Vilniaus „Kibirkštis“ neprilygo TTT ir žais mažajame „Biosil-WBBL“ finale

Moterų Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) finalo pirmąja dalyve tapo čempionės titulą ginanti Rygos TTT su Gabija Meškonyte, kuri pusfinalyje įveikė Vilniaus „Kibirkštį“ 72:62 (19:10, 18:19, 23:16, 12:17).

Rungtynes taikliu metimu pradėjo latvė Evelina Otto, bet vilnietės į tai atsakė 8 taškais iš eilės ir pademonstravo, kad yra pasirengusios mesti iššūkį favoritėms. Vis dėlto netrukus sekė jau Rygos komandos įspūdinga atkarpa (17:2), leidusi laimėti kėlinį 19:10.

Antrojo kėlinio viduryje TTT prarado koją susižeidusią įžaidėją Kyrą Lambert, kuri per 13 žaidimo minučių spėjo komandoms draugėms išdalinti 5 rezultatyvius perdavimus.

Vis dėlto tai neišmušė Latvijos ekipos iš vėžių. Čempionės tvirtai laikė pranašumą savo rankose, o trečiajame kėlinyje nutolo 15 taškų skirtumu (58:43).

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas išaugo dar labiau, o kiek sumažinti jį vilnietėms pavyko tik rungtynių pabaigoje.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo Ieva Pulvere, kuri per 33 minutes pelnė 13 taškų (1/4 dvit., 1/7 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 efektyvumo balų.

Vilniečių gretose išsiskyrė Dalia Donskichytė, kurios sąskaitoje per 31 minutę buvo 8 taškai (3/5 dvit., 0/2 trit. 2/2 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų bei 16 naudingumo balų.

Šeštadienį turnyro finale TTT susitiks su antrojo pusfinalio tarp dviejų Klaipėdos komandų – LCC tarptautinio universiteto ir „Neptūno-Amberton“ – nugalėtojomis. Finalą nuo 16.05 val. tiesiogiai transliuos TV6.

Klaipėdos derbį pralaimėjusi ekipa mažajame finale 13.15 val. susitiks su „Kibirkštimi“.

TTT: Ieva Pulvere (1/7 trit., 8/9 baud., 5 rez. perd., 4 per. kam.) ir Vanesa Jasa (2/4 trit., 5/5 baud.) po 13, Gabija Meškonytė 11 (2/9 dvit., 2/3 trit.), Dekeiya Cohen 10 (5/11 dvit., 6 per. kam.), Luize Sila 9 (5/6 baud., 5 atk. kam.), Margaux Claveau 8 (2/8 trit.).

„Kibirkštis“: Gabrielė Šulskė 14 (2/3 trit., 6/7 baud., 4 kld.), Daugilė Ūsė 12 (5/7 dvit., 7 atk. kam.), Eglė Zabotkaitė 10, Dalia Donskichytė 8 (10 rez. perd.).