„McLaren“ lenktynininkas pasiekė pirmąją karjeros pergalę

(1)

Šeštąjį „Formulės-1“ čempionato etapą - Majamio „Grand Prix“ lenktynes - laimėjo „McLaren“ atstovas Landas Norisas (Lando Norris). 24-erių britui tai buvo pirmoji karjeros pergalė „Formulėje-1“.

Iki šeštojo etapo šį sezoną lenktynes buvo laimėję tik du sportininkai. Keturis etapus laimėjo čempiono titulą ginantis olandas Maksas Verstapenas (Max Verstappen, „Red Bull“), vieną - ispanas Karlosas Sainsas (Carlos Sainz, „Ferrari“). L.Norisas tapo trečiuoju sezono nugalėtoju, nors startavo tik penktas.

„McLaren“ pilotui padėjo gera taktika ir sėkmė. 29-ajame iš 57 ratų į trasą po avarijos išriedėjo saugos automobilis. Dėl tinkamai pasirinktos sustojimų taktikos L.Norisas tuo metu pirmavo.

Lyderio poziciją pavyko išlaikyti iki finišo, britas 7,6 sek. aplenkė kvalifikacijos laimėtoją M.Verstapeną. Trečias finišavo Monako ir „Ferrari“ atstovas Šarlis Lekleras (Charles Leclerc).

M.Verstapenas ir toliau tvirtai pirmauja bendrojoje įskaitoje, olandas turi 136 taškus. Antrąją vietą užima jo komandos draugas meksikietis Serchijus Peresas (Sergio Perez), surinkęs 103 taškus. Trečias žengia Š.Lekleras (98 tšk.), 4-5 pozicijas dalijasi po 83 taškus turintys L.Norisas ir K.Sainsas.

Septintosios šio sezono „Formulės-1“ lenktynės gegužės 19 d. vyks Italijoje. Iš viso tvarkaraštyje numatyti 24 etapai.