Po žingsnį į LSKL pusfinalį žengė abi Klaipėdos ekipos

Abi pajūrio krepšinio studentų komandos - Klaipėdos universitetas (KU) ir LCC tarptautinis universitetas - žengė po žingsnį Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) pusfinalio link. Vicečempionai KU krepšininkai nugalėjo praėjusio sezono bronzinius prizininkus Vilniaus universiteto (VU) krepšininkus, o LCC tarptautinis universitetas - Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Nemažai intrigų tris kėlinius kėlė KU ir VU akistata Klaipėdoje.

Vilniečiai po dviejų kėlinių priekyje buvo 7 taškais - 58:51, po trijų kėlinių 1 tašku - 74:73, tačiau galiausiai svečiai pristigo jėgų, palūžo ir klaipėdiečiai šventė pergalę net 18 taškų skirtumu - 105:87 (28:27, 23:31, 22:16, 32:13).

Oskaro Pleikio šou

Klaipėdos komandą į priekį tempė Vilniaus „Ryto“ aukštaūgis Oskaras Pleikys. Jis per beveik 33 minutes pelnė 29 taškus (12/17 dvit., 5/7 baudos), po krepšiais atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko 39 naudingumo balus.

Edgaras Preibys prie klaipėdiečių pergalės pridėjo 17 taškų, Gabrielius Mažeika - 16, Erikas Kubilius - 14, Mantas Ruikis - 13 tšk. (1/8 trit.).

Klaipėdiečiai savo aikštėje tritaškius metė vos 20 proc. taiklumu (pataikė vos 5 iš 25 bandymų).

Vilniaus universiteto gretose 18 taškų surinko Tautvydas Rimkus, po 15 - Dovydas Rimkus ir Lukas Valantinas, 12 - Ignas Venskus, 10 - Kristupas Kenešis.

Klaipėdiečiai akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 45:28.

"Noriu padėkoti žaidėjams už kovą iki paskutinės minutės. Tai dar kartą įrodo, kad reikia kantriai kautis visas 40 minučių ir teigiamo rezultato anksčiau ar vėliau sulauksi. Tris kėlinius turėjome vargo, tačiau galiausiai pavyko perlaužti rungtynes ir susikrauti solidų skirtumą. Tuo ir džiaugiamės.

Tie, kas mato tik rezultatą, gali pagalvoti, kad buvo lengva, tačiau reikėjo tikrai išlieti daug prakaito.

VU komanda - tikri kovotojai ir Vilniuje lengvų rungtynių tikrai nesitikime. Svarbiausia - nuteikti vyrus į sostinę vykti ne išlaikyti jau susikrautos persvaros, o su vienu tikslu - siekti dar vienos pergalės", - akcentavo KU treneris Mindaugas Stašys.

Vilniečių ekipos strategas Rimantas Kaminskas po šios dvikovos savo žaidėjams priekaištų neturėjo.

„Vaikinai kovėsi išties gerai, tikrai nuoširdžiai dirbo, tiesiog ketvirtajame kėlinyje pristigome jėgų. Apmaudu, kad klaipėdiečiams pavyko susikrauti gana didelį skirtumą prieš atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes, tačiau nuleisti rankų tikrai nežadame. Neįmanomų dalykų nėra, kol turime šansą, tol kausimės ir kabinsimės“, - teigė VU ekipos treneris.

LCC pademonstravo charakterį

Intrigos netrūko ir kitose rungtynėse Klaipėdoje, kur savo aikštėje kovėsi LCC ir KTU studentai.

Aikštės šeimininkai antrajame kėlinyje atsiliko 15 taškų skirtumu - 23:38, tačiau antroje rungtynių pusėje sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir galiausiai klaipėdiečiai dvikovą laimėjo 8 taškų skirtumu - 93:85 (16:25, 21:19, 27:19, 29:22).

Rungtynėse netrūko emocijų: LCC žaidėjas Paulius Narvilas buvo nubaustas technine pražanga, po techninę pražangą užsidirbo ir abiejų komandų atsarginių suoleliai.

LCC komandą į pergalę vedė Kornelijus Zikas, pelnęs daugiau nei trečdalį komandos taškų - net 34. Jis pataikė 10 iš 11 dvitaškių, 4 iš 8 tritaškių, 2 iš 3 baudas, po krepšiais atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko net 52 naudingumo balus.

Prie LCC ekipos pergalės 16 taškų pridėjo Nikita Sokolovas, 15 taškų - Paulius Narvilas.

KTU komandai 27 taškus pelnė Gedas Jucius (1/3 dvit., 7/10 trit., 4/4 baudos, 3 atk. kam., 29 naud. balai), 20 taškų pridėjo Emilis Bartnikas, o kitų KTU žaidėjų pasirodymas buvo blankus.

"Neramina tai, kad žaidėme labai skirtingas dvi rungtynių puses. Tik antroje rungtynių pusėje sugebėjome pabusti.

Mes tokia komanda, kuri kasdien kartu treniruojasi, žaidžia ir Regionų krepšinio lygoje, tad susižaidimas ir komandinis darbas turėtų būti mūsų stiprybė, tačiau vis neišvengiame bangų.

Ir taip visą sezoną. Žinoma, džiaugiamės pergale, tačiau suprantame ir tai, kad išvykoje bus labai sunku. Skirtumas - mažas, bet, žinoma, mūsų tikslas - atsilaikyti ir prasibrauti į pusfinalį", - kalbėjo LCC komandos treneris Gytis Krugelevičius.

KTU treneris Lukas Šimkus apgailestavo, kad leido aikštės šeimininkams panaikinti dviženklį taškų skirtumą ir galiausiai pralaimėjo.

„Sunku paaiškinti, kas nutiko antroje rungtynių pusėje. Atrodė, kad lyg ir viskas gerai, kontroliavome rungtynes, bet vienu metu tarsi viskas sugriuvo: nebesilaikėme žaidybinio plano, neapsigynėme, nebekovojome dėl kamuolių ir varžovai, pajutę žaidimą, perėmė iniciatyvą. Liūdnoka, kad taip viskas susiklostė, bet dar niekas nėra prarasta. 8 taškai - panaikinamas rezultatas. Tą ir bandysime įrodyti namuose“, - sakė KTU treneris.

Kaune - netikėta staigmena

Tarp netikėčiausių LSKL ketvirtfinalio rezultatų būtų galima išskirti daugkartinių LSKL ir Europos studentų čempionų Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pralaimėjimą namuose prieš Lietuvos sporto universitetą (LSKL) - 98:99 (17:27, 25:15, 23:29, 33:28).

Dar viena įtempta ir iki paskutinių sekundžių ketvirtfinalio kova vyko Kauno kolegijos (KK) aikštelėje. Čia šįkart nervų karą vos 2 taškų skirtumu - 90:88 (22:19, 21:23, 30:22, 17:24) laimėjo svečiai - Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai.

Atsakomosios LSKL ketvirtfinalio rungtynės vyks vasario 26 dieną (pirmadienį) LSU, KTU, VU ir MRU aikštelėse.

Ketvirtfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės - namuose ir išvykoje ir skaičiuojamas dviejų rungtynių taškų santykis.

2024 m. kovo 4 ir 11 dienomis bus žaidžiamos pusfinalio rungtynės iš dviejų rungtynių (bus skaičiuojamas taškų santykis). Pirmos rungtynės žaidžiamos aukštesnę vietą I etape užėmusios komandos aikštėje. Komandos žaidžia tokia tvarka: 1 pusfinalis - C1 - C4; 2 pusfinalis - C2 - C3.

Didysis ir mažasis finalai planuojami 2024 m. kovo 18 d. iš vienų rungtynių.

2023/2024 m. LSKL XXVI čempionato vaikinų grupės komanda nugalėtoja įgis teisę atstovauti Lietuvos studentų sportui Europos universitetų žaidynėse krepšinio čempionate, kuris vyks 2024 m. liepos 12-24 d. Vengrijoje.