Kinijoje be pėdsakų dingo dar vienas milijardierius, o jo bendrovės akcijos biržoje atpigo. Pekinas nepastebėjo dingimo

China Renaissance Financial Group vadovybė pranešė, kad bendrovės įkūrėjas ir pagrindinis savininkas dingo be žinios. Bao Fan, kurio asmeninis turtas siekia šimtus milijonų dolerių, staiga dingo šios savaitės pradžioje ir jau kelias dienas su juo nepavyksta susisiekti.

Honkonge įsikūrusios bendrovės valdyba buvo priversta vėlyvą ketvirtadienio vakarą padaryti oficialų pareiškimą, kaip reikalaujama pagal vietos įstatymus.

Paskelbtame dokumente teigiama, kad "China Renaissance" atstovams "nepavyko susisiekti su ponu Bao, kuris vadovauja valdybai [...] ir yra kontrolinio akcijų paketo savininkas" holdingo bendrovėje.

"Valdyba neturi jokios informacijos, leidžiančios manyti, kad pono Bao dingimas gali būti susijęs su [China Renaissance] veikla", - teigiama pareiškime, todėl kol kas bendrovė "tęs įprastą veiklą".

Tačiau mažai tikėtina, kad "China Renaissance" galės tęsti įprastą veiklą.

Po žinios, kad dingo vienos didžiausių šalyje privataus kapitalo investicinių bendrovių kontrolinio akcijų paketo savininkas, bendrovės akcijos biržoje smarkiai atpigo.

Per mažiau nei 24 valandas nuo pranešimo jos kapitalizacija sumažėjo beveik perpus - nuo 10 iki 7 mlrd. HK dolerių.

Paslaptingi dingimai

Tai ne pirmas kartas, kai Kinijoje be pėdsakų dingsta didelės privačios bendrovės savininkas.

Tačiau šių dingimų baigtis nėra vienoda. Tai tik du pastarųjų metų pavyzdžiai.

2017 m. Xiao Jianhua, vienas turtingiausių šalies verslininkų, be Kinijos paso turintis ir Kanados pilietybę, staiga dingo be žinios.

Netrukus verslininkui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl kaltinimų korupcija, o pernai teismas jį nuteisė kalėti.

O 2020 m. pabaigoje Jackas Ma, internetinės prekybos portalo "Alibaba", kuriam priklauso Rusijoje ir kitose šalyse populiari internetinė parduotuvė "Aliexpress", įkūrėjas, viešumoje nebuvo matomas ištisus tris mėnesius.

Prieš pat savo dingimą Ma kritikavo Kinijos šios rinkos reguliavimo instituciją, kuri, jo teigimu, grasino pernelyg griežtomis priežiūros priemonėmis slopinti inovacijas.

Netrukus po šios kalbos žlugo ilgai planuotas Ma komercinės imperijos perėmimas, dėl kurio jis beveik neabejotinai būtų tapęs turtingiausiu Kinijos žmogumi.

Ir tai įvyko tik naktį prieš pat prekybos pradžią, o IPO procesas, kaip pranešama, buvo užblokuotas asmeniniu Kinijos vadovo Xi Jingpingo sprendimu.

Kai po to milijardierius pats nustojo rodytis viešumoje, nuolat sklandė gandai apie galimą jo areštą, tačiau praėjus trims mėnesiams po dingimo Ma grįžo vadovauti bendrovei.

Pats verslininkas niekada neatskleidė, kur ir kaip praleido tuos tris mėnesius, tačiau jo santykiai su valdžios institucijomis akivaizdžiai pašlijo.

2021 m. balandį "Alibaba" buvo nubausta beveik 3 mlrd. dolerių bauda už monopolinį elgesį rinkoje.

Iki spalio mėnesio "Alibaba" jau buvo praradusi beveik 350 mlrd. dolerių vertės per metus trukusį konfliktą su Pekinu, skaičiuoja "Bloomberg".

Bao Fanas savo karjerą pradėjo kaip investicijų bankininkas, dirbęs bendrovėse "Credit Suisse" ir "Morgan Stanley".

2005 m. jis įkūrė bendrovę "China Renaissance", iš pradžių kaip finansinių sandorių konsultacinę įmonę.

Bendrovei augant, jos finansinių paslaugų akiratis plėtėsi ir galiausiai ji perėjo prie stambaus finansinio turto valdymo.

Viename 2018 m. parašytame straipsnyje Bao Fanas teigė, kad jo įkurta bendrovė "vienaip ar kitaip susikerta" su 70 % visų Kinijos interneto naudotojams žinomų interneto paslaugų (t. y. teikia jiems vienokias ar kitokias paslaugas).

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder