Gydytojų teigimu, kas nutinka, jei kasdien neskalbi rankšluosčių

Juose yra daugiau kenksmingų mikrobų, nei įsivaizduojate.

Jei per pastaruosius kelerius metus, kai išgyvenome pandemiją, ir išmokome vieno dalyko, tai geros sveikatos svarba.

Taip pat sužinojome, kaip svarbu laikytis gerų higienos įpročių, kurie gali padėti sustabdyti infekcinių mikrobų plitimą.

Nors dauguma higienos įpročių, padedančių užtikrinti mūsų saugumą, taikomi būnant viešumoje, pavyzdžiui, dėvint kaukes ir dažnai plaunant rankas, taip pat svarbu sumažinti mikrobų plitimą savo namuose.

Kai kurie ekspertai teigia, kad dažnas rankšluosčių plovimas gali padėti išvengti virusų ir bakterijų.

Įdomu, kas nutiks, jei rankšluosčių neskalbsite kasdien?

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte gydytojų ekspertų patarimus, kada laikas mesti rankšluostį į šalį - tiesiogine to žodžio prasme.

Štai kas nutinka, kai kasdien neskalbiate rankšluosčių

Jei rankšluosčių neskalbiate po kiekvieno naudojimo, ekspertai turi gerų naujienų: mažai tikėtina, kad tai iš karto sukels sveikatos problemų.

Tiesą sakant, pakartotinis rankšluosčių naudojimas yra ekologiškai sąmoningas pasirinkimas, padedantis sumažinti vandens ir energijos sąnaudas.

Tačiau tai nereiškia, kad kartą panaudoti rankšluosčiai yra be mikrobų - iš tiesų, būdami drėgni, šilti ir sugeriantys, jie yra ideali terpė mikrobams augti ir klestėti.

Svarbiausia rankšluosčius pasilikti sau, sako ekspertai. Taip yra todėl, kad, nors ir saugu turėti kontaktą su savo mikrobais, geriausia jais nesidalyti su kitais namų ūkio nariais.

Tikėtina, kad šie mikrobai dabar gyvena ant jūsų rankšluosčių

Atsižvelgiant į tai, kad jūsų rankšluosčiai didžiąją laiko dalį praleidžia vonios kambaryje, nieko keisto, kad jie dažnai būna užteršti ligas sukeliančiomis bakterijomis.

"Kuo ilgiau rankšluosčiai būna drėgni, tuo ilgiau mielės, bakterijos, pelėsiai ir virusai išlieka gyvi ir aktyvūs", - Klivlendo klinikoje rašo gydytojas dermatologas Alokas Vij.

"Jie gali sukelti kojų nagų grybelio, atleto pėdos, sąnarių niežulio ir karpų protrūkį arba paskatinti šių odos ligų plitimą", - sako jis ir priduria, kad nešvarūs rankšluosčiai "neabejotinai gali sukelti egzemos ar atopinio dermatito paūmėjimą".

Štai kaip dažnai reikia skalbti rankšluosčius

Pasak Gerbos, rankšluosčiuose, kurie buvo skalbiami dažniau, bakterijų paplitimas buvo mažesnis.

"Maždaug po dviejų dienų, jei nusausinsite veidą rankšluosčiu, ant veido tikriausiai pateks daugiau E. coli bakterijų, nei jei įkištumėte galvą į klozetą ir nuleistumėte vandenį", - sakė jis žurnalui "Time".

Todėl rankų rankšluosčius turėtumėte planuoti plauti kas antrą dieną.

Tačiau jei rankšluosčius naudojate tik po dušo, galite ištempti dar vieną dieną, skalbdami rankšluosčius kartą per tris dienas.

Taip yra todėl, kad duše rankšluosčiai paprastai kruopščiau išvalomi, palyginti su rankų plovimu po naudojimosi vonios kambariu.

Daugelis ekspertų pritaria tokiam rankšluosčių plovimo du kartus per savaitę grafikui, nors kai kurie sako, kad užtenka skalbti bent kartą per savaitę.

Štai kada plauti dažniau

Keletas scenarijų nusipelno dažnesnio rankšluosčių plovimo, rašo Vij. Pavyzdžiui, jei sergate ir gyvenate kartu su kitais, turėtumėte planuoti skalbti kasdien, sako jis.

Vaikų buvimas namuose yra dar viena priežastis apsvarstyti galimybę dažniau skalbti rankšluosčius - juk jie dažnai ne taip kruopščiai nei suaugusieji plauna rankas, o tai reiškia, kad pasinaudoję vonios kambariu jie dažniau nušluosto mikrobus ant rankšluosčių.

Galiausiai, sporto rankšluosčiai, ypač tie, kuriuos visą dieną laikote sporto krepšyje, yra žinomi kaip turintys daugiau mikrobų nei įprasti rankšluosčiai. Po kiekvieno naudojimo būtinai juos išskalbkite, kaip ir šluostę ar rankšluostį, rekomenduoja Vij.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder