Kinu automobiliai

"Tik pasakykite, ką pristatyti": Rusiją užplūs kiniški automobiliai

Rusijos automobilių rinka pernai tapo kinų-rusų rinka: apie pusę naujų automobilių pardavimų sudarė kinų markių automobiliai, apie trečdalį - "AvtoVAZ", o likusią dalį - kitų rusiškų markių automobiliai ir iš Rusijos pasitraukusių įmonių likučiai, kurie liko sandėliuose arba buvo importuojami per lygiagretų importą.

Tokie yra visų metų rezultatai, o gruodžio mėnesį "kinų" dalis jau sudarė 61 %, "AvtoVAZ" - 28,5 %, kitiems teko kiek daugiau nei 10 %, apskaičiavo analitinė agentūra "Avtostat".

Remdamasi "AvtoVAZ" ir Kinijos bendrovių planais bei situacija rinkoje, "Avtostat" prognozuoja, kad šiemet bus parduota 1,25 mln. naujų automobilių, o optimistiniu scenarijumi - 1,4 mln.

Agentūros generalinis direktorius Sergejus Celikovas nurodo kelias augimo priežastis.

Pradės veikti iš Rusijos išvykusių "nedraugiškų" šalių įmonių gamyklos. Jų uždarymas prasidėjus karui buvo pagrindinė automobilių gamybos ir pardavimų nuosmukio priežastis 2022 m.

Netgi pernai smarkiai išaugęs automobilių importas iš Kinijos negalėjo visiškai kompensuoti pardavimų nuosmukio.

Prieš karą dauguma rusų perkamų automobilių buvo gaminami šalyje. Dabar judėjimas vyks priešinga kryptimi: palaipsniui atnaujinus gamybą, padidės pasiūla.

Hyundai gamykla Sankt Peterburge išėjo iš prastovos, gamyba dar neatnaujinta, vyksta darbuotojų mokymai ir įrangos priežiūra.

Ji turėtų būti parduota už simbolinę kainą "Avilon" prekybos holdingo bendrovės, kuri jau įsigijo "Volkswagen" Rusijos turtą, struktūrai.

Dar nepaskelbta, ką gamins buvusios užsienio kompanijų gamyklos, tačiau didelio pasirinkimo nėra: kiniškus modelius arba kai kuriuos naujus rusiškus prekės ženklus, kurie, kaip ir "Moscvich", iš tiesų taip pat yra kiniški (šis kiniškų krosoverių JAC klonas gaminamas buvusioje prancūzų "Renault" gamykloje Maskvoje).

Jis, beje, gruodžio mėn. sudarė 2 % visų naujų automobilių pardavimų.

Naudotų automobilių rinka susitraukė.

Jų importas ir pardavimai šoktelėjo 2022 m. antrąjį pusmetį, kai pardavėjų automobilių atsargos ėmė trūkti.

Tačiau praėjusių metų viduryje naujų automobilių tiekimas iš Kinijos ėmė didėti, o nuo rugpjūčio 1 d. smarkiai padidintas metalo laužo mokestis buvo ypač jautrus pigiems ir senstantiems automobiliams.

Gruodį naudotų automobilių pardavimai sumažėjo - 10 % iki 2022 m. gruodžio mėn. ir 8 % iki 2023 m. lapkričio mėn.

Pasirinkimas blogėja, europietiškų ir amerikietiškų automobilių techninė priežiūra brangsta, sako V. Celikovas, todėl belieka eiti pas pardavėją dėl naujo automobilio ir rinktis tarp rusiško ir kiniško.

Yra daug neišspręstos paklausos. Iš pradžių pandemija, o paskui karas lėmė tiekimo sutrikimus ir privertė rusus atsargiau rinktis dideles išlaidas.

Per pastaruosius ketverius metus Rusijos vartotojai sukūrė daug atidėtos paklausos, sako Celilikovas.

Didėja automobilių amžius.

Tai paspartino automobilių parko senėjimą.

Kad vidutinis automobilių amžius būtų stabilus, 150 mln. šalies gyventojų kasmet turi nupirkti 1,8-2 mln. naujų automobilių, tačiau net ir rekordiniais 2021 m. jie nupirko kiek daugiau nei 1,5 mln. automobilių, aiškina Celilikovas.

Dėl šios priežasties vidutinis automobilių parko amžius didėja: karo pradžioje jis siekė 14 metų, o 2013 m. pradžioje buvo mažiau nei 12 metų.

Dėl prieš pandemiją prasidėjusio automobilių trūkumo ir smarkiai išaugusių kainų - o per pastaruosius penkerius metus vidutinė svertinė automobilio kaina, "AvtoVAZ" skaičiavimais, padvigubėjo - daugelis žmonių atidėliojo automobilio keitimą nauju arba vietoj jo mieliau pirko naudotą.

Tačiau "antrinės rinkos" automobilių parkas vis mažėja dėl natūralaus automobilių nykimo, sankcijų ir Rusijos valdžios institucijų kliūčių, pavyzdžiui, smarkiai padidinto perdirbimo mokesčio.

Atsižvelgdamas į visa tai, Celilikovas laikosi optimistinio scenarijaus: per metus parduota 1,4 mln. automobilių.

ve.lt

Visi pirks

Automobilių paklausa yra, net jei jie yra tik rusiški ar kiniški - klausimas, kokia bus pasiūla.

Rusijos rinkos dėka Kinija pernai tapo didžiausia pasaulyje automobilių importuotoja, aplenkusi Japoniją, ir yra pasirengusi tęsti šią sėkmę. Kinijos gamintojai į Rusiją pristatė apie 800 000 automobilių, penkis kartus daugiau nei 2022 m.

"Kinai sako: mes jums tieksime bet ką, tik paaiškinkite, ką atvežti", - sako Celikovas.

Išanalizavę Kinijos gamintojų paskelbtus planus, analitikai suskaičiavo, kad 2024 m. jie ketina Rusijoje parduoti beveik 1,2 mln. automobilių.

Jei prie to pridėsime "AvtoVAZ" ketinimus parduoti 500 000 automobilių ir 300 000 iš "Moskvič", gausime apie 2 mln.

Ekspertai šį skaičių laiko nerealiu, tačiau aišku: pasiūla bus.

"Mums pasisekė, kad turime kaimyną, kurio automobilių pramonė per metus pagamina 30 mln. automobilių", - sako Celilikovas.

Jo skaičiavimais, Rusijos sandėliuose jau dabar susikaupė apie 200 000 neparduotų naujų automobilių, todėl metų pradžioje bus daug kainų karų ir specialių pasiūlymų.

Kinijos gamintojai turi ką pasiūlyti - jo nuomone, komforto ir kokybės požiūriu nebus problema pakeisti korėjietišką automobilį į kinišką.

Daugelis rusų yra morališkai pasirengę pirkti kiniškus automobilius, jie tiesiog nori pamatyti, kaip jie išgyvens šią rusišką žiemą, todėl pavasarį galime tikėtis pardavimų šuolio, priduria "Avtohab" generalinis direktorius Gadži Kurbanovas.

Ką jie perka

Praėjusiais metais oficialiai įformintas mūsų automobilių rinkos virsmas į Kinijos ir Rusijos rinką.

Gruodžio mėnesio duomenimis, Kinijos gamintojai iš dešimties geriausiai parduodamų naujų lengvųjų automobilių markių dešimtuko išstūmė paskutinius korėjiečių konkurentus - "Kia" ir "Hyundai", kurie ten išsilaikė dėl atsargų ir alternatyvaus importo.

Dabar jie pagal pardavimus užima tik 12 ir 16 vietas.

Autostat statistika rodo, kad gruodžio mėn. 61 % iš 119 454 parduotų lengvųjų automobilių sudarė kiniški automobiliai, o į perkamiausių markių dešimtuką pateko 8 kinų markės, taip pat "Lada" (28,5 % rinkos) ir "Moscvich" (2 %).

Pirmą kartą į dešimtuką pateko oficialiai į Rusiją netiekiama markė. Tai Kinijos aukščiausios klasės prekės ženklas Lixiàng (jis taip pat žinomas kaip Li Auto).

ve.lt

Lixiàng

Per mėnesį Rusijoje parduota beveik 2 000 "Lixiang" - tai sudaro 1,6 % rinkos.

Tai 2015 m. Kinijos startuolis, gaminantis futuristinius krosoverius ir minivenus su hibridiniais varikliais, kurių vidutinė kaina yra apie 7 mln. rublių.

Jos automobiliai tiekiami lygiagretaus importo būdu, tačiau jie parduodami daugelyje didelių prekybos salonų su garantija ir technine pagalba.

Tarp "Lixiàng" į Rusiją gabenančiųjų yra buvęs oficialus "Mercedes-Benz" automobilių platintojas "MB Rus", automobilių prekybos bendrovė "Frank Auto" ir kiti žinomi žaidėjai.

Rusai domisi aukščiausios klasės automobiliais, ir ne visi pasirengę taikstytis su tradicinių šios klasės atstovų tiekimo, eksploatavimo ir priežiūros problemomis, todėl daugelis pereina prie "kiniškų", aiškina Celilikovas.

Jie taip pat perėmė lyderystę elektromobilių segmente, išstūmę "Tesla" ir "Volkswagen", kurie, remiantis tiek gruodžio, tiek visų metų rezultatais, buvo ketvirtoje ir trečioje pozicijose.

Per metus Rusijoje buvo parduota daugiau kaip 14 000 elektromobilių, 4,7 karto daugiau nei 2022 m.

Pirmasis - "Zeekr", kurio kaina prasideda nuo 5 mln. rublių (jis tiekiamas ir per lygiagretų importą, per metus parduota 3 724 automobiliai), antrasis - biudžetiškesnis "Evolute", kurio parduota 2 020 automobilių (populiariausią jo modelį - sedaną "i-pro" - su visomis paramos programomis ir specialiais pasiūlymais galima įsigyti už 1,6-2 mln. rublių).

Lipecko "Motorinvest" gamykloje surenkami vietiniai kinų prekės ženklo "Dongfeng" šios markės modeliai. Per metus "Tesla" pardavė tik 1257 automobilius.

Apskritai alternatyvaus (arba lygiagretaus) importo dalis automobilių pardavimuose mažėja.

Gruodžio mėn. ji sumažėjo iki 8 %, o per visus metus sudarė 12 %.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder