Didelės uogos ir didelis derlius: 5 naminės gervuogių trąšos

Pavasarį, pasirodžius pirmiesiems gervuogių krūmo lapams, gervuogių krūmą galima papildomai tręšti. Šis krūmas nėra labai reiklus priežiūrai, tačiau su dideliu dėkingumu reaguos į trąšų įterpimą. Išsiaiškinome, kada ir kuo tręšti gervuoges, kad būtų gausus derlius.

Tręškite gervuoges pavasarį ir jos tikrai jums atsidėkos gausiu derliumi.

Kada tręšti gervuoges

Gervuogės, kaip ir kiti uogakrūmiai, gerai reaguoja į tręšimą per visą lapų laikotarpį. Tręšti krūmus galite nuo ankstyvo pavasario iki pirmųjų šalnų. Tačiau gervuogių neverta pertręšti - tręškite ne daugiau kaip du kartus per mėnesį.

Skirtingais augimo ciklais mikroelementų poreikis gervuogėse kinta. Pavyzdžiui, pavasarį įterpiamas azotas, žydėjimo metu krūmui reikia fosforo ir kalio, o prieš žiemojimą - tik kalio. Jei krūmas serga, tręšiama pesticidais.

Išvada: Gervuoges galima tręšti nuo pavasario iki rudens, tačiau trąšas reikėtų parinkti atsižvelgiant į augalo poreikius.

Kaip maitinti gervuoges - ekologinėmis priemonėmis

Paruošti trąšas gervuogėms galima iš improvizuotų priemonių arba paruoštų pirktų organinių trąšų. Pateikiame keletą receptų:

Žolelių tirpalas. Smulkiai susmulkinkite įvairias piktžoles, sudėkite jas į statinės dugną, įberkite 50 g sausų mielių ir užpilkite vandeniu. Mišinį palikite 7 dienas pastovėti saulės šviesoje. Tada gausiai palaistykite gervuoges ir kitus uogakrūmius.

Kompostas, paukščių mėšlas arba srutos. Šiomis trąšomis tręškite gervuogių plotelį po 1 kg 1 m².

Mielės. Tręšiant gervuoges mielėmis, išvengiama uogų sutrūkinėjimo ir pagerėja derlius. Ištirpinkite 100 g mielių 10 l šilto vandens ir po 2 l paruošto skysčio supilkite po kiekvieną krūmą.

Granuliuotas arklių mėšlas. Dėl jo uogos taps saldesnės ir didesnės, taip pat pagreitės jų nokimas. Prie kiekvieno krūmo padarykite 20 cm gylio duobutę ir supilkite 1 valgomąjį šaukštą šios priemonės.

Pelenai. Normalizuoja dirvos rūgštingumą, maitina augalą kaliu ir didina imunitetą. Ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą pelenų 10 litrų vandens. Gervuogės tręšiamos pelenais po šaknimis sausu oru.

Organines trąšas rekomenduojama kaitalioti, kad jos „neužsigulėtų". Kiekvieną sezoną geriau keisti priemones.

Gervuogių tręšimas mineralinėmis trąšomis pavasarį

Mineralinės trąšos yra geros, nes jomis augalai prisotinami naudingiausiais elementais ir tinkamu kiekiu. Jos būna dviejų rūšių - šaknų ir lapų; pastarąsias galima naudoti tik prieš pasirodant žiedams.

Mineralinėmis trąšomis rekomenduojama tręšti sausu ir vėsiu oru, kai pagal prognozę per artimiausias 3 dienas nenumatomas lietus.

Prieš naudodami preparatą, būtinai perskaitykite instrukciją ir neviršykite dozės. Geriau krūmą nepakankamai patręšti nei pertręšti.

Geriausiomis mineralinėmis trąšomis gervuogėms laikomos šios trąšos:

  • karbamidas ir kalio sulfatas - tręšiama pasirodžius pirmiesiems lapams;
  • natrio humatas tręšiamas gegužės mėn;
  • kompostavimo skatintojai ir dirvos papildai  ypač naudingi, jei dirvožemis skurdus ir smėlingas;
  • kalio sulfatas naudojamas paskutiniame vegetacijos etape prieš žiemojimą.

Atminkite, kad kuo skurdesnė dirva, tuo dažniau galima tręšti uogakrūmius. Ir atvirkščiai - turtingame dirvožemyje nereikėtų tręšti daug, kitaip uogos gali sutrūnyti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder