AUTORĖ. Prof. dr. Birutė Strukčinskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Saugos stiprinimui – moksliniai tyrimai

Mirtys nuo išorinių priežasčių yra viena iš trijų pagrindinių mirtingumo priežasčių Lietuvoje. Eismo traumatizmas – tai viena skaitlingiausių išorinių mirties priežasčių grupių pasaulyje, Europos žemyne bei Baltijos šalyse. Eismo įvykiai ir eismo traumos yra sunki socialinė-ekonominė našta visuomenei ir valstybei.

Prof. dr. Birutė Strukčinskienė – Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Visuomenės sveikatos katedros vedėja, Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro vyriausioji darbuotoja bei Europos visuomenės sveikatos asociacijos (EUPHA) Sužalojimų prevencijos ir saugos stiprinimo sekcijos viceprezidentė, atsidavusi saugos stiprinimo bei sveikos gyvensenos sritims.

Profesorės parašyta monografija „Vaikų ir paauglių eismo traumatizmo tendencijų analizė ir eismo saugos stiprinimo strategijos“ padeda geriau suvokti Lietuvos vaikų, paauglių ir jaunų žmonių mirtingumo nuo eismo traumų tendencijas.

Publikacija atskleidžia mokslo įrodymais pagrįstas prevencines strategijas bei veiklas ir įgalina vaikų mirčių nuo eismo traumų, nemirtinų sužalojimų eisme ir neįgalumo nuo eismo traumų mažėjimą šalyje.

„Pastaruoju metu saugai įvairiose aplinkose yra skiriamas padidintas dėmesys. Tyrinėjima visur: eisme, darbe, namuose“, – teigia B. Strukčinskienė.

MONOGRAFIJA. Birutės Strukčinskienės „Vaikų ir paauglių eismo traumatizmo tendencijų analizė ir eismo saugos stiprinimo strategijos“ Asmeninio archyvo nuotr.

MONOGRAFIJA. Birutės Strukčinskienės „Vaikų ir paauglių eismo traumatizmo tendencijų analizė ir eismo saugos stiprinimo strategijos“ Asmeninio archyvo nuotr.

Siekiant apibendrinti ilgametę patirtį, atliktus mokslinius tyrimus vaikų eismo traumatizmo tendencijų, traumų prevencijos, eismo saugos stiprinimo srityje, knygoje pateikti apibendrinti atliktų tyrimų rezultatai ir jų mokslinė analizė.

Visa tai bus pristatyta Tarptautinėje Europos sužalojimo prevencijos ir saugos stiprinimo konferencijoje, kuri vyks Islandijos sostinėje Reikjavike spalio mėnesį.

Monografija skiriama aukštųjų mokyklų studentams, akademinei bendruomenei, visuomenės sveikatos, medicinos, sveikatos mokslų, pedagogikos, psichologijos, vadybos, inžinerijos specialistams ir visiems, kuriems aktualūs eismo traumų prevencijos, eismo saugos stiprinimo, vaikų ir paauglių sveikatos klausimai.

Atsakant į saugos stiprinimo temos populiarumo didėjimą, nuo 2024 mokslo metų Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete planuojama įsteigti nauja studijų programa –  visuomenės sveikata ir saugi aplinka.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder