Klaipėdoje prisimenami tremtinių vardai ir jų likimai

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, visoje Lietuvoje tradiciškai prisimenami išvežtųjų į Sibirą vardai ir jų likimai.

Iniciatyva „Ištark, išgirsk, išsaugok“ startavo prieš septynerius metus 2016 metais, minint 75-ąsias trėmimų pradžios metines.

Per kelerius metus iniciatyva peraugo į akciją „Atminties neištremsi“.

Akcijos metu skaitomi sovietų į Sibirą ištremtų žmonių vardai bei pasakomi jų likimai: grįžo, negrįžo, likimas nežinomas.

Šiemet renginys vyksta ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau ir Europos Parlamente Strasbūre, ten dalyvauja šaulių delegacija iš Lietuvos.

Klaipėdoje, prie paminklo „Arka“, trečiadienį, 12 valandą, prie skaitymų prisijungė ir Klaipėdos savivaldybės vadovai bei uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus.

„Visada ši diena yra ypatinga ne tik tai man asmeniškai, Klaipėdos miestui, bet ir visai Lietuvai. Pervertinti jos yra neįmanoma. Akcija “Atminties neištremsi„ yra motyvacija jaunajai kartai mylėti savo tėvynę ir ginti ją“, - dienraščiui "Vakarų ekspresas sakė A. Vaitkus.

Lietuvos piliečiai į Sibiro platybes pradėti tremti nuo 1941 metų, per daugiau nei dešimtmetį iš Lietuvos prievarta išvežta apie 132 tūkstančius gyventojų.

Tik apie du trečdalius ištremtųjų išgyveno, o grįžusieji į Lietuvą sovietų valdžios ilgai buvo diskriminuojami: jiems nebuvo leidžiama dirbti, grįžti į ankstesnes gyvenamąsias vietas, mokytis.

Daugeliui ištremtųjų į tėvynę buvo leista grįžti tik po trijų dešimtmečių.

FOTO APRASAS PAGERBĖ. Klaipėdoje tremtinių pagerbimo akcijoje dalyvavo ir miesto meras Arvydas Vaitkus.

FOTO AUTORIUS Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder