„Lietuvis, važiuodamas į Europą, gali drąsiai nesivežti maisto“

Atostogų metas jau įgavo pagreitį. Teiravomės, ar šiemet žmonės atostogauja užsienyje, ar jų nebaugina pakilusios kainos, į kokią šalį dar norėtų nuvykti.

Edmundas KVEDERIS, miesto Tarybos narys

kvMaždaug nuo 2003-iųjų apie dešimt metų dirbau turizmo gidu, kelionių, stovyklų vadovu. Europą esu išvažinėjęs skersai išilgai. Kai kurie miestai mano aplankyti ir po 20 kartų.

Bet yra tokių vietų, kur grįžtu su malonumu. Kad ir Gardos ežeras Italijos kalnuose, jeigu noriu pailsėti ir paskaityti knygą. Šiemet mano atostogos buvo prie jo. Dar nesu buvęs ir norėčiau nuvažiuoti į Jungtines Valstijas.

Galiu pasakyti, kad 2003 metais Lietuvos turistas užsienyje jausdavosi gana blogai net Lenkijoje, kavą būdavo per brangu gerti. Todėl lietuviai veždavosi daug savo maisto.

O šiandien lietuvis, važiuodamas į Europą, gali drąsiai nesivežti maisto kuprinėje, miegoti viešbučiuose, o ne autobusuose naktinių važiavimų metu. Per 20 metų Lietuvos ekonomika tiek išaugo, kad šiandien vidutines pajamas gaunantis lietuvis tikrai gali pailsėti Europoje.

Kuro, maisto, apgyvendinimo ir pan. kainos, palygintus su momentine šiandienos situacija, Lenkijoje daug kur yra mažesnės nei Lietuvoje, Čekijoje jos praktiškai panašios, Austrijoje gerokai aukštesnės, Italijoje kai kur didesnės, kai kur mažesnės.

Antanas BOSAS, verslininkas

bosasMes dabar prisitaikome prie dukros atostogų. Kadangi dabar ir Lietuvoje gerai, vasarą niekur nevažiuosime. Buvome Dubingiuose, vyksime į „Nida Jazz“, Palangoje ir taip smagu.

Kai dukrelei bus atostogos licėjuje, tada kažkur keliausime. Negalime vaiko bet kada, kai užsimanome, „išimti“ iš mokyklos. Vasarį tradiciškai važiuojame į užsienį slidinėti.

Su kainomis viskas gerai, bet su skrydžiais gali būti problemų ir dėl streikų, ir dėl atidėliojimų. Tai didesnė problema nei kainos.

Niekaip neprisiruošiame realizuoti savo planų nukeliauti į Meksiką, Afriką, Ameriką. Planų turime, tik juos dabar sudėtingiau realizuoti.

Kristina ACHENBACHĖ, kompanijos „TT-Line“ Klaipėdos biuro turizmo specialistė

achenb

Maniau, kad man jau kelionių užtenka, nes dirbu turizmo srityje. Jau daug keliavau ir darbo, ir poilsio reikalais. Vienu momentu buvau nusprendusi, kad nebenoriu keliauti. Bet va, užaugo vaikai ir norisi jiems parodyti pasaulį. Dabar atrandu keliones iš naujo.

Jeigu vėl visi tie karantinai eilinį kartą neprispaus, planuojame su šeima lapkritį vykti į užsienį. Vasarą man didelis darbymetis. O du silpniausi turizmo mėnesiai yra lapkritis ir sausis. Man apskritai patinka, kai būna mažiau žmonių.

Pernai buvome Danijoje, o šiemet galvojame apie Vokietiją. Šalis renkamės pagal tam tikrus interesus, o ne pagal kainą. Kopenhaga labai brangus miestas, bet mes pernai gana pigiai keliavome.

Susiradome viešbutuką, kuriame apsistojome ilgesniam laikui. Pataupėme pinigų nevalgydami prabangiuose restoranuose. Labiau orientavomės į istorinių muziejų ir vietų lankymą.

Jeigu esi kiek apsiskaitęs, patį miestą gali tyrinėti absoliučiai nemokamai. Pats gali pasakoti vaikams, kodėl undinėlė išmesta ant kranto ir t. t.

Jurgita GUSTAITIENĖ, UAB „Nuaras“ direktorė, veterinarijos gydytoja, Tarptautinės kinologų federacijos tarptautinės kinologų kategorijos teisėja

gust

Planuoju atostogauti kaime Lietuvoje. Į užsienį dažnai važiuoju darbo reikalais. Vieną dieną dirbu Kaune, kitą - Klaipėdoje, trečią - Helsinkyje. Kadangi man patinka tai, ką dirbu, atrodo, kad visą laiką atostogauju.

