Kosmosasa

Tyrimas: Žvaigždės gali praryti planetas, ir tai nutinka dažniau, nei manote

Planetas ryjančios žvaigždės visatoje yra daug dažnesnės, nei manyta anksčiau, nustatyta neseniai atliktame tyrime.

Kaip rašo "The Guardian", tarptautinė mokslininkų komanda ištyrė dešimtis porų artimų žvaigždžių, gimusių tuo pačiu metu iš to paties dulkių ir dujų kokteilio.

Abiejų jų sudėtis turėtų būti beveik identiška. Tačiau mokslininkai nustatė, kad taip buvo ne visada: 8 proc. šių dvynių porų (maždaug 1 iš 12) turėjo vieną žvaigždę, kuri pastebimai išskyrė elementų, paprastai aptinkamų planetose, pliūpsnius.

Tai labai stiprus įrodymas, kad viena iš žvaigždžių buvo absorbavusi planetų ar planetinės medžiagos ir pakeitusi savo sudėtį.

Kartu mokslininkai pažymi, kad sunku nustatyti, ar buvo absorbuojamos ištisos planetos, ar tokios žvaigždės sugėrė daug medžiagos iš protoplanetinio disko.

Astronomai spėliojo, kad toks reiškinys yra įmanomas, tačiau pirmoji planetas ryjanti žvaigždė buvo atrasta tik pernai, o naujausias tyrimas rodo, kad kosminis prarijimas yra dažnesnis, nei manyta anksčiau, ir gali atsitikti jaunesnėms žvaigždėms.

Paprastai senstančios žvaigždės plečiasi, kad prarytų planetas. Tačiau tyrėjų aptiktos žvaigždės buvo ne senstančios raudonosios milžinės, o "pagrindinės sekos" žvaigždės, esančios stabiliame viduriniame gyvenimo periode - kaip mūsų Saulė.

Tuo pat metu, paklausti, ar žmonės turėtų nerimauti, tyrėjai patikino, kad mūsų Saulės sistema yra "gana stabili".

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder