Veteranų trumfas: „Jurbarkas-Karys“ – NKL čempionai, „Kretingai“ - sidabras

(1)

„7bet-NKL“ debiutantai „Jurbarkas-Karys“ atkrintamąsias baigė auksiniu žygiu iki pat čempionų trofėjaus. Povilo Valaičio kariai sausakimšame Kretingos sporto centre 89:82 (18:13, 25:16, 15:22, 31:31) įveikė „Kretingą“ ir pasidabino aukso medaliais.

Ketvirtoje vietoje reguliarųjį sezoną baigę jurbarkiečiai finalo seriją laimėjo 3-1. Trečius metus „7bet-NKL“ pirmenybėse žaidžiantiems kretingiškiams tai taip pat buvo pirmasis finalas.

Pakeliui iki jo Jurbarko klubas susitvarkė su „Vyčiu-VDU“ ir Palangos „Olimpu“, o Kretingos ekipa – su Kauno „Žalgiriu-2“, „Telšiais“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Ignas Juškevičius pelnė pirmuosius 9 taškus jurbarkiečiams ir kova prasidėjo atkakliai (9:8), tačiau svečiai į priekį nurūko po 11:2 spurto ir įgijo dviženklę persvarą (27:15). Tomo Delininkaitis antrajame ketvirtyje tarė savo žodį ir per jį pelnė 13 taškų, o svečiai tvirtai pirmavo po pirmosios dvikovos pusės – 43:29.

Abiems komandoms pirmoje mačo pusėje sunkiai sekėsi realizuoti tolimus metimus – jurbarkiečiai smeigė 2 iš 13 mėginimų (15 proc.), o kretingiškiai atsakė 2 iš 12 bandymų (16 proc.).

Po ilgosios pertraukos išėję kretingiškiai parodė, jog dar nekelia baltos vėliavos ir kėlinį pradėjo 10:2 atkarpa (39:45). Kovoje išlikę šeimininkai prieš lemiamas 10 minučių nuo varžovų laikėsi 7 taškų skirtumu – 51:58.

Likus mažiau nei 5 min. Karolis Kokoška svečių spurtą 11:2 vainikavo tritaškiu (72:59). Per likusį laiką kretingiškiams perlaužti rungtynių eigos nebepavyko ir teko pripažinti varžovų pranašumą.