Martynas Mažeika

Rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidęs „Neptūnas“ iškovojo pergalę

(1)

Atkakliose ir daug nervų pareikalavusiose rungtynėse, Klaipėdos „Neptūnas“ susitikimo pabaigoje įrodė pranašumą ir nuskynė pergalę prieš Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ ekipą rezultatu 94:87 (22:12, 26:23, 24:24, 21:29).

Rungtynes „Neptūnas“ pradėjo spurtu 6:0, bet sužaidus 7 susitikimo minutes, svečiai klaipėdiečius prisivijo ir išlygino rezultatą (10:10). Vis dėlto 12:2 atkarpą laimėjęs uostamiesčio klubas įgijo dviženklę persvarą (22:12).

Gan permainingai klostėsi antrasis ketvirtis. Kėdainių klubas vienu metu atsilikimą buvo sumažinęs iki 4 taškų, bet kaip ir pirmajame, taip ir antrojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau rungtyniavo „Neptūnas“. Vyšnia ant torto tapo Deivido Gailiaus tritaškis metimas, plėšęs tinklelį paskutinę kėlinio sekundę.

Pirmoje rungtynių dalyje klaipėdiečiai turėjo pranašumą atšokusių kamuolių grafoje (25:17). Taip pat šeimininkai geriau už savo varžovus išnaudojo greitąsias atakas, po kurių pelnė 8 taškus, o varžovai tik 2.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Nevėžis-Optibet“ spurtavo 4:0, bet „Neptūnui“ po lengvo šalto dušo greitai atsigavo. Naudodamiesi varžovų klaidomis ir neparuoštais metimais, uostamiesčio ekipa didino pranašumą.

Po Žygimanto Janavičiaus dvitaškio metimo, skirtumas tarp komandų tapo 19 (63:44). Visgi Kėdainių komanda nebuvo linkusi kapituliuoti, o prieš lemiamą kėlinį savo situaciją kiek pagerino, vedama Rihardo Kuksiko (72:59).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, bet į lemiamą spurtą kilo svečiai.

Po sausros puolime, „Neptūnui“ taip pat sunkiai sekėsi gintis nuo varžovų atakų. Amaras Sylla įmetęs vieną iš dviejų galimų baudos metimų, svečius priartino iki 2 taškų (81:79).

Dar po kelių akimirkų, kosminį tritaškį metimą pataikęs Svenas Smajlagičius rezultatą išlygino (82:82).

Klaipėdos ekipai atsilikinėjant dviem taškais, iniciatyvos ėmėsi Deividas Gailius, kurio metimą neleistinai blokavo varžovas. Sumetęs visas tris baudas, jis vėl persvėrė pranašumą savo komandai.

Šeimininkams rungtynių pabaigoje pavyko spurtuoti 7:0, o tai nulėmė galutinę rungtynių baigtį.

Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius 20 (4 atk.akm, 4 rez.perd), Matas Jogėla 14 (4 atk.kam), Žygimantas Janavičius 13 (9 rez.perd, 5 atk.kam), Edgaras Želionis 12 (6 atk.kam), Julius Jucikas ir Benas Griciūnas – po 9.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: Amar Sylla 19 (8 atk.kam), Sven Smajlagič 15 (6 atk.kam), Vytenis Čižauskas 14 (8 rez.perd), Rihards Kuksiks ir Matas Jucikas – po 13.