5 raudonos vėliavos, kad partneris jumis manipuliuoja

Tai įspėjamieji ženklai, į kuriuos turite atkreipti dėmesį.

1 Jie bando jus sugėdinti dėl įvairių dalykų

Žaismingai erzinti partnerį yra viena, bet jei pastebite, kad jūsų antroji pusė nuolat gėdina jus už įvairius dalykus, tai gali būti ženklas, kad jis bando jus kontroliuoti, teigia Jennifer Kelman, šeimos terapeutė ir santykių ekspertė.

"Jei esate pakankamai gėdinami, galite bandyti pasikeisti ir iškreipti save, kad atitiktumėte jų norimą formą", - aiškina J. Kelman.

"Tai pavojinga raudona vėliava, nes gėdinamas asmuo gali pradėti abejoti savimi ir prarasti pasitikėjimą tuo, ką žino esant teisinga apie save."

2 Jie lygina jus su kitais

Nuolatinis lyginimas taip pat yra didelė raudona vėliava.

Kaip pasakoja licencijuota psichoterapeutė ir rašytoja, daugelis manipuliuojančių partnerių išoriškai lygina savo partnerį su kitais žmonėmis - net su buvusiaisiais.

"Dažnai tai daroma siekiant priversti jus pasijusti, kad nesugebate jiems prilygti, arba stengiantis priversti jus labiau stengtis, kad duotumėte jiems kažką, ko jie nori", - sako K. Gillis.

3 Jie visada turi žinoti, ką darote

Visi norime jaustis tarsi būtume savo partnerio gyvenimo dalis, o tai gali apimti ir klausimų apie jo dieną uždavinėjimą.

Tačiau yra aiškus skirtumas tarp to, kai tai darote, ir kontroliuojančio elgesio, teigia daktarė Lisa Lawless, klinikinė psichoterapeutė.

"Kai jūsų partneris turi žinoti neįtikėtinai daug detalių apie tai, kur jūs einate ir su kuo esate, ir susinervina dėl to, kad neturi tokios informacijos, arba net taip toli nueina, kad nurodo, ką galite daryti, o ko ne, tai yra manipuliavimo forma", - sako L. Lawless.

"Galiausiai tai yra būdas įtvirtinti galią ir išlaikyti dominavimą partnerio atžvilgiu."

4 Jie visada kaltina visus kitus

Nors niekam niekada nėra lengva prisipažinti dėl to, ką padarė blogai, turėtumėte būti atsargūs, jei jūsų partneris visada bando kaltę suversti kitiems.

"Užuot tiesiog pasakę: "Gerai, tu teisus, nesusitvarkiau su tuo taip gerai, kaip galėjau", daugelis manipuliuojančių žmonių vietoj to bandys pateisinti savo elgesį ir netgi gali bandyti jus įtikinti, kad jie yra teisūs, o kažkas kitas klysta", - sako J. Gillis.

Pasak Kelmano, tai taip pat rodo, kad jie atsisako prisiimti atsakomybę už bet ką.

"Lengviau meluoti ar kaltinti, nei pažvelgti į save ir prisiimti atsakomybę", - aiškina ji.

"Melo ir kaltinimo tikslas - suklaidinti ir priversti žmogų suabejoti savimi."

5 Jie įtraukia kitus žmones į jūsų ginčus

Kiekviena pora ginčijasi, tačiau manipuliuojantis partneris gali stengtis, kad kiekvienas ginčas atrodytų kaip jūsų kaltė, pasitelkdamas "trianguliaciją", teigia Gillis.

"Tai yra, kai kas nors į ginčą įtraukia kitus asmenis, bandydamas patraukti juos į savo "pusę", kad padėtų įrodyti, jog yra teisus", - dalijasi ji, pažymėdama, kad jie gali bandyti įtikinti draugus ir šeimos narius ar net porų terapeutus ir nepriklausomus trečiuosius asmenis juos palaikyti.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder