Vokietijoje padegtas „Rheinmetall“ vadovo namas dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Žemutinėje Saksonijoje, Hermansburge, nežinomi asmenys padegė didžiausio Vokietijos karinio komplekso „Rheinmetall" vadovo Armino Papergerio (Armin Papperger) vasarnamį, informavo „Bild". Pasak leidinio, su tuo gali būti susiję kairieji ekstremistai.

„Naktį iš balandžio 28-os į 29-ą mes A.Papergerio vasarnamyje palikome padegamąjį prietaisą", - cituoja leidinys platformoje „Indymedia" paskelbtą radikalų įrašą.

Padegimą išpuolio organizatoriai aiškino tuo, kad „Rheinmetall" yra vienas iš „Zeitenwende" („lūžio taškas" - 2022 metais Vokiečių kalbos draugija šį žodį išrinko metu žodžiu, jis siejamas su karo Ukrainoje pradžia) naudos gavėjų.

Pasak radikalų, koncernas sukaupė nemažai seno tipo tankų, kuriuos, kaip ir amuniciją, dabar parduoda Ukrainai bei susižeria milžinišką pelną. „Rheinmetall" planuoja gaminti ir žudyti ne tik nacionaliniu lygmeniu", - teigiama jų pareiškime.

„Rheinmetall" yra vienas didžiausių Vokietijos ir Europos ginklų gamintojų. Be kitos technikos, koncernas gamina pėstininkų kovos mašinas „Lynx" ir „Marder", šarvuotus automobilius „Gefas", sunkvežimius „Yak" ir tankus „Leopard 2". Jo produkcija įtraukta į karinės Vakarų pagalbos Ukrainai paketus.

Savo įrašo pabaigoje radikalai pareikalavo išlaisvinti vokiečių kairiosios radikalų teroristinės grupuotės „Raudonosios armijos frakcija" narę, 65-erių Danielą Kletę (Daniela Klette). Daugiau negu 30-imt metų nuo teisėsaugos besislapsčiusi moteris buvo sulaikyta vasarį.

Vokietijos specialiosios tarnybos pradėjo tyrimą, analizuojamas ir pranešimo autentiškumas.

Įdomi detalė - vieši šaltiniai nurodo, kad net 66 proc. „Rheinmetall AG" akcijų valdo instituciniai investuotojai. 48 proc. jų yra iš Šiaurės Amerikos, 21 proc. tenka Europai, 3 proc. - kitoms šalims, 23 proc. sudaro privatūs akcininkai. Kiti investuotojai valdo likusius 11 proc. Didžiausi akcininkai 2023 m. buvo: „BlackRock" (5,52 proc.), „Societe Generale SA", (5,33 proc.), „Wellington Management Company" (4,99 proc.), „Capital Group Companies" (4,99 proc.), „Fidelity International" (4,99 proc.), „Goldman Sachs" (4,45 proc.), „UBS Group" (3,83 proc.) ir „Fidelity Investments" (3,04 proc.).

Balandžio mėnesį Lietuvos valdžios atstovai pasirašė ketinimų protokolą su minėta įmone.

Pastaroji Lietuvoje planuoja statyti amunicijos gamyklą. Redakcijos duomenimis, Radviliškio savivaldybės, kurioje, tikėtina, iškils naujoji gamykla, tarybos nariai apie šiuos centrinės valdžios planus žino tik tiek, kiek rašo spauda.

Nei su jais, nei su regiono gyventojais Vyriausybė šiuo klausimu nediskutavo.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder