Pagražinkite savo kiemą: gėlės, kurias patartina sodinti šalia namų

Gėlės prie namų visada atrodo estetiškai ir gražiai. Kai kurie augalai gali būti net amuletas. Kokias gėles sodinti, kad žydėtų visą vasarą ir džiugintų akį, rašo TSN.ua

Sodinimo taisyklės: nuo ko pradėti

Prieš pradedant sodinti gėles labai svarbu atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, kurioje namo pusėje yra langai. Jei iš pietų, priešais juos verta pasodinti aukštų krūmų arba medžių, kurie karštu oru sukurs malonų pavėsį.

Kitas svarbus veiksnys yra šviesos kiekis. Kai kurie augalai mėgsta tiesioginę saulę, o kitiems saulės spinduliai gali pakenkti. Į šį veiksnį taip pat atsižvelgiama persodinant augalus iš vienos vietos į kitą.

Taip pat reikia pagalvoti apie vietos dirvožemį. Kiekviena gėlė turi savų pageidavimų. Vienos geriau auga juodžemyje, kitos mėgsta purią ir lengvą dirvą. Ne mažiau svarbus veiksnys yra dirvožemio rūgštingumas.

Gėlių priežiūros sudedamoji dalis yra laistymas. Išsiaiškinkite, kiek ir kaip dažnai reikia laistyti tam tikrus augalus. Nes jei pasodinsite tas gėles, kurios mėgsta drėgmę tiesioginėje saulėje, jas teks laistyti labai dažnai.

Kokias gėles sodinti namuose, kad džiugintų akį

Petunijos. Paprastai šis augalas sodinamas į vazonus ir statomas terasoje. Tačiau ji puikiai atrodys ir sode. Daigų sėklas rekomenduojama sėti paviršiuje. Po savaitės ar dviejų pasirodys pirmieji lapeliai.

Kai tik baigsis šalnos, petunijas galima sodinti į atvirą gruntą. Tarp augalų būtinai išlaikomas 30-35 cm atstumas. Tinkamai prižiūrimos petunijos žydės nuo pavasario iki rudens.

Levandos. Šio augalo daigai pasirodo praėjus 14 dienų po sėjos, o į žemę jį galima sodinti praėjus pavasario šalnoms. Levandos mėgsta saulę, o jų kvapas atbaidys uodus, muses, vabzdžius, kandis ir kitus kenkėjus nuo namų. Todėl rekomenduojama ją sodinti po miegamojo ar vaikų kambario langais. Ji žydės iki spalio mėn.

Astros. Šios gėlės gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų. Vien daugiamečių gėlių yra daugiau kaip 500 veislių. Astros sode auga nuo gegužės iki lapkričio (viskas priklauso nuo pasirinktos veislės).

Todėl net ir vėlyvą rudenį sodas išliks spalvingas ir ryškus. Astrų gėlės dauginamos sėklomis, dalijant krūmą arba auginiais. Jos auga greitai ir gana tankiai. Joms tinka lengva ir nerūgšti dirva, tada astros augs visame sode.

Kraujažolės. Tai ne tik vaistinis augalas, bet ir švelnūs balti žiedai. Ir šiandien yra daug dekoratyvinių formų. Kraujažolė nepretenzinga, gerai auga net akmenuotose, skurdžiose, bet tinkamai nusausintose dirvose.

Dekoratyviniai kraujažolės būna ne tik balti (gali būti raudoni, geltoni, rausvi). Nuolat žydi nuo birželio iki rugsėjo. Lengvai ištveria šaltį ar ilgalaikę sausrą. Todėl net jei šio augalo neprižiūrėsite, jis išgyvens.

Flioksai. Žiedai skiriasi įvairiomis formomis, dydžiais ir atspalviais, be to, nepaprastai maloniai kvepia.

Augalas gerai jaučiasi bet kokioje dirvoje ir lengvai peržiemoja. Jei flioksus sodinsite grupėmis, galite sukurti gražų ansamblį. Jie gerai auga visur, išskyrus stačius šlaitus ir medžių dreves.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder