Tvarkymosi ekspertė ragina pakeisti vieną įprotį ir generalines tvarkas galėsite pamiršti: štai ką reikia padaryti

Pro langus besiskverbiantys saulės spinduliai geriau nei bet kas kitas primena – atėjo metas pavasarinei generalinei namų tvarkai. 

Tvarkymosi ekspertė ir „Maximos“ švarių namų idėjų partnerė Toma Šokelė įsitikinusi – šis procesas nebūtinai turi būti varginantis ar reikalaujantis daug laiko, o sumaniai susirinkus būtiniausių priemonių krepšelį, dar ir nebus skausmingas piniginei.

Sutikusi pasidalinti patarimais, kaip namų tvarką užtikrinti ilgam laikui, namų tvarkymosi konsultantė primena ir vieną svarbią valymo klaidą, dėl kurios neretai nukenčia sveikata.

Socialiniuose tinkluose kitus valymo ir tvarkos patarimų mokanti tinklaraščio „Susitvarkyk“ autorė Toma Šokelė įsitikinusi – tvarkingais namais džiaugtis padeda nusistovėjusi tvarkymosi rutina, kai visi šeimos nariai žino, kas už kuriuos darbus yra atsakingas ir kada juos atlieka.

O pasiruošimas pavasarinei generalinei namų tvarkai gali būti ne tik visai malonus procesas, bet ir nekainuojantis daug, jei tik skirsite šiek tiek laiko sumaniam planavimui: švaros pirkinių sąrašo sudarymui bei jų atsargų užtikrinimui ilgesniam laikui.

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė dalinasi, kad sulaukus pavasario pradžios – kovo mėnesio – parduotuvėse ženkliai padidėja paklausa įvairiausioms švaros prekėms.

„Visada dedame dideles pastangas, kad mūsų pirkėjai, atvykę į prekybos tinklo parduotuves, kiekvieną kartą rastų visas priemones, būtinas palaikyti švarą namuose – jų asortimente užtikriname itin platų pasirinkimą.

Stebėdami tendenciją, kad keičiantis sezonams labiausiai išauga šių prekių paklausa, kasmet panašiu laiku organizuojame „Švaros mugę“, kurios metu įvairiausių buitinės chemijos ir kitų tvarką namuose padedančių palaikyti prekių galima rasti už itin mažą kainą – su nuolaidomis iki 50 proc. ir dar daugiau.

Taip pirkėjams padedame ne tik sutaupyti, bet ir užtikrinti reikiamų priemonių atsargas įsigyjant jų daugiau ar didesnėmis pakuotėmis, o taip pat ir išbandyti dar nematytas naujienas“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Norint švaros namuose – dėmesys tvarkai kasdien

Pasak T. Šokelės, namuose visi priežiūros darbai turėtų būti skirstomi į periodinius, atliekamus kasdien, kartą per savaitę ar mėnesį bei sezoninius, dar vadinamus – generaliniais.

„Kasdien reikėtų pasirūpinti, kad būtų paklota lova, sutvarkyti nešvarūs indai, o indaplovė mums miegant dirbtų savo darbą. Tokiu būdu ryte nubudus kavą galėsite virti jaukioje ir tvarkingoje virtuvėje.

Patariu kasdien paskirti keletą minučių skalbiniams sutvarkyti. Nebūtina jų skalbti kasdien, tačiau išmėtytus ar su švariais kartu sumestus išteptus drabužius reikėtų sudėti į jiems skirtas vietas – vienus į spintą, o kitus į skalbinių krepšį“,  – pataria namų tvarkymosi konsultantė.

Ji priduria, kad dienos pabaigoje taip pat reikėtų pasirūpinti, jog visi daiktai būtų grąžinti į savo vietas, o ant žemės pabirę trupiniai, negaištant daug laiko, būtų susiurbti.

Be to, taip kiekvieną dieną minimaliai pasirūpinant namų tvarka bei švara, pavyzdžiui, nušluostant dulkes, galėsite ir visai pamiršti daug laiko bei energijos reikalaujančias generalines tvarkas.

Tačiau, jei norisi kruopščiai išvalyti įvairius paviršius, išsiurbti visus namus ar išplauti grindis, tai daryti Toma siūlo tada, kai turite daugiau laisvo laiko.

„Žinoma, šią problemą jau gali išspręsti ir robotai siurbliai, namų šeimininkams leidžiantys lengviau atsipūsti.

Tokie darbai, kaip langų valymas, kruopštesnis buitinių prietaisų ar lempų gaubtų išvalymas, gali būti atliekami ir dar rečiau – kartą per sezoną ar kas kelis mėnesius“, – priduria T. Šokelė.

Svarbiausių priemonių rinkinio sąrašas

Nors daugelį kasdienių namų ruošos darbų, T. Šokelės teigimu, galima atlikti naudojant vandenį ir kokybiškas šluostes, visgi tik kruopščiai ir tinkamai atsirinktų valymo priemonių rinkinys padės užtikrinti švara spindinčius paviršius ir kitus namų kampelius.

Galvojantiems, kokiomis priemonėmis reikėtų praturtinti valymo priemonių atsargas, namų tvarkymosi konsultantė rekomenduoja taip pat nepraleisti langų, kalkių, tualeto ar kreminių valiklių.

Pastaroji priemonė ypatingai pasitarnaus valant ir poliruojant įvairius vandeniui atsparius paviršius.

Valymo klaidos, kurios gali sutrikdyti sveikatą

Kimbantiems į darbus Toma Šokelė turi svarbų priminimą – jokiu būdu nepamirškite, kaip reikia taisyklingai naudoti chemines priemones, o taip pat pasirūpinti ir apsauginėmis priemonėmis. Taip ne tik išvengsite nemalonių potyrių, bet ir galimų odos sudirgimų, išsausėjimų.

„Labai rekomenduoju namus valyti naudojant pirštines. Valymo priemonės yra sukurtos tam, kad valytų nešvarumus nuo paviršių.

Jei jos tirpdo riebalus, nuvalys juos ir nuo švelnios mūsų rankų odos, tad po namų valymo neapsaugojus rankų, jų oda gali parausti, tapti sausa ar net niežėti“, – įspėja tvarkymosi konsultantė.

Be to, I. Trakimaitė-Šeškuvienė priduria, kad prekybos tinklo parduotuvėse tinkamų priemonių ras ir itin jautrią odą turintys pirkėjai, ir tie, kurie mieliau renkasi ekologiškas prekes – jos ne tik švelnios bei saugios, tačiau ir efektyvios.

Kalbėdama apie taisyklingą valymo priemonių naudojimą, T. Šokelė taip pat pabrėždama primena: „Niekada nemaišykite skirtingų valymo priemonių. Pavyzdžiui, sumaišius rūgšties ir chloro pagrindo valiklius galimas netgi apsinuodijimas garais. Labai svarbu priemones naudoti pagal jų paskirtį.“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder