmoksi tik rašydamas" nuotrauka, foto

"Vakarų ekspreso" naujienų portalas vykdo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamą...

„Sutinku daugybę smalsių vaikų“ nuotrauka, foto

Po patikrinimų - veiklos apribojimai KUL nuotrauka, foto

COVID-19, Penktadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) buvo surengtas ne vienas patikrinimas, o galiausiai...

Per parą KUL – tikrinimas po tikrinimo nuotrauka, foto

Klaipėda, „Vertinsiu taip, kad nevertinsiu“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė Klaipėdos meras Vytautas...

Čikagos „Bulls“ ieško komandos nario – akiratyje A. Karnišovas nuotrauka, foto

Sportas, Insaideris Adrianas Wojnarowskis paskelbė žinutę, kurioje yra lietuviška pavardė. Jo teigimu, JAV Nacionalinės krepšinio...

Saviizoliaciją pažeidusiam klaipėdiečiui - 250 eurų bauda nuotrauka, foto

COVID-19, Sunerimę vieno daugiabučio Tiltų g. gyventojai, Klaipėdos policijai šiandien pranešė apie saviizoliacijos...

COVID-19, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...