Daugiau nei 550 įmonių vis dar vykdo verslą Rusijoje. Daugelis jų yra iš ES

(1)

Daugiau kaip 550 tarptautinių bendrovių, daugelis iš jų - iš Europos, vis dar vykdo mažesnį ar didesnį verslą Rusijoje, nepaisydamos visuomenės spaudimo pasitraukti iš šalies po invazijos į Ukrainą, teigiama naujoje Jeilio universiteto ataskaitoje, - rašo euronews.com.

Iš jų 223 bendrovės, įskaitant garsias Italijos ("Boggi", "Benetton", "Calzedonia"), Prancūzijos ("Clarins", "Etam", "Lacoste"), Vokietijos ("Siemens Healthineers", "B. Braun") ir Nyderlandų ("Philips") įmones, laikomos vykdančiomis įprastą veiklą.

Į "įprastinį" sąrašą taip pat įtrauktos kai kurios gerai žinomos Amerikos įmonės, pavyzdžiui, Tom Ford, Tupperware ir TGI Friday's, taip pat daug Kinijos įmonių, pavyzdžiui, Alibaba, Tencent ir ZTE, ir keleivių vežėjai, pavyzdžiui, Emirates Airlines, Egyptair, Qatar Airways ir Turkish Airlines. 

Šiuos skaičius renka ir reguliariai atnaujina Jeilio universiteto ekspertų komanda, kuri įmonių pranešimus stebi nuo pat karo pradžios 2022 m. vasario mėn.

Iš viso Jeilio duomenų bazėje yra 1 389 bendrovės iš viso pasaulio

223 įmonės, kurios vis dar vykdo "įprastą veiklą", įskaitant pirmiau minėtas įmones, 162 bendrovės, kurios atidėjo būsimą veiklą, bet toliau vykdo "esminį verslą" Rusijoje, 170 bendrovių, kurios sumažino kai kurias "reikšmingas" operacijas, bet tęsia kitas, 493 bendrovės, kurios laikinai apribojo "didžiąją dalį arba beveik visas" operacijas Rusijoje, tačiau išsaugojo galimybę gauti likutinę finansinę grąžą, 341 bendrovė, kuri "visiškai" nutraukė veiklą Rusijoje.

Kartu sudėjus tris prasčiausių rezultatų kategorijas - įsitraukimas, laiko laimėjimas ir veiklos nutraukimas - susidaro 555 įmonės, kurios sudaro beveik 40 % duomenų bazės.

Tarp bendrovių, kurios vis dar "perka laiką", yra daug garsių ES ir G7 įmonių, tokių kaip "AstraZeneca" (JK), "Barilla" (Italija), "Bayer" (Vokietija), "BlaBlaCar" (Prancūzija).

Engie (Prancūzija), Giorgio Armani (Italija), ING Bank (Nyderlandai), Merck (Vokietija), Nestle (Šveicarija), Red Bull (Austrija), Total Energies (Prancūzija), Unilever (Jungtinė Karalystė) ir Yves Rocher (Prancūzija) - tai tik kelios Europos bendrovės, taip pat įtrauktos į šią kategoriją.

Tarp tų, kurios mažina savo veiklos apimtis, yra lengvai atpažįstami pavadinimai: Adobe (JAV), Allianz (Vokietija), Google patronuojančioji bendrovė Alphabet (JAV), Bosch (Vokietija), Coca-Cola (JAV), Duolingo (JAV), Eni (Italija), Ferrero (Italija), JPMorgan (JAV), Microsoft (JAV), Ørsted (Danija), Pirelli (Italija), Spotify (Švedija), Toyota (Japonija) ir Vattenfall (Švedija).

Neaišku, kiek pinigų šios bendrovės uždirba vykdydamos veiklą Rusijoje, atsižvelgiant į šalies ekonomikos sulėtėjimą ir Vakarų sankcijų sukeltus prekybos sutrikimus.

Tačiau panašu, kad tolesnis jų buvimas Rusijoje kenkia politinei Vakarų šalių vienybei, kurios jau kelis mėnesius stengiasi sumažinti pajamas, iš kurių gali būti finansuojama Kremliaus karo mašina.

"Mūsų sankcijos per se neįpareigoja bendrovių palikti Rusiją, daugelis jų pačios nusprendė išvykti", - sakė Europos Komisijos atstovas spaudai "Euronews", reaguodamas į išvadas.

"Tie, kurie lieka, nebūtinai pažeidžia ES sankcijas - jeigu jie nedalyvauja sektoriuose ar su subjektais, kuriems taikomos sankcijos."

Pasak Jeilio komandos, 493 tarptautinės įmonės tebėra "sustabdytos", o tai reiškia, kad jos sustabdė arba užblokavo didžiąją dalį komercinės veiklos, pardavimų, siuntų, skrydžių, užsakymų, finansinių sandorių ir kitų paslaugų, susijusių su Rusija, tačiau visiškai nenutraukė ryšių su šia šalimi.

Tarp 341 bendrovių, visiškai pasitraukusių iš Rusijos, yra "Accenture" (Airija), "Aldi" (Vokietija), "Asda" (JK), "Deloitte" (JAV), "Deutsche Bank" (Vokietija), "Equinor" (Norvegija), "Heineken" (Nyderlandai), IBM (JAV), "Ikea" (Švedija), "Lufthansa" (Vokietija), "McDonald's" (JAV), "Mercedes-Benz" (Vokietija), "Netflix" (JAV), "Nike" (JAV), "Nissan" (Japonija), "Nokia" (Suomija), "Renault" (Prancūzija) ir "Vodafone" (JK).

Šiai grupei taip pat priklauso "Eurovizija" ir įvairios sporto organizacijos, uždraudusios Rusijos piliečiams dalyvauti jų varžybose.

Duomenų bazė atnaujinama analizuojant įvairius informacijos šaltinius, pavyzdžiui, vyriausybės reguliavimo dokumentus, mokesčių dokumentus, bendrovių pareiškimus ir žiniasklaidos pranešimus, taip pat naudodamasi bendrovių informatorių ir pranešėjų tinklu.
 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder