Finalo starte „Kibirkštis“ atėmė namų pranašumą iš LCC

Čempionių titulą ginančios Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės triumfavo „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ finalo starte. Sostinės komanda išvykoje 93:78 (20:23, 24:21, 30:23, 19:11) užtikrintai smogė pirmąjį smūgį Klaipėdos LCC tarptautiniam universitetui.

Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės atėmė namų pranašumą iš priešininkių ir kovoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Antroji „SMART WAY MLKL“ finalo dvikova sekmadienį 16 val. kelsis į sostinę.

Vilniaus ekipą į pergalę vedė Daugilė Ūsė, kurios sąskaitoje per 28 minutes buvo 16 taškų (8/12 dvit., 0/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 23 naudingumo balai.

Jai geriausiai talkino Taisiia Udodenko, kuri per 30 minučių pelnė 20 taškų (7/7 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 efektyvumo balus.

Šiame susitikime Dalia Donskichytė pridėjo 11 taškų, įsirašė 12 rezultatyvių perdavimų bei taip pakartojo lygos visų laikų rezultatyvių perdavimų rekordą.

LCC užtikrintai pradėjo susitikimą ir įpusėjus pirmajam kėliniui įgijo dviženklę persvarą (19:8), tačiau vilniečių kapitonė Gabrielė Šulskė ėmėsi iniciatyvos puolime, pelnė 8 taškus paeiliui bei sumažino svečių atsilikimą iki minimalaus (20:21).

Komandoms keliaujant į ilgosios pertraukos pasitarimą vyravo lygybė (44:44), o „Kibirkštis“ pradėjo periminėti iniciatyvą antroje mačo pusėje.

Prabėgus 6 minutėms trečiajame ketvirtyje LCC dar bandė neleisti varžovėms pabėgti (60:63), bet kėlinio pabaigoje, po Sintijos Aukštikalnytės tritaškio, vilnietėms pavyko įgyti dviženklę persvarą (74:64).

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui šeimininkės sumažino deficitą (75:81), tačiau sėkmingai gynyboje dirbusios sostinės krepšininkės per likusį laiką leido LCC pelnyti vos 3 taškus ir šventė užtikrintą pergalę – 93:78.

Klaipėdietėms Maisa Dias per 24 minutes pelnė 23 taškus (10/12 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Aš kaip ir visada sakau – nesistengiu kažko įrodyti, o maksimaliai bandau padėti savo komandai. Visada stengiesi atiduoti visą save ir kartais pavyksta, o kartais ne“, – šypsojosi vilniečių įžaidėja Donskichytė.

LCC: Maisa Pereira Dias 23 (10/12 dvit.), Lina Loceniece 13 (3/5 trit., 4 per. kam.), Gerda Raulušaitytė 12 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Urtė Slavickaitė 11 (4/7 dvit., 7 rez. perd.), Maiara Pereira Dias 7 (3/7 dvit.).

„Kibirkštis“: Taisiia Udodenko 20 (7/7 dvit., 2/4 trit.), Daugilė Ūsė 16 (8/12 dvit., 9 atk. kam.), Gabrielė Šulskė 14 (3/5 trit.), Dalia Donskichytė (4/5 dvit., 12 rez. perd.) ir Justina Miknaitė (3/8 dvit.) po 11, Eglė Zabotkaitė 10 (8 atk. kam., 2 blok.).