Spalvoti kontaktiniai lęšiai: tinka ne visiems

Spalvoti kontaktiniai lęšiai leidžia paryškinti arba visiškai pakeisti savo akių spalvą.

Šiandien yra be galo platus įvairių spalvų kontaktinių lęšių pasirinkimas, kuris leis išsirinkti tinkamiausią spalvą kiekvienam. Spalvoti lęšiai tinka visiems, nepriklausomai nuo natūralios akių rainelės spalvos. Jie taip pat gali būti su dioptrijomis arba be jų. Tačiau daugeliui prieš įsigyjant spalvotus kontaktinius lęšius kyla klausimas – ar tai saugu? Taip, nešioti spalvotus kontaktinius lęšius yra saugu. Tačiau svarbu juos tinkamai prižiūrėti, kadangi nesilaikant nešiojimo ir priežiūros taisyklių, tiek įprasti, tiek spalvoti lęšiai akims gali pakenkti.

Kaip veikia spalvoti kontaktiniai lęšiai?

Lęšių spalva gaunama iš viduje užsandarinto pigmento sluoksnio, o lęšio centre yra skaidri zona tam, kad vyzdys galėtų matyti natūralias spalvas. Tačiau dėl pigmentinio sluoksnio spalvoti lęšiai yra storesni nei standartiniai, o vandens pralaidumas mažesnis nei klasikinių. Dėl šios priežasties jų nereikėtų dėvėti ilgiau kaip 8 valandas per dieną.

Spalvotų kontaktinių lęšių tipai

Kaip ir minėjome, spalvoti kontaktiniai lęšiai gali būti su dioptrijomis arba be jų. Todėl jie tinka tiek žmonėms, turintiems regėjimo sutrikimų, tiek tiems, kurių regėjimas šimtaprocentinis. Įprastai spalvoti kontaktiniai lęšiai skirstomi į tris tipus – paryškinantys, keičiantys akių spalvą bei spalvoti lęšiai vakarėliams.

Kontaktiniai lęšiai gali padaryti akių spalvą ryškesnę (pavyzdžiui, šviesiai žalias akis paverčia smaragdinėmis). Tokie lęšiai dažniausiai atrodo pakankamai natūraliai. O galutinė spalva kiekvienu atveju bus individuali. Tuo tarpu spalvą keičiantys lęšiai yra ryškesni ir gali visiškai pakeisti jūsų natūralią akių spalvą į bet kurią pageidaujamą (tamsias akis paversti šviesiomis ir atvirkščiai). O spalvoti lęšiai vakarėliams būna išskirtinių ir ryškesnių spalvų bei gali būti įvairių raštų. Tai puikus pasirinkimas teminio vakarėlio įvaizdžiui sukurti ar fotosesijai.

Ar spalvoti kontaktiniai lęšiai sumažina matymo lauką?

Dar vienas dalykas, dėl kurio žmonės dažnai bijo įsigyti spalvotus kontaktinius lęšius – lęšio dalis su pigmentu gali susiaurinti matymo lauką. Na, tame yra dalis tiesos. Nors spalvoti lęšiai viduryje yra bespalviai, todėl įsidėjus pakeičia tik jūsų rainelės spalvą ir matymui įtakos dažniausiai neturi. Tačiau yra tikimybė, kad regėjimas gali šiek tiek suprastėti sutemus, kai akies vyzdys labiau išsiplečia. Tokiu atveju matymo laukas gali šiek tiek sumažėti. Bet dažniausiai kontaktinių lęšių gamintojai stengiasi apskaičiuoti ir sukurti lęšius taip, kad jie nesukeltų diskomforto net ir tamsiu paros metu.

Ar perkant spalvotus kontaktinius lęšius reikalinga gydytojo oftalmologo konsultacija?

Be abejo, prieš perkant spalvotus kontaktinius lęšius, net ir be dioptrijų, rekomenduojama pasitarti su specialistu. Oftalmologas padės išsirinkti jums tinkamiausius kontaktinius lęšius, reikiamas priežiūros priemones bei papasakos, kaip teisingai nešioti ir prižiūrėti lęšius, kad apsaugoti savo akis nuo galimų infekcijų ir sudirgimo.

Ar spalvotų lęšių pigmentas gali pakenkti akims?

Neverta bijoti, kadangi spalvotų lęšių gamybai naudojami specialūs dažantys pigmentai, kurie yra saugūs jūsų akims, o be to, dažus dengia papildomas hidrogelio sluoksnis, kuris neleidžia dažančiam pigmentui tiesiogiai liestis su akies paviršiumi. Tačiau labai svarbu pirkti tik patikimų gamintojų kontaktinius lęšius, o ieškoti jų reikia optikose arba vaistinėse.

Spalvotų kontaktinių lęšių priežiūros ypatybės

Prižiūrėdami spalvotus lęšius, turite laikytis tų pačių taisyklių, kaip ir prižiūrint įprastus kontaktinius lęšius.

  • Kasdien keiskite akių lęšių tirpalą.
  • Kiekvieną kartą prieš išimdami ar užsidėdami lęšius, kruopščiai nusiplaukite rankas.
  • Jei lęšis pažeistas, išmeskite jį.
  • Makiažas turėtų būti atliekamas tik užsidėjus kontaktinius lęšius, o jį nuvalyti reikėtų jau lęšius nuėmus.
  • Spalvoti kontaktiniai lęšiai neturėtų būti naudojami ilgiau nei numatytą laikotarpį, pavyzdžiui, viena diena, dvi savaitės ar 30 dienų.
  • Kadangi spalvoti kontaktiniai lęšiai gali turėti kiek mažesnį vandens ir deguonies pralaidumą, juos rekomenduojama nešioti ne ilgiau kaip 8 valandas. Be to, juos būtina išimti nakčiai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder