Italija – mėlynai-juoda: Milano „Inter“ užsitikrino čempionų titulą

Milano „Inter“ sugrįžo į Italijos futbolo sostą. Pirmą kartą šalies čempionu tapusio Simone Inzaghi auklėtiniai saldžiausiu įmanomu būdu užsitikrino šio sezono „Serie A“ nugalėtojų vardą – 2:1 nugalėdami aršiausią priešą iš to paties miesto „AC Milan“ klubą.

Susitikimas „San Siro“ stadione, kuriame namų rungtynes žaidžia abi Milano komandos, vyko šeimininkų teises turint „AC Milan“ klubui, bet netrūko tribūnose ir „Inter“ gerbėjų, kurie antrojo kėlinio viduryje dūminiais užtaisais kuriam laikui praktiškai paskandino futbolininkus sunkiai permatomame smoge.

„Inter“ į priekį išsiveržė jau 18-ąją minutę, kai pakėlus kampinį iš kelių metrų galva kamuolį į vartus nukreipė Francesco Acerbi.

Antrą įvartį 49-ąją minutę klastingu smūgiu pelnė Marcusas Thuramas.

„AC Milan“ viltį atgaivino 80-ąją minutę pasižymėjęs Fikayo Tomori, kai anglas pakartojo į virpstą atsitrenkusį Matteo Gabbia smūgį.

Vis dėlto antrojo įvarčio „AC Milan“ pasiekti nesugebėjo ir turėjo pripažinti amžinų varžovų pranašumą.

Rungtynės pasibaigė net keliais konfliktais – iš pradžių po masinio apsistumdymo iš aikštės buvo išvaryti Theo Hernandezas („AC Milan“) ir Denzelis Dumfriesas („Inter“), o po kelių minučių aikštę iš išvydęs raudoną kortelę turėjo palikti ir Davide Calabria („AC Milan“).

6 taškus surinkęs „Inter“ dar likus penkiems turams tapo nepavejamas – antroje vietoje esantis „AC Milan“ turi tik 69 taškus.

„Inter“ klubas Italijos čempionu tapo 20-ą kartą ir tą padarė po trejų metų pertraukos – pastarąjį sykį stipriausias Italijoje jis buvo 2020-2021 m. sezone.

Įdomu tai, kad titulų skaičiumi „Inter“ atsiplėšė nuo „AC Milan“, kuris lieka su 19 laimėtų trofėjų.

Pirmauja net 36 kartus čempionu tapęs Turino „Juventus“, bet jis šį sezoną – tik trečias. Toli nuo pirmos vietos liks ir praėjusių metų čempionai „Napoli“ futbolininkai, kurie neapgynė titulo ir užima tik aštuntąją vietą.