Nesvarbu, ar būnu Lietuvoje, ar užsienyje, tuo pačiu metu ir dirbu. Visą gyvenimą derinu vienu metu ir darbą, ir poilsį. Žinoma, maudausi ir jūroje, bet, kai joje nebūnu, tuo metu galiu atlikti kokį nors darbą - paskaityti paskaitą nuotoliniu būdu, viešbutyje vesti mokymus ir t. t.

Žinoma, tai intensyvus gyvenimo būdas, bet mūsų įmonė labai maža ir mes tikrai labai daug dirbame visi - ir darbuotojai, ir savininkai. Net naktį kartais galvoji apie kokius nors klausimus.

Gali būti, kad šiek tiek šeima nukenčia, jeigu savaitgalį išvykstu teisėjauti į kokią nors parodą Suomijoje. Be abejo, tada vaiku turi rūpintis tėtis arba kiti šeimos nariai. Bet iš dalies tai ir puiku: jis gali pabendrauti ir su kitais šeimos nariais, ne tik su manimi.

Visą laiką svajoju aplankyti Australiją, nes tame žemyne dar nebuvau. O į Ameriką niekada nenorėjau, bet kai keliauja draugai ne į didmiesčius, o į įdomias vietas, susijusias su gamta, galvoju, kad norėčiau ir aš. Bet reikėtų tai suderinti su kokiais nors darbiniais reikalais.

Deivis BILKŠTIS, Danės upės administratorius

bil

Trejus metus iš viso neturėjau atostogų. Dabar jau reikia būtinai atostogauti, nes kitaip jos dings. Didelio skirtumo, kuriuo metų laiku ilsėtis, man nėra. Tai priklauso nuo nuotaikos ir kaip man šauna į galvą. Šiemet atostogavau vidury pavasario, o dabar planuoju išeiti rugsėjo viduryje.

Nejaučiu baimės nei dėl padidėjusių kainų, nei dėl skrydžių trukdžių. Nelabai kur yra brangiau atostogauti nei pas mumis pajūryje. Pavyzdžiui, į Turkiją gali išvykti 10 dienų už 400 eurų, ir viskas būna įskaičiuota.

Pabandykite už tiek paatostogauti Nidoje. Už būstą susimokėsi daugiau, o kur dar maistas? Manau, užsienyje tikrai pigiau nei pas mus.

Jeigu pavyks susiderinti su draugais, gal vyksime kokiai savaitėlei ar Italiją, ar į Turkiją, ar į Kroatiją ar net po Lietuvą ar Latviją apsuksime ratą, gal sėsiu į mašiną ir patrauksiu į Vokietiją, ar Lenkiją, Gdanską, jo senamiestis tiesiog „liuks“. Mąstau, dar neturiu konkretaus sprendimo.

Nesu didelis keliautojas. Mane labiau traukia tokios ne itin populiarios vietos. Būtų įdomu nuvykti į Mongoliją, ten iš viso niekas nevažiuoja. Norėčiau paragauti, ką jie valgo, pažiūrėti, kaip gyvena.

Neatsisakyčiau nuvykti ir į Sibirą. Būtų gerai į Sakartvelą išvažiuoti ilgesniam laikui, pasiimti gidą. Ir kainos ten nesikandžioja, girdėjau, žmonės važiuoja ten vestuvių švęsti. Pas mus kainuoja 10 tūkst., o ten - 3 tūkst. eurų.

Gintaras VALANČIUS, verslininkas

valaŠiemet jau atostogavau Juodkalnijoje. Esu patenkintas viskuo - jūra, gamta. Savaitė, viskas įskaičiuota, keturių žvaigždučių viešbutis, skrydžiai pirmyn atgal kainavo 2 200 eurų.

Palyginti su kainomis Nidoje, užsienyje atostogauti tikrai nėra brangiau. Lietuvoje labai trumpos sezonas ir nekilnojamojo turto kainos yra „nuvažiavusios“ į kosmosą. Mano nuomone, pas mus kainos šiek tiek yra išpūstos.

Dabar planuoju dar atostogauti rudenį. Vėl važiuosiu į užsienį, galbūt į Italiją, Sardiniją. Vasarą mes praleidžiame, galima sakyti, Lietuvoje, visi savaitgaliai, ir ilgieji, ir trumpieji, čia.

Paprastai planuojame išvažiuoti pavasarį ar rudenį - į šiltus kraštus, arba žiemą į kalnus paslidinėti. Arba pasiankstiname, arba prasitęsiame vasarą.

Bet kelionių iš anksto neužsisakome dėl pandemijos, tai darome tik prieš savaitę, prieš dvi, kai jau žinome situaciją. Vis dėlto yra tam tikrų neaiškumų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder