Apkartusi „Neptūno“ reguliariojo sezono pabaiga

Tik dėl garbės kovojantys Šiaulių „Šiauliai“ namuose tėškė antausį į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalį patekusiam Klaipėdos „Neptūnui“. Varžovą LKL atkrintamosiose sužinoję klaipėdiečiai patyrė ketvirtą iš eilės pralaimėjimą.

Sekmadienio vakarą Žydrūno Urbono auklėtiniai Šiauliuose svečius iš Klaipėdos pranoko 104:98 (21:19, 22:33, 25:19, 36:27).

Šis pralaimėjimas klaipėdiečiams reiškia tai, jog jie iš šeštosios vietos jau nepajudės, nepaisant Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ likusių dviejų mačų baigties.

LKL ketvirtfinalio serijoje „Neptūnas“ kausis su Vilniaus „Wolves Twinsbet“.

Dvikovos Šiauliuose pradžia kiek sėkmingiau klostėsi šeimininkams, kurie nedideliu skirtumu laikėsi priekyje ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 21:19.

Tuomet klaipėdiečiai užkūrė fiestą puolime. Per ketvirtį realizavo 6 tritaškius ir pailsėti išėjo jau patys kontroliuodami rungtynes - 52:43.

Trečiajame kėlinyje 5 minutes atstumas tarp ekipų laikėsi panašus, bet šiauliečiai ėmė artėti prie varžovų, kol išlygino rezultatą (63:63). Prieš lemiamą atkarpą „Neptūnas“ pirmavo tik per vieną metimą - 71:68.

Vėliau kelias minutes komandos žengė koja kojon, bet tada į priekį truktelėjo klaipėdiečiai - 83:77. Tai dar nepalaužė šeimininkų, kurie vėl pasivijo varžovus ir paskutinę minutę pasitiko su lygiu rezultatu (93:93).

Šiaulietis Paulius Danusevičius smeigė tritaškį (96:93), o kitoje aikštės pusėje Klaipėdos krepšininkai suklydo. Šiauliečiai nepasinaudojo įprasta ir technine pražanga - prametė visas tris baudas, bet Shaquille'as Keithas atsikovojo kamuolį ir priartino savo ekipą prie pergalės - 98:93.

Po vandens pertraukėlės Ąžuolas Tubelis prametė iš toli ir baudą realizavo Danielis Baslykas (99:93), bet Žygimantas Janavičius sukūrė „2+1“ situaciją (96:99). Seanas Armandas prie baudų metimo linijos neklydo (101:96).

Ž. Janavičius įmetė dar vieną dvitaškį, bet galutinį vinį smeigė Nojus Mineikis (104:98).

„Neptūnui“ pergalės negarantavo net įspūdingas pataikymas iš tolimojo nuotolio. Svečiai realizavo 16 tritaškių iš 33 (48 proc.).

Uostamiesčio klubo vedlys A. Tubelis pelnė 26 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Deivido Gailiaus sąskaitoje - 18, Ž. Janavičiaus - 13, Igno Sargiūno - 12, Mindaugo Girdžiūno - 10, Timo Lambrechto - 8 taškai.

„Neptūnas“ oficialiai paskelbė, kad komandai ir kitame sezone vadovaus Georgios Vovoras. Klubo vadovus įtikino specialisto iš Graikijos darbo etika, užsispyrimas, dėmesingumas detalėms.

47-erių strategas prie ekipos vairo stojo sausio pabaigoje, kai perėmė ekipą iš Mindaugo Brazio. Ir iš karto užfiksavo vieną geriausių klubo istorijoje pergalių seriją - 8 iš eilės.

"Georgios įrodė savo talentą ir profesionalumą dirbdamas su komanda, kurios pats nerinko, bei sugebėjo užsitarnauti pagarbą tiek iš klubo vadovybės, tiek iš komandos senbuvių, tiek iš jaunimo, tiek ir iš Lietuvos krepšinio lygos.

Puikiai supranta ir greitai identifikuoja žaidėjų klaidas, randa sprendimą sunkiose situacijose. Graikas labai noriai prisideda prie jaunimo ugdymo, dalyvauja visose „Neptūno“ piramidės sistemos treniravimo dalyse. Treneris yra labai laimingas būdamas Klaipėdoje.

Labai džiaugiamės pratęsę sutartį„, - kalbėjo “Neptūno" direktorius Martynas Mažeika.