6 priežastys, kodėl negalima rankomis spaudyti spuogų

Noras išspausti spuogą dažniausiai kyla spontaniškai, todėl nė nesusimąstome apie galimas pasekmes. Nors tą akimirką galima pajusti palengvėjimą, kad pavyko atsikratyti veidą bjaurojančio iškilimo, tačiau tai jūsų odai gali kelti rimtą pavojų. Kosmetologai ir dermatologai ragina būti atsargesniems ir atsispirti pagundai spuogus spaudyti rankomis – taip elgtis nederėtų dėl kelių svarbių priežasčių.

1. Galite rimtai pakenkti odai

Spuogų spaudymas rankomis gali ne tik sugadinti estetinį odos vaizdą, bet taip pat gali turėti įtakos uždegiminių ligų atsiradimui.

2. Panagėse glūdi gausybė mikrobų

Net ir tuomet, jei rankos yra švariai nuplaunamos, gausybė mikrobų lieka panagėse. Spuogų spaudymas rankomis gali turėti įtakos veido būklės pablogėjimui – ypatingai tada, jei išspausti spuogai nebus dezinfekuojami.

3. Gali likti randų

Randų gydymas – ilgas ir sudėtingas procesas, todėl vertėtų pasistengti, kad to paprasčiausiai neprireiktų. Išspaudus spuogus rankomis gali likti ne tik paraudimų, bet taip pat ir randų, kurie veido tikrai nepuošia.

4. Veido oda gali parausti

Jei oda yra labai jautri, nereikėtų nustebti, kad po spuogų spaudymo ji parausta. Maža to, raudonis gali išplisti, ir tuomet maskavimui skirtos priemonės taps bejėgėmis. Jei ruošiatės į vakarėlį, ir pastebite, kad ant veido iškilo spuogas, nesistenkite jo kuo skubiau pašalinti, nes tai tik dar labiau pablogins situaciją.

5. Tai gali baigtis kraujo užkrėtimu

Nors tokių atvejų pasitaiko itin retai, tačiau tuomet, jei imunitetas yra labai nusilpęs, spuogų spaudymas gali baigtis kraujo užkrėtimu. Kad ir kaip erzintų ant veido pūpsantis spuogas, visada svarbu įvertinti galimą riziką, ir imtis tokių priemonių, kurios garantuotų pakankamą saugumą.

6. Gydymas gali trukti ilgai

Išspausti spuogą rankomis galime vos per kelias akimirkas, tačiau su pasekmėmis gali tekti kovoti ne vieną mėnesį.

Kaip tinkamai išspausti spuogą?

Prieš spaudžiant spuogus vertėtų gerai pagalvoti, ar įstengsite tą padaryti pakankamai saugiai: jei negalėsite atsikratyti pagundos išspausti spuogą, tam naudokite vienkartines pirštines, sterilią adatėlę, ir jokiu būdu nepamirškite dezinfekcijos.

Spaudyti spuogus geriausia tada, kai išsimaudote vonioje arba duše: po maudynių poros būna prasiplėtusios.

Vietą, kurioje pūpso spuogas, derėtų dezinfekuoti. Spuogai turi būti spaudomi švelniai – jei jaučiate, kad spuogas spaudžiasi sunkiai, derėtų sustoti. Išspausto spuogo vietą taip pat vertėtų dezinfekuoti, nes tai padės išvengti galimų infekcijų.

Vis dėlto, svarbu suprasti, kad ne visada pavyksta šią procedūrą atlikti saugiai, todėl kosmetologai ir dermatologai rekomenduoja ne spausti spuogus, bet pabandyti sumažinti jų matomumą.

Pirmiausia galima pabandyti naudoti sausinančias priemones – pavyzdžiui, arbatmedžių aliejų.

Jei spuogai vis dar yra pakankamai gerai pastebimi, naudokite maskuojamąjį pieštuką (geriausia – žalsvo atspalvio), o užmaskuotą vietą padenkite porų nekemšančia kremine arba mineraline pudra.

Archyvų nuotr.

Kaip kovoti su spuogais?

Spausti spuogų nė neprireiks, jei kasdienei odos priežiūrai skirsite pakankamai dėmesio. Jei laikysitės svarbiausių odos priežiūros principų, tikėtina, kad odos problemos liks užmarštyje. Taigi, kokių priemonių vertėtų imtis?

Tinkamas veido prausimas: kiekvieną dieną svarbu tinkamai nuvalyti makiažą bei riebalų perteklių.

Gana dažnai daroma klaida – naudojamas vien tik makiažo valiklis, tačiau jo dažniausiai nepakanka.

Po makiažo valymo rekomenduojama nuprausti veidą su į aknę linkusiai odai skirtu prausikliu, kuris padės pašalinti nešvarumus ir užkirs kelią naujų spuogų atsiradimui (tokią priemonę vertėtų naudoti kasdien – ne tik tada, kai pastebite veido būklės pablogėjimą);

Dažnas pagalvių užvalkalų ir rankšluosčių skalbimas: kartais nė nesusimąstoma, kad pagalvės užvalkalas gali tapti spuogų atsiradimo priežastimi. Svarbu rinktis natūralaus audinio užvalkalus, ir juos pakankamai dažnai skalbti.

Dažnas rankšluosčių keitimas taip pat gali išvengti spuogų atsiradimo: nereikėtų pamiršti, kad rankšluostis turi būti skirtas vien tik veidui, ir juo neturėtų naudotis kitas šeimos narys.

Nuplautą veidą galite nusausinti ne medžiaginiu, bet popieriniu rankšluosčiu, – tai padės išvengti bakterijų patekimo ant odos;

Nepamirškite drėkinti odos: net ir tuomet, jei skundžiatės itin riebia veido oda, jai reikalingas pakankamas drėgmės kiekis.

Klaidinga manyti, kad odos drėkinimas gali turėti įtakos spuogų atsiradimui – šie du dalykai nėra tarpusavyje susiję;

Atsikratykite įpročio liesti veido odą: ant rankų veisiasi dar daugiau bakterijų nei ant rankšluosčių, todėl labai svarbu atsikratyti šio įpročio;

Pakankamai dėmesio skirkite mitybai: nereikėtų pamiršti, kad mityba turi didelį poveikį mūsų sveikatai ir bendrai savijautai, todėl tam vertėtų skirti ypatingą dėmesį.

Gerkite pakankamai vandens, venkite saldumynų, aštraus ir sūraus maisto.

Taip pat vertėtų ieškoti būdų, kurie padėtų išvengti streso, nes būtent jis gali būti pagrindine spuogų atsiradimo priežastimi.

Jei atrodo, kad spuogų naikinimas – tai tarsi kova su vėjo malūnais, apsilankykite pas specialistą, kuris paskirs tinkamas odos priežiūros priemones, o prireikus rekomenduos atlikti tam tikrus sveikatos tyrimus – spuogų atsiradimui gali turėti poveikį skydliaukės sutrikimai ar kitos organizmą puolančios ligos.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder