Netikėtą herojų atradusi Šaro „Fenerbahče“ triumfavo pratęsimo dramoje

Stambulo „Fenerbahče“ (13-8) tęsia sėkmingą pasirodymą Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama komanda atrado netikėtą herojų pratęsime ir namuose 98:91 (22:22, 16:17, 19:20, 24:22, 17:10) įveikė Miuncheno „Bayern“ (8-13) klubą.

Tai jau septintoji Šaro pergalė prie „Fenerbahče“ vairo per aštuonerias rungtynes. Stambulo klubas po šio laimėjimo pakilo į ketvirtąją vietą.

„Fenerbahče“ galingai pradėjo rungtynes ir po spurto 13:2 įgijo dviženklį pranašumą (19:8), bet jo ilgai neišlaikė.

Pablo Laso auklėtiniai atsakė savuoju spurtu 12:0 ir antrajame kėlinyje jau patys pirmavo 24:22.

Permainingame antrame ketvirtyje pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, o Carseno Edwardso tritaškis su sirena leido bavarams minimaliai laimėti pirmąją pusę – 39:38.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahče“ į priekį traukė Scottie Wilbekinas, pelnęs net 11 taškų iš eilės ir nutolinęs savo komandą iki 53:48, bet „Bayern“ ir vėl sureagavo į varžovų sėkmingą atkarpą ir ketvirtojo kėlinio pradžioje jau pirmavo 61:57.

Tada aikštėje prasidėjo tikra tritaškių fiesta. Tris iš eilės pataikė „Fenerbahče“ žaidėjai, dviem tolimais metimais atsakė „Bayern“ snaiperis Andreasas Obstas, tuomet du tolimus metimus smeigė ir Tyleris Dorsey, o komandoms pataikius net 9 tritaškius prasidedant paskutinei minutei rezultatas buvo lygus 78:78.

Š.Jasikevičius iniciatyvą savo komandoje patikėjo fantastiškas rungtynes sužaidusiam S.Wilbekinui, kuris iš pradžių tritaškį prametė, bet likus 9,4 sek. pataikė sudėtingą tolimą metimą ir suteikė „Fenerbahče“ pranašumą 81:78.

Vis dėlto kitoje aikštės pusėje „Bayern“ pergudravo oponentus – turkams siekiant tyčia prasižengti, Sylvainas Francisco imitavo metimą ir išprovokavo pražangą, vertą trijų baudų metimų. Prancūzas visus juos sumetė ir likus 8,5 sek. švieslentėje vėl buvo lygybė (81:81).

Po minutės pertraukėlės kamuolys vėl atiteko S.Wilbekinui, bet „Fenerbahče“ lyderis nepataikė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame Turkijos klubas susitvarkė užtikrintai. S.Wilbekinas pataikė dar vieną tritaškį, o herojumi tapo Dyshawnas Pierre'as, įmetęs net 10 taškų iš eilės ir įtvirtinęs „Fenerbahče“ pergalę.

Iki pratęsimo, per pirmus keturis kėlinius, D.Pierre'as buvo pelnęs viso labo 5 taškus.

Rezultatyviausiai rungtynėse žaidė S.Wilbekinas, pelnęs net 30 taškų (1/5 dvit., 6/10 trit., 10/11 baud.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 28 naudingumo balus. Tai rezultatyviausias ir naudingiausias amerikiečio sezono pasirodymas.

„Fenerbahče“: Scottie Wilbekinas 30 (6/10 trit., 10/11 baud.), Dyshawnas Pierre'as 15 (10 atk. kam., 29 naud. bal.), Tyleris Dorsey 13, Johnathanas Motley 12 (6/7 dvit.).

„Bayern“: Sylvainas Francisco 21 (10/11 baud., 5 rez. perd.), Devinas Bookeris 16, Andreasas Obstas 15 (5/9 trit.), Vladimiras Lučičius 11.